Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek a facebookos, jófogásos...

Ezek a facebookos, jófogásos kutya hírdetések megbízhatóak? (pitbull vásárlás)

Figyelt kérdés

Eddig vagy tenyésztőtől vettem vagy menhelyről hoztam, viszont gyerekkorom óta szerelmem a pitbull fajta, amiből nincs tenyésztő ugye, menhelyen meg nincs (de ha lenne is nem kölyök lenne, nekem pedig fontos volna hogy kiskorban szocializálódjon) . Tehát egy apbt kölyköt szeretnék, eddig ahol találtam az vagy a jófogás, vagy az ebadta, vagy a facebook volt... azokat is rögtön elkapkodják habár 20-50 ezer közt kérnek ált. a kiskutyákért. Külföldről inkább nem vennék mivel nem tudok profin semmilyen nyelven és nem akarok félreértést.

Szóval akkor maradnak ezek az apróhírdetések? Jó ötlet szerintetek?



2021. márc. 26. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Semmiképp. Sokminden lesz az a kutya amit ennyiért papír nélkül veszel, de pitbull, vagy egészséges kölyök biztosan nem.
2021. márc. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Kerlek ne.

American bully inkabb, abbol van tk-s is, gyönyörűek, izmosak, nagyok, DE nyugodtak, csaladi kutyak, nem fog nekimenni mas kutyaknak. Tudod te mivel jar egy igazi pit? Intenziv munka es sport kutya, ha te nem farasztod le, majd megoldja es szetkapja a lakast, udvart, meg amit er... Ha menhelyrol nem szeretnel, akkor a ciganysori szaporitokat meg ne tamogasd.

2021. márc. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Az az igazság, hogy rengeteg szaporító ráfogja az agresszivitásra, hogy fajtajelleg, hiszen harci kutya. Hát pont nem, mert ha bármikor közbe kellett avatkoznia az embernek a viadalba, akkor nem bánthatta, vagyis nem az volt a cél, hogy egy emberre veszélyes vadállatot tenyésszenek ki. Viszont pont ez a közhiedelem miatt (itt gyakorin is mennyi kérdést láttam már, hogy beakarják tiltani a pitbull tenyésztését, mert veszélyes), vagy fel sem tűnik a szaporítónak, vagy nem is igazán foglalkozik vele, hogy a kutyája, idegbeteg, agresszív, hiszen ráfogja arra, hogy harci kutya.

Persze arra is meg van az esély, hogy egészséges kutyát fogsz ki, de mivel fajtajellegű, szaporított kutya, így eleve jelentősen megnő az esély a fajtabetegségekre, ráadásul most egy olyan fajtáról beszélünk, ami a közhiedelem szerint agresszív, és veszélyes. Szerintem sajnos elég nagy esélyed van arra, hogy ideggyenge kölyköt fogsz ki.

2021. márc. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Egyebkent van menhelyes pit, amikor kutyat kerestem tavaly (nalam szoba se jott mas, mint a menhely) 2 rednose pitet is talaltam, rednose staff nincsen, american bully pedig annyira uj fajta meg itthon, hogy azert nincs menhelyen.

Az a baj a fajtamentokkel, ami egyebkent valahol ertheto is, hogy 100 feltetelnek kell megfelelni, ami nem lehetetlen, de ha pl. nincs sajat hazad vagy lakasod, csak alberletben laksz, ma nem adnak ki kutyat. Gyepin meg altatas var a bullokra, ha szervezet nem veszi át gyorsan. ☹️

2021. márc. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
9%
Mit nem tudsz angolul elmondani azon ,hog leszeretnél foglalni egy kiskutyát?
2021. márc. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Sinteres pitbullunk van. 1,5 eves koraban hoztuk. Jol szocializalt.

Ott rogton leteszteltuk a meglevo kutyankon. Illetve mondtak,h osszeengedtek lannyal is meg fiuvsl is es minden nemuvel jol eljatszik.

Siman megyunk vele kutyak koze mozogni.


Szoval szerintem inkabb felnotten fogadd orokbe,mert akkor latszik a vegleges testarany es fejforma.

Ha kiskolykot veszel,nem biztos,h meglesz a szep karakteres szogketes rancos fej meg az izomcsomo test.


A sinteresunk elso szora szot fogad. (Alig tanitottuk. Leleste a tudnivalot a meglevorol. )A 1 evvel elott beszerzett kutyank nem. (Ilyenkor eg a p.fam.)


Ha lanyt hozol,szofogado. Ha fiu,az kihivas vagy szofogadatlanabb joval.

2021. márc. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
12%
Miért ne lenne tenyésztő? Ne gondold, hogy mindenki belföldről veszi a kutyáját, sőt.
2021. márc. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
18%
Menhelyes ugyan az mintha szaporítótól venné egészségügyileg. A természetét illetően viszont óriàsi lutri.
2021. márc. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

#8, egeszsegugyileg valoban, de a bull tipusuak nem a tipikus beteges fajtak koze tartoznak, diszplaziara hajlamos, de azt ki lehet szűrni.

Termeszete pedig pont hogy nem lutri, felnott korara mar kialakul milyen a kutya, ezen lehet csiszolgatni, de teljesen megvaltoztatni nem. A menhelyen el tudjak momdani milyen a viszonya emberrel, kutyaval, macskaval. Sinteres bullom van, ott sem volt gondja kutyakkal, most sincs, embereket szereti, macskakkal nem kompatibilis, de ezt is mondtak előre. Tehat tisztaban voltam vele, milyen kutyat hozok haza, csak mivel nem kolyok mar, nem kell allandoan allatorvoshoz vinni, mert ivartalanitva oltva, chipelve van, nem kell takaritani a lakasban utana, mert első naptol kezdve szobatiszta, es nem rágja meg a butorokat, volt regebben kölyök is a háznál, imadnivaloak, cukik, de en csak előnyét lattam a felnott kutya orokbefogadasanak.

Külleme szinten mar kifejletten lathato, amit pitbull kolyoknek arulnak, az nem biztos hogy valoban olyan lesz, mint szeretned, pl. a testalkatot nem nagyon lehet latni, mert minden kolyok tomzsi, de a kifejlett orr hossza sem latszik kolyokkent. Nagyobb lutri egy szapis kolyok.

2021. márc. 27. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

Semmi probléma vele, egyet kivéve: hogy szapis, és normális ember nem támogatja a szaporítókat.

Plusz szapis = ezernyolcszáz baja lesz - ha nem pusztul el rövid idő múlva -, és a fizetésedet az állatorvosokra fogod elkölteni, hogy kezeljék a súlyos beteg kutyádat.

2021. márc. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!