Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutyáknak hámot vagy...

Kistestű kutyáknak hámot vagy nyakörvet használtok?

Figyelt kérdés
2022. szept. 22. 13:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Nyakorvet, mert a hamot nem szereti. Ha egy kutya tud normalisan setalni, nem huz meg rangat, akkor igazabol nem tesz benne kart a nyakorv.
2022. szept. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én is azon gondolkodom, hogy nyakörvet veszek.

A hámot pillanatok alatt kinőtte, nem is szereti, biztos kényelmetlen neki mert hatalmas a bundája.

Csak olyan kis picike a nyaka, félek, nehogy fájdalmat okozzon.


Egyébként melyik póráz jobb, a fix vagy a kiengedhetős?

2022. szept. 22. 14:09
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Altalaban nyakorvet, csak turazashoz hamot.

En elvbol nem hasznalok flexi porazt, utalom az idiota flexiseket, akik a telefonjukat nyomkodjak, kozben a kutya keresztben a jardan flexivel, mi meg esunk el benne :D Es annyi, de annyi ilyen van...


Amugy persze nyilvan van; aki jol hasznalja, en is vettem, de valahogy nem kell, nem erzem szukseget, elvagyunk a sima textil porazzal. Meg nekem azt kenyelmesebb fogni, foleg hosszu setalnal, a flexinek azt a bumszli muanyag veget en nem szeretem fogni, pici a kezem es azert naponta a leghosszabb setank 1,5 oras, tuti begorcsolne a vegere.


Turazashoz csak amiatt van a ham, mert habar rendszeresen jarunk, de az erdoben meg mindig baromira huz, rohan, aztan inkabb akkor ne a nyakat tegye tonkre 10 kilometeren keresztul. Errol meg nem sikerult lenevelni, de probalkozom :D

2022. szept. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt használom, az én kutyám mentett, és úgy indult, hogy a nyakörvet nem viselte el, 3 év melóba telt, hogy most tudom nyakörvvel sétáltatni, emellett használok hámot is, van, hogy csak azért, mert arra kötöm a sárga szalagot, a nyakörvön nem látszana, akkora sörénye van a nyaka körül, arra is jó a hám, hogy amikor ráadom a kutyára mondjuk a láthatósági mellényt, az rendesen fogja, így nem csúszkál a kutyán a mellény, illetve sportoláshoz, futáshoz jobb a hám, valamint ha fokozottabban kell figyelni a kutyára, olyan helyen vagyunk, ami nagyobb stressz, több inger, esetleg tűzijáték időszakában, akkor dupla pórázt használok, az egyik a hámhoz és a derekamhoz övre, a másik a nyakörvhöz csatolva, azt kézben fogom.
2022. szept. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Hám. Nyakörvből az összes kutyám ki tudott bújni, ha akartak (4 kistestű kutyám volt eddig)
2022. szept. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%

5-os, akkor ott valami nem stimmel. Vagy nem jo meretu a nyakorv vagy nem jol allitottad be, vagy valami stressz erte oket, ami miatt halalosan megriadtak, mert egy rettego, menekulo allat valoban ki tud bujni belole, barmi aron.


Udv, egy szinten kiskutyas :D

(Mostani kutyam 4 kilos, elozo ossz-vissz 3 kilos volt, mindketto keverek).

2022. szept. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
6-os, vannak olyan kutyák, akiknek alig van különbség a feje és a nyaka szélessége között, rájuk nagyon nehéz olyan nyakörvet találni, amiből nem tudnak kibújni. Ahova jártam kutyasuliba, a csoportunkban volt egy pomerániai, az ő gazdija is ezért használt hámot.
2022. szept. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az én kutyám 2.7 kg körül van.


Most megnéztem, szerintem nincs olyan vastag a nyaka, mint a csuklóm.

2022. szept. 22. 16:34
 9/12 A kérdező kommentje:
7-es, az én kutyám feje is picike. Pomerániai ő is.
2022. szept. 22. 16:35
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Jól volt beállítva, de megfojtani azért nem szeretném. Testalkat sokat számít, de pl pánikolás közepette szerintem a kutyák 90%-a ki tudja húzni a fejét a nyakörvből, kivéve ha fojtó. Alapból felfelé húzod a pórázt, ha megfeszül, mert jóval kisebb nálad a kutya, így még jobban rásegítve, hogy kibújjon. Nyakörvben én nem közlekedem meg kirándulom kistestű kutyával, az biztos. Pont az a lényeg, hogy bármilyen helyzetben megtartsa őket, ami rajtuk van, ezért vannak pórázon. 4-8 kilós kutyáim vannak, mindegyik szépen sétál hámban is.
2022. szept. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!