Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vérzik a kutyám foga. Ez...

Vérzik a kutyám foga. Ez ilyenkor normális?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos a kutyusom, úgy tudom, hogy a kutyáknál 4-6 hónapos koruk között jellemző a fogváltás. Neki kb. 3 helyen is vérzett tegnap, meg kb. 5 napja véres volt a gumicsirkéje is...

A fogváltás miatt vérzik vagy esetleg más okra kéne gyanakodnom? Ha a fogváltás miatt akkor kell ilyenkor valamit csinálni vagy majd magától elmúlik/begyógyul? Mennyi idő alatt múlik el? (csakmert mostanában a lehelete is kellemetlenebb emiatt kicsit)


2010. szept. 26. 15:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én kiskutyám is ennyi idős. Neki is 1-2 hete kezdődött, de nem lehet vele mit csinálni. Én örülök is neki, hogy a tűhegyes fogai helyett újak lesznek:D

Adtam neki dentastixet, attól jobb lett a lehelete.

Egyébként csak arra kell figyelni, hogy ne legyen bent a tejfoga amikor már a csontfog is kinőtt, mert akkor nem jól fog állni a fogsora.

2010. szept. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, ez a fogváltás miatt van. Ne csinálj semmit, de arra majd figyelj, hogy ne maradjon bent duplán foga (mármint hogy a tejfog nem esik ki a csontfog mellől)

Általában kistestűeknél szokott előfordulni ilyen, és akkor 10 hónapos kora körül ki kell húzatni. Előbb nem, mert addig kieshet. Viszont tovább nem érdemes várni, mert torzulhat az álkapcsa.

2010. szept. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!