Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok olyan kutyafajtákat...

Tudnátok olyan kutyafajtákat mondani amikor elvannak lakásban?Ja és bírja az egyedüllétet mert csak délután vagyok otthon!

Figyelt kérdés

Mielött jönének a goromba válszolók hogy "neked nem való kutya" szeretném tisztázni hogy volt kutyám, a családnak jelenleg is van!

Társa lenne ,csak nem mindig egy ember.



2022. szept. 27. 14:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Próbálkozz menhelyeken. Azoknál a kutyáknál hálásabb nincs. Ha pedig valami oknál fogva nem adnak kutyát az egy jel, hogy valami nem megfelelő.
2022. szept. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Mit értesz azalatt, hogy csak délután vagy otthon? Átlagosan legalább napi két séta plusz egy-két (inkább kettő) EÜ séta a dolga elvégzéséhez minden kutyának kell.
2022. szept. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
*minden lakásban tartott kutyának
2022. szept. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
Attól még, hogy egy menhely nem ad ki kutyát, egyáltalán nem biztos, hogy valami nem megfelelő. Tudnék erről jópár sztorit mesélni.
2022. szept. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
10%

Nekem tipikus "szobakutyám van" naponta 6-szor viszem sétálni, de 4 az alap. Nem hagyhatom otthon 4 óránál tovább.


Szerencsére a munkahelyem nem egy rabszolgatartó-üzem, a főnököm képes volt megérteni, hogy a kutyámat le kell vinnem néha, ő is élőlény.


Egy ideig hazajártam délben a kutyához, de szerencsére nálunk volt annyi esze a főnökségnek hogy javasolta a home officet. (Ez még a covid előtt volt, a legtöbb munkatársam még azt se tudta mi az.) Azóta itthon vagyok a kutyával, ha be kell mennem a céghez vmi miatt úgy intézem h csak délelőtt vagy csak délután megyek be.


Sztem ha a munkahelyed nem ilyen modern szemléletű akkor hanyagold a kutyát. Ez egy élőlény akiért felelősséggel tartozol.

2022. szept. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as válaszoló természetesen tudom mivel jár egy kutya mint említettem volt kutyám.


Reggelente el tudom vinni sétálni ha nem akkor kiengedem az udvarra aztán ha elindulok otthonról beengedem gimnazista vagyok így olyan 2-3 órakor érkezem haza

2022. szept. 27. 15:38
 7/17 A kérdező kommentje:
8-ra járok
2022. szept. 27. 15:39
 8/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem csak fajtától, egyedtől is függ. Szerintem nézz szét menhelyen, és már ott is mondd el, hogy milyen körülmények közé, milyen időbeosztáshoz kerülne a kutya, kinti-benti, milyen a kerítés, ha van udvar, milyen foglalkozást terveztek a kutyának biztosítani, mennyire vagytok aktívak. Nekem is adtak kutyát úgy, hogy teljes munkaidőben dolgozom, és nincs állandó home office, szabadidőmben meg sokat foglalkozom vele. Esőben például utál kimenni, erőltetni sem tudnám, mert volt olyan, hogy hiába cipeltem arrébb ölben, szaladt befelé, egy percen belül, amint letettem. Persze, minden kutya más, de én így indultam, hogy elmondtam, mi vár a kutyára, és ehhez az életmódhoz passzoló kutyát keresek, amelyik nem passzolt, azt nem sózták rám csak hogy vigyem, de volt, amelyik passzolt hozzám.
2022. szept. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

#5 a napi 6 séta rengeteg és nem általános, napi 3x a minimum... 8-9 óra egyedüllétet kibír egy egészséges kutya


Csivava, tibeti spániel, havanese, bolognese, mopsz, francia bulldog, shih-tzu, tacskó, yorkshire terrier stb. Ne nagy mozgásigényű fajtát válassz és nem lesz probléma.

2022. szept. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
6%

"8-9 óra egyedüllétet kibír egy egészséges kutya"


"Kibír" nem egyenlő azzal hogy jó is neki. Te is kibírsz 3 napot folyadék nélkül, ugyebár, mégse gyakran fordul elő. Szerintem aki annyira rabszolga életet él, hogy nem tud eljönni pár órára a munkahelyéről délben, az ne akarjon egy másik szabad lelkű élőlényről gondoskodni. Mert ez puszta önzőség

2022. szept. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!