Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e illetve hogyan lehet...

Lehet-e illetve hogyan lehet kutyát törzskönyveztetni?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám akit egy ismerősömtől vettem, 9 hónapos lassan 10, és szeretném utólag törzskönyveztetni. Az ismerősöm kutyái tenyésztőtől vannak mindkettő különböző tenyésztőtől és nekik van törzskönyvük.Néztem neten de nem igazán találtam ilyen esetre választ.

2022. szept. 28. 11:50
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Akitől vettem megbízom benne mert volt osztálytársam, nyilván tudom hogy tenyésztő állíthat ki ilyet csak kíváncsi voltam van e ilyesmire mód, nem tudom be jelentette az almot, annyit mondott egy almot szeretett volna utána tervezte ki ivartalanítani azota neki ivartalanítva van a szuka is meg a kan kutya is egyébként cavalier king charles spániel, be van chipelve meg minden ilyesmi, első kutyas vagyok de igyekszem megtenni ami tőlem telik és nyilván mivel nem törzskönyves nem 200+ért vettem csak 80-ért
2022. szept. 29. 11:45
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
A cavaliert biztosan nem lehet.
2022. szept. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha ivartalanította a saját kutyáit, az szinte biztos jele annak, hogy vagy nem rendes tenyészetből származnak, vagy baromira nem ért hozzá. Chip meg nyilván van, mert az kötelező.
2022. szept. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet egyrészt.


Másrészt NEM a tenyésztő àllítja ki a tk-t, hanem a MEOESZ.


A haverod szaporito, mint olyan, b.szódjon meg.


Kennelneve nyilván nincs, egészségügyi szűrések, tenyésszemle, fed. jegy, alombejelentő. Egy szaporitott keveréked van…

2022. szept. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Ó, Kérdező, most őszintén sajnállak, mert az ismerősöd jól átvert, a cavalier egy genetikailag igencsak terhelt fajta, nézd itt egy lista azokról az örökletes betegségekről, amire egy felelős tenyésztő szűri a kutyáit cavalier esetében, mert ezek mind genetikailag öröklődnek: [link]


Az a baj, hogy attól még, hogy a szülőknek van törzskönyve (már ha tényleg van), nem biztos, hogy nem hordozzák ezeket a betegségeket, később nem jön elő náluk, ezért kell minden tenyésztésbe vont egyedet szűrni. Különösen olyan fajtáknál, ahol ennyire elmentek küllem irányba és csak az a fontos, hogy cukin nézzen ki, cavaliert még tk-val se nagyon vennék, annyira rossz irányba mozdult el a tenyésztésük.


Komolyan gondolom, hogy remélem, hogy nektek szerencsétek lesz és mégsem lesz a kutyusoddal semmi probléma, egészséges marad és ti lesztek a kevés kivétel, de ha előrelátó vagy, akkor azért teszel félre az orvosi költségekre, ma már egy patella műtét is 200.000-nél kezdődik...

2022. szept. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Hat en nem sajnalom a kerdezot, egye meg, amit fozott. A csapbol is az folyik, hogy szaporitoktol nem vasarolunk, de o igen. Hat akkor igy jart.

Ez a fajta amugyis oriasi szopas, angliaban mar be is tiltottak a millionyi baja miatt. Rosszabb szinten van, mint a francia bulldog, pedig azert ok se piskotak betegsegek teren.


Remelem van eleg penzed, kelleni fog.

2022. szept. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

A barátod szaporító. Nyilván nincs bejelentve az alom és nyilván nem is felelnek meg a kutyái a tenyésztésnek.


Viszont így sürgősen csináltass meg minden szűrést! Az egyik legbetegesebb fajta, a szülei meg valószínűleg semmire nincsenek leszűrve!


A chippel ne gyere, az az utolsó keverék kutyában is kötelező, hogy legyen.

2022. szept. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a kedves kommenteket :) ezt az egy kutyát adta csak el nekünk a többit meg tartotta magának ő rendes tenyésztőktől vette és egyiknek sincs semmi baja utána néztem a felmenőknek is,de mindenki nagyon rendes tényleg egy tök egyszerű kérdésre így gyűlölködni..
2022. okt. 3. 19:11
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyűlölködés, csak nekünk, veled ellentétben van rálátásunk erre.


1: tuti, hogy a haverod sem rendes tenyésztőtől vette a kutyáját. Ugyanis egy rendes tenyésztő vagy ivartalanítási kötelezettséggel adja el a kölyköket, vagy tenyésztőnek - ergo úgy adja el, hogy ne tudják szaporítani. Mivel a haverod szaporító, így már ő sem rendes tenyésztőtől vette az ő kutyáját.


2: megvan minden szűrésük és tenyészszemléjük a szülőknek? Csípő, könyök dp? Patella lux? Pra? Teljes dns panel? Fajtaspecifikus betegsegek?


Na ugye, hogy nincs semmi, mert egy szaporitott keverek :/

2022. okt. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
#19 Java részében igazad van, de ez az ivartalanítási kötelezettség egy baromság. Sok tenyésztő nagyon szívesen ad általa ismert, normális embernek ivaros kutyát, megkéri, hogy legyen egy tenyészszemle. Egy kifejezetten szép példány nem tenyésztőnél is lehet értékes tenyészkan a fajta számára. Normális tenyésztő utánköveti a kutyái sorsát.
2022. okt. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!