Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka ivartalanítás veszélyes?

Eger macska kérdése:

Szuka ivartalanítás veszélyes?

Figyelt kérdés
Azt mondjak hogy belső vérzésben és altatásban bele halhatnak igy meggondolom hogy ivartalanítsam-e mert ő a mindenem és neki mikor lesz fájdalmas?
2022. szept. 28. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden műtétnek van kockázata. A lényeg hogy olyan orvoshoz vidd akiben megbízol illetve sokan ajánlják.

Egyébként műtét után pár nap kicsit necces lehet,de utána sokat fog javulni.

Hidd el inkább egy ivartalanítás mint bármilyen általa megrlőzhető betegség.

2022. szept. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

En mindenkeppen ivartalanitas parti vagyok, mert sajnos volt mar kutyam, amelyik gennyes mehgyulladasba halt bele (vagyis csaladi kutya, en 12 voltam, amikor ez tortent), na azt aztan csodas volt vegig nezni.


Azota minden kutyam ivartalan, de az teny, nem is szabad eltitkolni, hogy ez egy mutet, nyilvan vannak kockazatai.


De en eddig mindig biztam az orvosban, aki mindig alaposan kivizsgalta a kutyaimat es csak azutan mutotte meg oket. Igen, mutet utan nyilvan faj nekik, de kapnak fajdalomcsillapitot, aztan par nap es mintha mi se tortent volna. A kan kutyam konkretan mar masnap ugy viselkedett, mintha semmi baja nem lenne, a szukamnak azert ehhez 3 nap kellett, de egyebkent meglepoen jol viseltek. Fajdalomcsillapitot mindketten csak elso nap kaptak, utana mar igazabol a szukan se lattam hogy nagyon fajna neki. Gallert hordtak mindketten, 10 napig, amikor nem tudtam rajuk figyelni (ejszaka pl).


Es nagyjabol ennyi volt az egesz.

2022. szept. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Belső vérzése max akkor lehet ha tüzeles kozben ivartalanitjak. De szigoruan tilos ekkor ivartalanitani. Szoval tuzeles utan 1,5 honappal minimmum lehet megejteni.


Műtétek egyarant kockazatosak akar embernel akar allatnal. De ivartalanitas mar rutin mutet.


Nalunk a szukamnal semmi baj nem volt.


2 napig volt kotyagos de aztan vissza tert a regi onmaga. Ugralni, lépcsőzni nem hagytuk!! Műtéti ruhaja volt illetve 10 napig allando felugyelet.


Kanomnal volt egy kis gikszer, neki a zacskót ott hagytak, ami beodemasodott es ujra kellett muteni. De igazabol par nap mulva mar o is egesz jol volt. Nyilvan szegenynek furcsa volt, hogy nem lifeg ott semmi.


Hatarozottan a szukam sokkal jobban birta, pedig az a nagyobb mutet.


Ivartalanitas párti vagyok en is. Rengeteg kellemetlensegtol szabadulsz meg.


Szukamnal nem vettem eszre valtozast, de a tüzelessel jaro gondok megszuntek.


Kanomnal viszont sokkal engedelmesebb, sokkal jobban figyel ram. Elotte a szagok, szuka kutyak erdekeltek csak. Nagyon melos volt magamra vonni a figyelmet, sokszor belefaradtam. Nehez volt motivalni is. Igy ivartalanitas utan egy igazan simulekony, konnyebben kezelhető kutya lett. Nem gerjed ra a szukakra sem. Kanok nem kotnek bele.


Szoval jovoben is minden kutyam ivartalan lesz akar szuka akar kan.

2022. szept. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az altatás kockázatát nagyban tudod csökkenteni azzal, ha a műtét előtt néz a doki egy vérképet és egy szív uh-t, esetleg gázzal végzi az altatást.


Amúgy rutinműtét, menhelyen automatikusan megy minden kutya ivartalanításra, ahol önkénteskedem a 3-4 év alatt még senki sem halt bele és az is nagyon ritka, hogy a gyógyulásnál komplikációk adódnának.

2022. szept. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Majd ha eltelik pár év, aztán az ivaros szuka kutyádnak emlődaganatai, meg gennyes méhgyulladása lesz, akkor fogod vállon veregetni magad, hogy nem ivartalaníttattad a kutyádat. Én most estem túl ezen 2 napja az ivartalanításon, igen, most rossz, de sokkal több a pozitív hozadéka a jövőre nézve, mint amit most elszenvedünk pár napig.

Szuka kutyát tüzelés első jeleitől számítva 4 hónap után lehet ivartalanítani és akkor nem lesz semmi baj. Egy fiatal kutyánál az altatás sem kockázatos, mint egy idősnél.

Ivartalaníts, hidd el, jobb lesz a kutyának is.

2022. okt. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ivartalanítva lett 4 napja már minden a régi kerekvagasban van
2022. okt. 12. 18:30
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez remek hír!

További jó egészséget a kutyusnak!

2022. okt. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, jól döntöttél, ügyes vagy!
2022. okt. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Csak tettem rá egy ruhát de le szedi magáról... Lábával kaparja a sebnél
2022. okt. 13. 11:54
 10/10 anonim ***** válasza:
8 as vagyok. Nekem is megrágta a ruhát. De még bírja, ilyen műtéti ruci direkt kutyáknak, csak lyukas most. Szólj rá mindenképp, ne nyalogassa, meg ne vakarja. Viszket neki ahogy, gyógyul. Nekem is mondta a doki, hogy fogja majd biztos vakarni. Hjaj, csak teljen el ez a 10 nap, komolyan mondom...még aludni sem tudok mélyen, minden mozdulatára felriadok...
2022. okt. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!