Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a 4...

Hogyan szoktassam le a 4 hónapos kiskutyámat, hogy ne másszon fel az ágyba?

Figyelt kérdés
2010. szept. 26. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne engedd fel. Ha felment, tedd le, és mond azt, hogy nem szabad. Ez nem egy nagy kihívás.

Most kezdte el csinálni, hogy felmegy az ágyra?

2010. szept. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bárcsak lenne egy 4 hónapos kiskutyám akit leküldhetnék az ágyról...
2010. szept. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ha már párszor felengetted akkor van 1 kicsi baj,zavard le és szíd le ha feljön.ha tudja te vagy a falkavezér akkor 2-3 próbálkozására vagy kicsivel több próbálkozásra, megfogja tanulni hogy nem szabad
2010. szept. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
az én kutyám annyira tisztel, hogy még soha nem próbálkozott be, hogy ott aludjon ahol én, pedig meg lett volna neki engedve, de mindig az ágy mellett alszik.!
2010. szept. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2 hete kb. és rászoltam meg minden és mostmár csak éjjel mászik fel hogy ágyba aludjon...próbáltuk hogy tegyünk le egy párnát meg egy kis takarót de akkor is az ágyat választja:DxD
2010. szept. 27. 13:46
 6/10 anonim ***** válasza:

Miért nincs neki egy puha kosara ahol aludhatna?

Akkor ne csodálkozz. A kutyáknak is szükségük van egy puha fekhelyre, vacokra.

2010. szept. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Legyen saját kutyaágya(ne kosár, azt a kölyök szétrágja és lenyeli, tedd oda a kedvenc poha játékát, mond neki h az a helyed, dícsérd meg ha ott van, este is fektesd oda. Olyan helyre tedd ahol közel van az ágyhoz, rátok lát. Ezután nem marad más csak a következetesség. Feljön, azonnal a helyére viszed. Ha 3 éjen át nem alszotok akkor is.
2010. szept. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
vezesd oda a neki kijelölt fekhelyre, és mondd: helyedre! és később is, egyetértek az előttem szólóval, ha kell, éjszaka is neveld... mi most küzdünk ezzel, mert mikor kisebb volt, fel volt fázva, és szigorúan melegen kellett tartani, és hát szegéééény, pici kutyulimutyuli, gyere aludj velünk...blabalabal, és most látom hogy nem kellett volna, mert sokkal nehezebb leszoktatni..
2010. szept. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

amiket írtak fölöttem mindet kipróbáltam, és szerintem alapból rossz módszer, főleg a leszidás


énnálam amikor feljön az ágyra akkor mindig egy határozott mozdulattal lelököm, persze nem úgy hogy megüsse magát, csak érezze, hogy nem kívánatos, hogy velem aludjon.

ez a kutyánál természetes, az anyja, az anya kutya is ugyanezt csinálja a kicsinyeivel, kilöki határozottan, ha nem akarja hogy ott legyen, szóval ezt alapból tudja.

ha meglátod, hogy az ágyra megy, de te nem vagy rajta, akkor is le kell lökni, és mondani neki, hogy "nem" vagy amit szoktál mondani dorgáláskor

persze a lelökést másképp kell csinálni kis- és nagytestű kutyáknál, nekem egy palota kutyám van, iszonyat nehezen tanul, ezért nem engedem fel sose, mert nem lehet megtanítani neki, hogy mikor szabad felmennie és mikor nem, így marad a sose.

okos kutya, de iszonyat nehezen tanul, nem valami kitűnő a felfogóképessége :(

2010. szept. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
értem...köszi a válaszokat :)
2010. szept. 28. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!