Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kan kutyám ivartalanítva...

A kan kutyám ivartalanítva lesz. Utána napokig nem lehet majd sétáltatni, az EÜ. sétán túl. Mit csináljak ha emiatt őrjöngeni, vonyítani és rombolni kezd?

Figyelt kérdés
Ha rendesen lemozgatom, akkor nem csinálja ezeket… De ugye most majd nem lehet le mozgatni, rendes sétára vinni.

2022. okt. 1. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Adj neki cuccokat pl, amiket nyalogathat/raghat, az nagyon farasztja a kutyat. Pl kong megtoltve kajaval, ez felengedve vizzel vagy kensz bele majkremet, konzervet, akarmit es lefagyasztod, fagyottan adod. Lickimat is jo, szinten tedd be a fagyasztoba, ugy tovabb tart neki. Szimatszonyeg, kaja keresos jatekok a hazban, tudsz vele feladatozni is, stb.

Amugy szellemileg soha nem farasztod? Vagy mit szoktal vele csinalni setan kivul? Na azokat lehet.


De egyebkent meg emlekeim szerint mi mar 2 nap utan mentunk rendesen setalni a kan kutyammal. Annyi, hogy futtatoba nem vittem meg nem engedtem jatszani a masik kutyammal, nehogy baj legyen a sebbel. Ok hamar gyogyulnak, a szukammal ez sokkal neccesebb volt es tovabb tartott :)

2022. okt. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szellemileg csak annyira szoktam fárasztani, amennyit séta közben tanítgatom jutalom falattal… Napi 2X érek rá vele foglalkozni 2.5 órát (tehát összesen), ebben főleg sétálni akar, jó sokat… Ha nem megyünk, akkor nagyon sokat nyüszít, forogva ugrándozik, stb.


De akkor megpróbálom megfogadni amiket írtál.

2022. okt. 1. 10:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor azért általában a kutyák is érzik magukon, hogy nem 100%, úgyhogy kevésbé aktívak a műtét utáni pár napban.
2022. okt. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Gondolod, hogy a műtét után az ugrálás lesz a legnagyobb gondja?
2022. okt. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát hidd el nem fog pörögni műtét után.


Nálam a kanom kb 6. napon kezdett aktívabb lenni. Többet sétáltunk pórázon. Én attól féltem sajnos hogy ha elengedem a parkba bohockodni hemperegni akkor nehogy beakadjon a varrat valahová vagy bekoszolódjon a varratoknál, varrat szedésig kíméltem.4 nap volt a gázabb mikor már vissza tért az energiája. Bent próbáltam szellemileg fárasztani. Viszont varrat szedés után kivittem a parkba rohangálni, másnap már megejtettünk egy futtatót órákat pörgött a többi kutyával egy huzamba, nem lehetett lelőni konkrétan. Szóval minden energiáját kiadta :D

ivartalanítás előtt érdemes még jól lefárasztani, délután 1 kor volt a műtét,reggel 1,5 órát fárasztottam még :)

2022. okt. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi neked is utolsó, de az én kutyám sajnos már most pörög…

Tegnap délben műtötték, 1 óra múlva már fent volt és ugyan úgy mozgott mint egy részeg, ahelyett hogy aludt volna, 2-3 órát így mászkált a lakásban.


Aztán kicsit lenyugodott, éjszaka meg aludt, de már reggel átlagos állapotban volt és mostmár menne sétálni, rágja a dolgokat, kaparja az ajtót és nyüszít (pedig wc-n már volt).

2022. okt. 2. 13:01
 7/7 A kérdező kommentje:
Amúgy tegnap vettünk neki ilyen logikai játékokat, tegnap picit érdekelte is, de most annyira menne el, hogy nem érdekli semmi…
2022. okt. 2. 13:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!