Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ritkult a szőre? Westie...

Miért ritkult a szőre? Westie kutyus

Figyelt kérdés
Kb. 1 éves és az első nyírás óta nagyon ritka lett a szőre (mintha rövidebb is lenne neki) nem úgy néz ki mint egy westie. (ritkán van fürdetve, mindig kifésüljük a szőrét)
2010. szept. 26. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:
nekem spaniel kutyám van es ugyanez a helyzet.en kezdeztem dokitol is mag allatkereskedésben kerestem neki valami vitamint es azt mondták h hiányoznak a "hajhagymái" és h nem lehet rajta segiteni.
2010. szept. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mert trimmelni kell, nem nyirni
2010. szept. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is van olyan kutyám akinek alig van aljszörzete. Trimmelni nem érdemes mert totálkopasz lesz.

Van egy tabletta amit ugy hivnak hogy Lavet Skin, ez nekünk nagyon jól bevált szőrgondokra és nem is drága.

Ettől függetlenül mindenképp meg mutatnám egy állatorvosnak: lehet a kozmetikázáskor allergiás volt valami samponra, lehet bolha vagy ételallergia.

A bolhaellergia a legszörnyübb, igazából bolhásnak sem kell hozzá lennie igazán. Egykis bolhanyál rákerül és már kopaszodik is.


Ha normálisan sikerül a szőrét visszanöveszteni (ez biztos hogy több hónap is lehet) és tényleg csak egyszer volt nyirva, akkor utánna trimmeltetném. Igy nem hullik majd a szőre és igazából így éri el a szőre a fajtajelleget.

2010. szept. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!