Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 kutya fegyelmezése egyszerre?

2 kutya fegyelmezése egyszerre?

Figyelt kérdés

Ha egyszerre lesz 2 kutyám, (mindkettő) 2-3 hónapos, akkor hogy fegyelmezzem őket? Hogyan tanítsam meg alap dolgokra az egyiket, mikor a másik folyamatosan körülötte van, elvonja a figyelmét?

Remélem érthető amit írtam... előre is köszönöm.


2010. szept. 26. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:

nem kell elsőre egyből 2 kutyát beválalni ez az egyik tanács

a másik meg mindig a nyugodtabbat és engedelmesebbet jutalmazd következetesen, akkor a nyugi és "szófogadás" lesz a példa előttük nem lehet gondod

+ olvasgass szakirodalmat

Cesar Millan első könyve pl. kapható vagy Jan Fennell is hasznos olvasmány lehet

+ kukkancs ide:

[link]

2010. szept. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, a kutyapszichológia c. könyvnek már a végefelé járok, Cesar Millan-nak pedig nézem a műsorát, de akkor a könyvet is el fogom olvasni

szerinted akkor egyszerre egy kutya? és másodikat mennyi idő múlva lehetne hozni mellé?

2010. szept. 26. 19:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyszerre lehetőleg sehogy. Külön-külön foglalkozz velük amíg tanítod. A másikat addig zárd be, vagy amelyiket tanítod vidd ki máshova. Amúgy is jobb ha nem az udvaron tanul hanem egy semleges területen. Ha máshogy nem megoldható vidd ki őket valahova kocsival, és külön vedd ki őket egymás után.
2010. szept. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nincs baj ha egyszerre veszed, ha van rájuk elég időd. Cesart felejtsd el!!!

Victoria Stilwell-nek van egy nagyon jó sorozata, A póráz két végén című. No tőle tényleg van mit tanulni. Nem tudom épp melyik adón megy, jó helyről letölthető minden évada.

2010. szept. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én sem javasolok egyszerre két kölyköt. már csak azért se, mert iszonyatos energia kell rá. Még ha felnőtt mellé veszel kölyköt, akkor is nagyon kell rá ügyelni, hogy ne a másik kutyához kötődjön jobban, hanem hozzád. Rendszeresen beleviszik egymást a rosszalkodásba, ez két kölyökkel még sokkal rosszabb.


Ha egy felnőtt kutyád van, akkor a parkban az elengedésnél kevésbé kell figyelni, mert valószínűleg, ha a nagyot hívod, jön a kicsi is, stb. Két kölyökkel megőrülsz és két rosszul nevelt kutyád lesz.


Először vedd meg az elsőt, és ha ő már 100%-ig kézben tartható, és már tud példát mutatni a kicsinek, rá már nem kell minden idegszáladdal figyelni, akkor vállald be a másodikat.

2010. szept. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

csakkitti válaszával értek egyet.


Viszont szerintem Cesar a csúcs kutyanevelés ügyben és Victoria Stilwell-t felejtsd el. Főként a legutóbbi sorozata alapján látszik, hogy már csak színész elsősorban és ha utána olvasol a személyének, látni fogod, hogy már kilenc éve egyáltalán nincs kutyája!


Egyébként simán lehet tanítani egyszerre két kutyát -- tapasztalt kutyásnak. De kezdőnek valóban nem ajánlatos. Ha biztosan kézben tartod az első kutyát és szereztél némi tapasztalatot, jöhet a második.

Szerintem ez a jó megoldás.

2010. szept. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek. valószínű, hogy egyszerre csak egy kutya jön. főleg hogy állítólag a terriereket nehéz nevelni :)
2010. szept. 26. 20:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nézd meg a szemeddel Victoria sorozatait, és dönts te. Cesar egy ripacs, aki őt utánozza, csak nincs meg tudásban az a háttér.
2010. szept. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!