Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálok rosszul? Van...

Mit csinálok rosszul? Van esélyem arra hogy meg fog bízni bennem?

Figyelt kérdés

4 hónapja örökbefogadtam egy fél éves kutyát. Egész kölyökkorát kenelben töltötte. Úgy gondoltam megbirkozom majd vele.

Hazahoztam őt, de nem jött oda hozzám, futott menekült előlem.

Hagytam időt hogy megszokjon, kaját a kezemből adtam hátha. Egy egy falatot vett csak el inkább nem evett.

Etetés mostmár csakis a kenelbe, ezzel szokattam hozzá hogy oda este be kell mennie.

Amikor a kenelben van , fut oda a rácshoz hogy simogassam, puszikat ad, bújik. Ha bemegyek leülök odajön hozzám. Viszont ahogy kiengedem, onnantól kezdve megint fél tőlem, nem jön oda, elfut, megsimogatni sem tudom. 😔

Már kezdek teljesen elbizonytalanodni, hogy ez valaha változni fog.

Sétálni sem tudom így kivinni, hogy kicsit mégjobban hozzámszokjon. A kenelben a porázat is elviseli. Ahogy onnan kihoznám elkezdi kitépni magát, és remeg.


2022. okt. 7. 09:23
 1/6 anonim válasza:
55%
Szerintem verték, mikor nem volt a helyén, ezért fél
2022. okt. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem ez jócskán gyenge idegrendszer is.


Az lenne a legjobb, ha be tudnád magadhoz vinni a házba és minél több időt töltenétek együtt. Utána a többi majd jön magától.

2022. okt. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A házban is próbáltam. Ugyanez😔 befekszik az asztal alá vagy a szekrény mellé. Ha elindulok felé, vagy csak megmozdulok már menekül.
2022. okt. 7. 14:49
 4/6 Maya Bunnyheart ***** válasza:

Kutyaiskola,tréner ajánlott lenne mert a legtöbbet ő tudna segíteni.


De amivel próbálkozhatsz házilag is, az ez.


- Legyél vele egy helyiségben, ne legyen lehetősége kennelben lenni.

- Ülj le a földre és foglald el magad pl olvass/telefonozz

- Az a lényeg hogy ne mozogj, ne foglalkozz vele, ne erőltesd magad a kutyára, tehát ne akard megfogni/simizni stb.

- Hagyd hogy ő közeledjen.

- Későbbiekben adhatnál neki kaját, először csak dobáld neki, majd a kezedből.

- És ezt naponta ismételjétek, amíg nem javul a kapcsolatotok.

2022. okt. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Porazon setaljatok sokat!!!


Labdazz vele.


Otthon tarsd magaddal sgy szobaban. Ne zard kennelbe!!! Attol keszul ki,h bezarod!!

2022. okt. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem tudok vele sétálni. Nem lehet pórázra tenni, csak a keneljében. ( a kenel az egy 15 négyzetméteres épület, plusz 50 négyzetméter kifutó)Nem tudom utcára vinni, mert kitépi magát a kezemből, ha elfut nem tudom se megfogni se visszahívni.

Labda az nem is létezik számára, nem tudja mi az a játék. Eldobom a labdát és megijed.

2022. okt. 8. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!