Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kamasz kutya kérdés. Én...

Kamasz kutya kérdés. Én csinálom rosszul vagy ezek a dolgok normálisak az ő korában?

Figyelt kérdés

Már korábban is volt kutyám, de ő 8 évesen került hozzám, így nem igazán tudom mik a reális elvárások egy kölyökkel szemben. Ő egy 11 hónapos középuszkár fiú, 8 hónaposan lett ivartalanítva. Elvégeztünk egy alapfokú tanfolyamot, most elkezdtünk obedience-re járni, ősszel pedig megyünk középfokúra. Rengeteget foglalkozom vele, nagyon szeretném ha jó kutya lenne felnőtt korára. :) De van pár kétségbeejtő dolog amivel nehezen boldogulunk, és nem tudom hogy én csinálom e rosszul, vagy az elvárásaim túl magasak az ő korában.

Ha hirtelen szembetalálkozunk más kutyákkal, acsarog, morog, ugat a póráz végén, és minden áron oda akar rángatni. Ha mondjuk a parkban van elengedve, oda is rohan. Aztán ahogy összeszagoltak az adott blökivel, már minden rendben. Formálással próbálom erről leszoktatni, és már javul is a dolog. Korábban minden kutyánál ezt csinálta, most már inkább csak a nagyoknál ugat, a kicsikhez csak oda akar rohanni. Ha éppen dolgozunk, akkor rám figyel, nincs gond többnyire. Érzem, hogy jó úton haladunk ez ügyben, viszont már 3 hónapja küzdünk vele, és nagyon lassan halad a dolog, nem tudom ez normális-e.

A másik a macskakergetés.... Sétálunk, velem dolgozik a kutya, tök lelkes, de amint meglát egy macskát, mintha rakétával lőtték volna ki. Nem tudom meggátolni semmilyen módszerrel, hogy elszaladjon.

A járdaszabályt nagyon jól tudná, már olyanokat gyakorolunk, hogy dobálom le a labdáját, és nem megy utána. Vagy húzogatós játékkal direkt jól felstuffolom hogy ösztönállapotban legyen, ledobom az úttestre a játékot, akkor sem megy le. Viszont ha a túloldalon másik kutya vagy macska van, esetleg egy finom emberi ürülék amit ő kiszagolt, gondolkodás nélkül átrohan...

Én rontok el valamit ezekkel a dolgokkal, vagy teljesen normális, hogy 11 hónaposan még ilyen, a rengeteg tanulás ellenére is?



2020. júl. 5. 12:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Menj el olyan suliba, ahol van elengedéses játék, akkor megtanul a másik kutyával viselkedni. A suliban a kiképző, aki már látott benneteket többet fog tudni mondani, mint mi.
2020. júl. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem igazán ez volt a kérdés... Amúgy a többi kutya közt hibátlanul viselkedik.
2020. júl. 5. 12:48
 3/24 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen már nem normális, de kicsiként se szabadott volna hagyni.

Az lenne a normális ha ignorálná vagy csak kicsit venné figyelembe a többi kutyát.


Keress fel szerintem egy kiképzőt aki, tud segíteni nektek az utcai séták során, hogy mikor mit és hogyan csinálj.


Az a gond, hogy az írásodból megmondom, hogy eddig ráhagytad. Írtad, hogy ha már összeszagolnak akkor nincs gond, nem lett volna szabad így oda engednek a kutyát. Rájött, hogyha ezt csinálja akkor oda engeded a másik kutyához, tehát a kutyusod dönti el, hogy mikor akar játszani pedig ezt neked kéne megmondanod nem a kutyának.

2020. júl. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nem, nem hagytam rá, de nyilván amikor nem tudom megakadályozni hogy odaszaladjon, mert mondjuk nem veszem időben észre a másik kutyát, akkor már ott van, és összeszagolnak.
2020. júl. 5. 12:57
 5/24 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy 7 hónapos kora óta van velem a blöki, előtte a fajtamentőknél volt, egy kertesházban, 20 másik kutyával együtt. Sétáltatva nem volt.
2020. júl. 5. 12:59
 6/24 anonim ***** válasza:
0%

Na ezen látszik, hogy ezek a kutyaiskolás tanfolyamok mit érnek! Egy kalap semmit!


Ugatva közeledik a kutyákhoz egy tanfolyamot végzett kutya? Azt meg hogy?


Szerintem ne vidd obedience-re. Először neveld meg!


Amúgy meg ismered a jó öreg fejet az aszfaltra nyomós trükköt? Sokat tud segíteni egy ilyen.. hogy is mondjam... "tojok a gazdi fejére" kutyánál!


Legközelebb, ha eszébe jutna így viselkedni, szólj rá határozottan. 1x. Ha nem használ, fogd meg a fejét, nyomd le, és magyarázd el neki, ki is a főnök!

Jó hogy nem már...

Lassan az uszkár viszi a puskát!


Jó tanács:mindig úgy kell nevelni a kutyát, mintha egy nagytestű kutya lenne. Mert mit szólnál, ha séta közben - nem egy uszkár- hanem egy kanári szigeteki kutya közeledne így felétek???

Ugye elmondanád a gazdáját mindennek, hogy nem volt képes megnevelni azt a dögöt!


Na ezen gondolkodj el.

2020. júl. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Húúú, micsoda kioktató stílus... Tudod az agresszió agressziót szül. Én nem azt akarom elérni, hogy menjen oda a kutya mert fél tőlem, hanem azt hogy nem legyen belső késztetése odamenni. Ezért a formálással próbálkozunk. Egyébként ezt egy térner javasolta nekem, miután megismerte a kutyámat. Tudod a kutyák nem mind egyformák. Vannak akikből az erőszak rosszat hoz ki, az enyém is ilyen.
2020. júl. 5. 13:07
 8/24 anonim ***** válasza:

Folyt.


Írod, hogy nagyon lassan halad.


Persze, ha az alapok nincsenek lefektetve!

Ez nem trükktanítás, ez nevelés! Ne mosd össze a kettőt.


Formálással tanítjuk pl. a szlalomozást. Arra nagyon megfelel.


De nevelésre nem! Ahhoz TE kellesz, meg a határozottságod. Hogy a kutya lássa, hogy az van, amit TE mondasz.

Jelenleg nem neveled,csak trükköket tanítasz neki. Amit, HA VAN KEDVE, végrehajt.


Ebből így sosem lesz jó kutya. Az uszkár okos kutya, valószínűleg nem vesz téged komolyan. Tanulgatsz vele, egyebek, gondolom a tanfolyamon is pórázon volt... Az "ülfeksziket" egy s.ggh.lye kutya is megcsinálja.



Nálad kimaradt az erőfitogtatás a kutya felé.

2020. júl. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
49%

Hjajjj... Nem erőszak. Erőfitogtatás.


Lenyomod a fejét, ezzel megtudja,hogy mi újság.


Ez nem fáj.. Nem azt mondtam, hogy verd meg basszus.


Csak azt írtam le, hogy mire lenne szüksége jelenleg.


Valamint:ezt max 2x kell megcsinálnod. Ha jól sikerül előadnod magad,mindig be fogja tartani. Helyére kerülnek a dolgok a fejében.

2020. júl. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Amikor elkezdett kamaszodni, bizony volt erőfitogtatás, de nagyon rosszul reagált rá. Az egyéni tréner és a sulis oktató is azt mondta, hogy ezt vele inkább ne. Ismétlem, nem minden kutya egyforma.
2020. júl. 5. 13:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!