Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rosszul csinálom?

Rosszul csinálom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy kis 7-hónapos kutyám. Egy kutyabarát környéken élünk, de panelban. Első gazdás kutyus, megjártam vele a hadak útját, mert nagyon rosszcsont volt, én meg ilyen kis engedékeny, halkszavú vagyok...

A lényeg, hogy sose hallgatott rám a kutyám, pedig még oviba is jártunk, ahol nyilván említették hogy legyek határozottabb, így hát az is lettem. Azóta eltelt 2-3 hónap, mintha kicserélték volna a kutyámat, teljesen szófogadó, szobatiszta, behívható, de ténylegesen kellett hozzá az, hogy dominánsabb legyek. Csak most a környéken pletykálnak rólam, hogy én állatkínzó vagyok, morgós, biztos csak fél tőlem a kutyám... tulajdonképpen a pletyka része nem is érdekelne, csak néha tényleg attól tartok hogy fél tőlem, vagy valamit túl tolok, esetleg nem veszem észre hogy mennyire szigorú vagyok, és ők kívülről látják...

Leírnék néhány példát:


Azért még a kutyám kölyöknek mondható, ezért elég szeleburdi és játékos, régen amit talált a földön azonnal megette... erről (az evésről) sikerült már letiltani, de olykor olykor ha talál egy zacskót azt futás közben felkapja, és dobálja.. :D ilyenkor mindig letiltom róla úgy, hogy azt mondom erélyesebb hangon hogy NEM SZABAD!


Szoktunk póráz nélkül sétálni, elég aktív és pórázon nem tudja kiszaladni magát. Régen mikor próbálkoztam a póráz nélküli sétával, minden egyes kutyához odaszaladt, amit utáltam, mert bármi lehet, az is lehet megtámadják, vagy hogy a másik gazda nem szeretné engedni játszani a kutyáját...Ezért erről is letiltottam, sikerült is, nem szalad oda, bár odaakar szaladni, de nem engedem neki. Ma jött velünk szemben egy tüzelő szuka, (tudom hogy tüzel mert beszéltem róla a gazdájával) és az én kutyám odaakart szaladni hozzá, de az út felénél megállt mert azt mondtam : Mitcsinálsz, nem szabad! Gyere ide...

És visszajött.


Régebben nehezebben ment vele a séta, ha hívtam nem mindig jött vissza, többszöri felszólításra sem... ilyenkor odamentem hozzá, leszídtam és pórázra tettem, rövid pórázon mentünk tovább. Ebből értett, utána mindig visszajött.


Egyébként életvidám kutya, szalad, imád enged, egy csomó haverja van, ha akarom a lábamnál jön míg azt nem mondom hogy szaladhat. Naponta 4x sétálunk, ebből 3x hosszút, 1x eü séta. Itthon meg rengeteg trükköt tanulunk.


Rosszul csinálom?

bocsi ha hosszú lett


egyénként kan shetie :)



2018. dec. 27. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd el a sok pletykás embert. Ha a kutyád nem húzza fülit, farkát akkor nem fél
2018. dec. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Szerintem teljesen jól csinálsz mindent.
2018. dec. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Baromság.

Én is keményen beszéltem,beszélek vele, amikor fasságot csinál. Máskülönben nem fogod tudni kezelni

Nem fél tőled, hanem jól nevelt. A hülyékkel meg ne foglalkozz

2018. dec. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sorstárs :D Nekem két kutyám van, abból is az egyik a makacsabbik fajta. Az öregebbet bántották kiskorában, így berögzült nála, hogy hangosabb szóra, illetve kézlendítésre, láblendítésre, ruhalevételre (ha hirtelen elmegy felette a kabát pl. amikor levesszük) összehúzza magát a mai napig, pedig sosem bántottam. Láb mellett sem mer menni, megijed, lefekszik, ha túl közel kerül a lábamhoz. A fiatalabbnak különleges képessége a sikítás, ha valami nem tetszik, akkor felsikít. Még nagyon kölyök, kamaszodik, így elég sokszor megesik, hogy felsikít, ha pl. a szájából ki akarom venni a felszedett dolgokat. Fürdésnél is sikít, utálja a vizet. Gondolhatod milyen kombó, az egész környék azt hiszi, ütöm verem mindegyiket minden apróságért :D Szerintem többen is vannak így (pl. bántalmazott kutyák új gazdijai). Örülj, hogy fegyelmezettebb lett a kutyusod, jó gazdi vagy :) Sokan nem nevelik meg a kisállataikat, nagyon pozitív dolog, hogy elvitted oviba és nem bukásként élted meg ezt.
2018. dec. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jl csinálod. Ha rosszalkodik emelem a hangom és szigorúan szólokrá, van hogy lapit is a kutya. Simán lehetne azt hinni hogy rendszeresen verem mer csak annyit látsz hogy az a nagy mackó a lábamnál lapit mint egy rossz gyerek én meg összeszidom a valagát és mutogatok az ujjammal.

Szerintem jól csinálod. Ha azt veszed gondolom anyád is levisitotta a fejed néha gyerek korba esetleg kaptál a popora egyet mégse lettél lelki nyomorult. Az állatkínzás meg a határozott tiltó hangsúly közt nagyon nagy különbség van.

2018. dec. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sorstársam. Engem is kikiáltottak már helyi állarkínzónak, mert hangosan kellett rászólnom a mentett, határokról semmit nem tudó kutyámra. Ma mintakutya. Túl sok kutyával nem tudom összeengedni, mert nagyon sok a környéken a szocializálatlan, vagy domináns, vagy gazdájára fittyet hányó kutya.
2018. dec. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon köszönöm a válaszokat!

Most megnyugodtam, tartottam tőle hogy valamit rosszul csinálok, és szegénykém retteg... De akkor csak túlaggódtam, ez megnyugtató, köszönöm! :)


Nálunk pl sokszor volt olyan, mikor még kezdtem határozottan nevelni őt, hogy mikor rosszalkodott, nem engedtem oda az éppen arra sétáló kutyához, büntetésből mert úgyis játszott volna, és akkor meg az volt a baj hogy miért nem engedem ismerkedni...

Előtte az volt a baj, ha mindenkihez odafutott. Kezdem azt érezni, ha akarnak, találnak hibát.


Az egyik szomszédom ilyen tipikus "mindenbe beleütöm az orrom" típusú hölgy, ő az elején az ajtónk előtt hallgatózott, ezt onnan tudom hogy még említette is... Hogy a kutyánk sikít, nyűszít, persze mert az elején mikor hazahoztuk mindenért sikítozott. Ha nem adtam egyből a kaját, vagy kifésültem a bandáját, állandóan ugatott a sheltie elég ugatós kutya. Aztán erről is leszoktattam, most már nem mondja hogy hallgatózik.... :)))


Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok,és jó kutyázást! :)

2018. dec. 28. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!