Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet egy kutyát...

Hogyan lehet egy kutyát bizonyos dolgokhoz habituálni?

Figyelt kérdés

Bizonyos testrészeit nem engedi megfogni, msegtapintani (fenék, hátsó lábak, farok főként), illetve a fésülést sem tudta ezidáig megszokni (4 év).


Próbáltam jutifalattal összevonni, a végén játékkal dicsérni, illetve eddig az vált be a legjobban, amikor valaki más beszélt hozzá folyamatosan, mint egy kisgyermekhez.


Nem tudom, hogy mit nem próbáltam még, vagy hogy mit rontok el.


2022. okt. 7. 10:16
 1/8 October15 ***** válasza:
94%

A legtöbb kutya nem értékelni nagyon ha piszkálják a farkát. Ami a hátsó lábát és annak környékét illeti: milyen fajta? Nem tapasztaltál ezen kívül semmi mást? Mit csinál ha megfogod?

[Azért kérdezem mert a hely az eléggé csípődiszplázia gyanús nekem. Bár ebbe benne van az is, hogy az enyémnek van úgyhogy bármit csinál / nem csinál azt nézem, hogy na megint fáj-e neki.]

2022. okt. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Milyen idős korában került hozzád? Milyen fajta? Érte valamilyen fizikai sérülés ? Másik kutya támadta esetleg valamikor ?

4 éves korban ezekre a dolgokra abszolút nem kellene reagálnia negatívan.

Vizsgálni kéne hátsó végtagokat nincs e minimális ízület gyulladás vagy, más rendelleneség.

Hasonló korú nyugodt kutyussal együtt próbáld meg. Először a nyugodt kutyánál, ez dicsérd. Aztán a tiednél. Többször ismételd. Egy próbár megér.

Remélhetőleg nem traumás.

2022. okt. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2 vagyok.

Csípő diszplázia esélyes. De akkor időnként húzza a lábát ,rendellenesen kifordítja, ejti a hátsó súlypontját.

Próbáld meg jól lemozgatni. Egyik kezeddel óvatosan nyúlj a nyakvonalához, másik kezeddel nyúlj át a kutya fölött ,és hátsó láb ízületeknél érintsd meg. Normális reakció esetén a kutya hátra tolja a lábát és nem mozdul ameddig el nem veszed a kezed. Ha nem jól reagál nézesd meg dokival.

2022. okt. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A kutya kölyök kora óta velem van, már akkor úgy kezdtük a fésülést, hogy jutalmazással, de nem változott. Kicsit jobban tűri, de kevés ideig.


Diszplázia: Volt szűrésen, középfokú diszpláziája van, ami mozgásban nem akadályozza (fut, sokat szeret sétálni, van ahova rendszeresen felmászik magától, tehát alapvetően nagyon energikus, mozgékony), fájdalmai nincsenek + kap ízületvédőt az állatorvos javaslatára.


De például a hátán fekszik (hasvakarás), akkor szoktuk a mancsait és lábait is maszírozni, mellsőnél imádja, de a hátsókat nem szereti ha kézbevesszük (elhúzza, elrúgja a kezemet). Vagy pl a mellső mancsain a lenőtt szőrt szépen le lehet vágni, a hátsókhoz igazi eszmejáték eljutni.


Trauma: nem érte, ütve nem volt, más kutya nem bántotta stb.


3-as megírom, ha megcsináltam rajta

2022. okt. 7. 11:48
 5/8 A kérdező kommentje:

A háton fekvőset azért írtam, hogy ott például nincs erőhatás a lábaira helyezve. Tehát nem húzom/tolom csak fogom és nem szereti.


Ja igen, nem írtam hogy reagál: nem agresszív, csak próbálja kivonni magát a helyzetből, hátranéz, közben próbál elmozdulni, másképp helyeződni, hogy ne férjek oda.

2022. okt. 7. 11:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy kutyára rá is lehet szólni...


Meg kell találni az egyensúlyt, mikor még hatásos, ha rászólsz és mikor már be kell fejezni és nagyon fontos persze, hogy a jutalom is jó időben érkezzen.

2022. okt. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6-os igen, ezért van az, hogy vedlési időben inkább többször kevesebbet fésülöm, természetesen figyelem, hogy meddig van hiszti, és mikortól van diszkomfort.


2-3: teljesen jól reagált, megállt, picit hátratolt ahogy írtad, teljesen át tudtam nyomogatni a lábait, ízületeknél is. Hátranézett, nyilván furcsálta a dolgot, de nem mutatott félelmet, vagy fájdalmat.


Ezért jutott eszembe, hogy lehet egy picit rosszul kommunikáltam felétek a dolgot.

2022. okt. 7. 13:37
 8/8 anonim ***** válasza:

2.3.vagyok

Most olvastam a kiegészítő adatokat.

Kölyök kora óta tapasztalod ezt a furcsa dolgot a kutyádnál. Viselkedése energikus mozgékony. Fizikai sérülés nem érte a hátsó végtagokat. Trauma (itt, én nyilván nem a kutya verésére gondoltam) Számtalan okból válhat egy állat/kutya traumatizáltá. Nagy erejű hanghatás, olyan külső tényezők amire te nem figyelsz fel de őt nagyon zavarja. Leírok egy konkrétat és nem sorolgatok ( tűzijáték ) bármi.

Nagytestű kutyáim voltak az akkor három éves fiam fülüket szőrüket markolászta, aludt rajtuk😀. Egy morgás rezdülés sem volt.

Rövidre fogom. A te esetedbe szerintem ez nem szoktatási probléma. Negyedik fokú diszplázia a te kutyádnál ezeket mutatja. Másik kutya meg szinte alig tud járni, felkelni. Nem vagyok szakértő vagy megmondó.

Én elvinném egy másik vizsgálatra.

Őszintén remélem hogy tévedek.

2022. okt. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!