Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéddal "összeakadt a...

A szomszéddal "összeakadt a bajuszunk" a kutyánk miatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon emberbarát, szeretetéhes kutyánk. Nagyon szereti a simogatást és a gyerekekért is oda van. A szomszédunk unokái meg szokták simogatni kerítésen keresztül, de nem kérdezték meg, hogy lehet-e. Ez még nem is annyira probléma, inkább a többivel nem tudom, mit kezdjek... A kutyánk a simogatástól beindulva átmászik a kerítésen a szomszédhoz (sosem szökött meg még nyitott kapu mellett sem), illetve a gyerekek átengedik, de utána rugdossák, kergetik a kutyát, hogy miért ment át, menjen vissza, aztán mire átzavarják, megint folytatják a simogatást. Mit kezdjek a helyzettel? A kutyát nem bántom emiatt, mert szegényt teljesen összezavarják, a szomszéddal sem akarunk összeveszni, de már kezd betelni a pohár a gyerekekkel. A másik szomszéd kisfiával is találkozott már a kutyánk, de oda nem akar átmenni, pedig ott több lehetősége lenne. Ezt látva az ablakból legutóbb elhívtam és bezártam a kutyát, de észrevettem, hogy nem tetszett nekik.Ma átmentem ismét, mert megint átcsalták a kutyát és szólt a szomszéd, hogy nem lehet dolgozni a kutyától, mert ugrál, nyalogat és megkértem őket, hogy ne simogassák, etessék és megszűnik a probléma. Ezt a gyerek is hallotta és ennek ellenére újra falattal csalogatta el mellőlem a kutyát, a felnőtt nem szólt rá.

2022. okt. 8. 20:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy próbálni kéne asszem talán úgy kialakítani a kerítést, hogy átugrani se tudja a kutya, meg alatta átásni se; a kaputokat pedig zárni kell, nehogy azon keresztül átengedjék magukhoz. Mármint, ti a ti saját kaputokat be tudjátok zárni. Vagy pl nemtom, mennyire jó megoldás, egy olyan kennel, amiben a kutya még tud futkározni, de a szomszéd kerítéséhez már nem tud elmenni.
2022. okt. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

A kerítést a gyerkőcök megbontották, hogy át tudjon menni a kutya és alul is felfeszítették, hogy át tudjon bújni.

A kerítést szerencsére tudjuk zárni, a kennel vagy valami más lesz akkor a megoldás.

2022. okt. 8. 20:53
 3/17 anonim ***** válasza:
68%

Mellőled hogy tudták elcsalogatni a kutyát?


A kutya nem szökhet! Ha szökik, gyakorlatilag bármit megtehetnek vele, bárhogy agyonverhetik, hisz te engedted neki, hogy más területére átmenjen a felügyeleted nélkül, így veszélyt is jelenthet másokra (még ha valójában nem is így van). Miért hagyod szökni? Miért nem állítod le ezt?

2022. okt. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

*Ja és lehetőleg kiszakítani se tudja a kerítést a kutya, szal pl sima rombuszos drótos nemtom, mennyire jó megoldás.


Pl láncra kötni gondolom nem akarjátok (elég csak amíg ott vannak a gyerekek, de ha ti mondjuk kutya nélkül mentek el, amikor ők megérkeznek ,az megint rossz. ) , meg pl nemtom , talán én se szívesen tenném, de amúgy még azt is el tudja szakítani a kutya. Meg még nemtom, van az a fajta kerítés, aminek jó sok centiméteren tető szerűen visszahajlik a felső része, az pl nemtom, milyen, meg mi a neve, meg hol lehet kapni, ha lehet, de egy macskás kérdésnél olvastam róla amúgy, nemtom, mi a neve.


Amúgy nekünk is volt ilyen szomszédunk; amikor átment hozzájuk a macska, a 13-14 év körüli gyerek kergette; de amikor a gyerek jött át hozzánk, próbálta simogatni a macskát, és csodálkozott rajta, hogy a macska nem akarta, hogy simogassa, és tisztes távolban maradt tőle. Mármint a cica elhúzódott tőle, meg odébb ment mindig legalább fél méterrel, amikor próbálta simogatni. Mert tudta, hogy ő volt az, aki a múltkor meg/elkergette.

2022. okt. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
*Amúgy még szomszédnak számít, csak felnőtt, nemtom, ha mostanság lenne cicusunk, és átszökne hozzájuk, vajon elkergetné-e.
2022. okt. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj olyan kerítést, amit nem tudnak megbuherálni a gyerekek.
2022. okt. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%

Hat lehet ram rikacsolni, de vagy kosd meg, vagy zard kenelbe, vagy tartsd a hazban. A gyerekek ilyenek, mert kivancsiak. Igen, a gyerekek ketszinuek. Ez van.


Es mi az, hogy mas emberre hagyod ugralni a kutyadat? Meg osszenyalazni... te jo isten, csodalkozol, hogy a masiknak elborul az agya?

2022. okt. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Simán az is jó, ha csak lesz egy újabb kerítés az eredeti, rendes, telekhatárkerítésen belül, az eredeti kerítéstől fél méterre, a ti oldalatokon; meg még ahol elrontották a gyerekek az eredeti kerítést, azt is valahogy bedeszkázni, hogy a szomszéd gyerekek se másszanak át hozzátok.
2022. okt. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%

Én azon csodálkozom, hogy valaki szerint itt a kutya gazdája a főbűnös. Nem, itt bizony a gyerekek szülei a hibásak keményen. Hol vannak ők, mikor a gyerekek a szomszéd kerítését feszegetik meg kutyát kergetnek? Miért nem szólnak rájuk?

Kérdező, menj át szépen a szomszédhoz, és mondd meg neki, hogy javítsa ki a kerítést és szóljon rá a gyerekekre, mert ha átcsalogatják, akkor nem te tehetsz róla, hogy nem tudnak tőle dolgozni. Figyelni kéne a gyerekekre, és nem lenne ilyen probléma.

2022. okt. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Rendes átlátszatlan kerítés, ültess mellé tujákat. Ha a kerítést rongálják a gyerekek fizetesd ki a javítást.
2022. okt. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!