Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ilyen szomszéddal?

Mit tegyek ilyen szomszéddal?

Figyelt kérdés

Végre sikerült kertesházba költöznöm, jöttek velem a kutyáim is (ők eddig a szüleimnél laktak). Fa kerítése van. Amikor először jöttem megnézni, már akkor is feltűnt, hogy elég sok macska van a környéken. Sok a kijáros, nem ivartalanított, így össze-vissza szaporodnak. Egy nagyobb kolónia egy pár házzal lentebb lakó alkesz öregasszonynál lakik. Mondtam neki nemrég, hogy ugye ide költözöm, ráadásul kutyákkal, akik közül az egyik simán megfogja a macskákat (nem egyet ölt már meg, de mindig a macska jött át a kertünkbe). Mondtam neki, hogy vigyázzon rájuk vagy valami, mert az övéit is el fogják kapni, ha lehetőségük van rá.

Nem igazán hatotta meg, a kutyák beköltöztek, a macskák ugyanúgy átjárnak, gyakorlatilag 2 hét alatt 3 macskát temettem el. Mindig a macskák jönnek át hozzánk, a kutyáim a kerten belül vannak, ha sétálunk, akkor meg pórázon.

Ma elég ittasan átjött hozzám ordibálva, verve az ajtót, hogy én takarítsam el innen a kutyáimat, meg fel fog jelenteni. Ezek annyira nem zavartak, ebben az ügyben nem neki van igaza. Ami viszont felidegesített, hogy aztán meg azt mormolta az orra alatt, hogy ki fogja őket csinálni.

Szóval én jogilag tehetek valamit? Vagy hogy kerüljem el a következő konfliktust?


2019. máj. 7. 14:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%

Jogilag a néni cicái birtokháborítottak nálad, az állatvédelmi tv. szerint mindenki köteles a saját portáján belül tartani az állatait.


Helyi jegyzőhöz lehet fordulni.

2019. máj. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nyugodtan mondd meg neki, ha mégegyszer veri az ajtót és ordít, hogy kihívod a rendőröket és feljelented zaklatásért :)
2019. máj. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Mit számít a jog, ha megmérgezi a kutyáidat???

Vigyázol a kutyákra (akár elkeríted a kert első részét és nem engeded oda őket, ha tényleg kattant az öreglány), ezt érdemes tenned!

2019. máj. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem jelenthet fel mert nincs miert, de a kutyakra figyelj. Ha merfez akkor o szivja meg. Remelhetoleg tudjak a kutyak hogy idegentol ne fogadjanak el etelt.
2019. máj. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
92%
A döglött macskák jogilag az öregasszonyt illeti meg, ezért dobáld be hozzá.
2019. máj. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
93%

Az egyetlen, amit tehetsz, hoyg a kutyáidat megneveled, hogy CSAK töled kapott és CSAK a saját edényükbe tett ételt egyenek meg, semmi mást.

Így hiába akarná bárki is mérgezett kajával elpusztítatni öket, semmi esélye. De amíg a kutya elfogad bárkitöl bármit vagy megeszi a talált ételt, addig veszélyben van.

2019. máj. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy oldd meg, hogy a kutyáid ne mehessenek közel a barom kerítéséhez! Amilyen gyökér, megmérgezi őket.


Jogilag természetesen neked van igazad.

2019. máj. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
93%

Csak egyet tehetsz, megóvod a kutyáidat amennyire lehet!

A macska vidéken fogyóeszköz, kár volt "meghirdetned" hogy a kutyáid kinyírják a bejövő macskát, mert innentől kezdve minden eltűnt macska a te lelkeden szárad majd.

Egyébként nagyon kevés az a kutya vidéken, aki az idegen macskát nem regulázza, vérmérséklete szerint.

Az mi kutyáink is - akik együtt alszanak a macskáinkkal - megkergetik az idegen macskát. Nem tudom mi lenne az eredmény, ha utol is érnék.

2019. máj. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha veri az ajtódat, kiabál veled részegen, készíts róla videófelvételt minden alkalommal. Ha nem hat a szép szó, jelentsd fel zaklatásért.

Én a helyedben vagy elkeríteném a kutyákat, hogy a kerítéshez ne férjenek hozzá, vagy bekameráznám a kerítést.

2019. máj. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 qkker1 ***** válasza:
100%

Nálunk kb. egy hét alatt megszokták a macskák, hogy három német juhásszal költöztem, és nem kolbászoltak be a kertünkbe.

A kutyákat tanítsd meg, hogy semmit ne egyenek meg a kertből, mert az ilyen kattantnál előfordulhat, hogy valami barátságtalan ét4lt dob be nekik.

2019. máj. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!