Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb? A Dog dancing...

Melyik a jobb? A Dog dancing vagy az Agility?

Figyelt kérdés
2008. dec. 23. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem...

DOG DANCING

+A Dog Dancing-ben több a fantázia, olyan műsort csinálhat a páros, amiben tényleg benne van a munkájuk. A zene kedvelőinek különösen kellemes élményben lehet részük.


-Sokkal többet kell vele dolgozni, egy-egy műsorért akár hónapokat is szenvedni kell. Nehezebb eredményeket elérni, többet kell küzdeni. A kutya számára fáradalmasabb.


AGILITY

+Könnyebb sikereket elérni, több eredmény. Manapság már minden iskolában oktatják. Többen választják ezt a sportot, ezáltal több ismerősre tehetünk szert.


-A kutya könnyebben megunhatja, nehezebb újításokat kitalálni.


Mindkettő nagyon jó szabadidőtöltés. Én mégis valahogy az agility-t választanám (választottam) és a dog dancinget csak hobbiként. Neked kell döntened. :)


*

+ -> pozitívum

- -> negatívum

*

2008. dec. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyik sem jobb a másiknál. A lényeg hogy mihez van a kutyádnak kedve és érzéke.

Az agility megterhelő, így azt éves kor előtt én nem javasolnám mert a csontos növekedésére rossz hatással is lehet. persze ez is fajta és kondi függő.


Ha van rá lehetőséged próbál ki mind a kettőt akkor hamar kideerül melyik illik hozzátok igazán!

2008. dec. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én az agilityt választottam, mert nincs kitartásom ahhoz, hogy egyedül dolgozzak hónapokig egy kűrön. Az agilityben ott az edző, aki segít, ha hibázol, bíztat, ha fel akarod adni stb. Viszont sok dog dancing trükköt megtanítottam neki, ezzel izgalmasabbá téve a sétákat.
2008. dec. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az agility szórakoztatóbb és több fajtát meg lehet rá anítani.
2009. máj. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
agility....a dogdancing engem egy idő után idegesít, olyan természetellenes a kutyunak, és mintha a gazda saját hülyeségét élné ki benne
2009. dec. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
szerintem a frisbee xD de hogy a kérdésre feleljek én mind a 3-mat csinálom amúgy ahogy az előttem lévő írta azt válaszd amelyikre több időt tudsz fordítani és a másikat is csinálhatod csak kevesebb intzivitással
2010. ápr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Összehasonlíthatatlan a kettő dolog. Teljesen más kategória. Mindkettőt ugyanannyira lehet élvezni.

Az elsőnek pedig: miért unná meg a kutya az agilityt???Folyton figyelnie kell merre megy a gazdi, egyre nehezebbek lesznek a pályák, furcsa kanyarok stb...Megunhatatlan hiába tudja az akadályok megoldását!

2010. okt. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!