Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutyátok mennyit...

Kistestű kutyátok mennyit eszik egy nap?

Figyelt kérdés

9 hónapos kistestű kutyám van.


Honnan tudhatom, ha sovány?

Az állatorvos mindig megméri, de nem mond semmit.


Keveslem amennyit eszik.


A ti kutyátok mennyi ételt és mit kap egy nap?


2022. okt. 10. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Az enyém alig akar enni, szóval egész nap előtte van. Szöges ellentéte a másik kutyámnak, akit halálra lehetne etetni, és neki grammra kell mérni.


Szóval a kistestű 4,5 kilós kutyám előtt egész nap ott van a kaja, és annyit eszik amennyi jól esik neki. Nem kövér, izmos, hiperaktív kiskutya.

2022. okt. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

5 kilos kutya, tacsko keverek, napi 120 grammot eszik, tapot kap nagyjabol, de heti ketszer kap egy kis hust is, amit neki fozok.

Az ajanlas ebbol a tapbol csak 95 gramm lenne 5 kilora, viszont neki tobb kell, kulonben sovany lenne, nagyon sokat mozog/ mozgunk egyutt.



Az en kutyam akkor sovany szerintem, ha erosen latszanak a bordai. Most, hogy pont jo a sulya, nem latom a bordait, csak neha, ha ugy esik ra a feny, de amugy meg nagyon konnyen es gyorsan ki tudom tapintani, nincs ott sok zsirreteg vagy hogy is fogalmazzak :D


Igazabol talaltam egy jo kepet, szerintem ez nagyjabol realis lehet:


[link]

2022. okt. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az én kutyám kb. 2.7 kg.

100 g a napi ajánlott tápból, de néha van, hogy egész nap nem eszik belőle.

Emellett egy kávéscsészényi darált húsos zöldséges rizst kap.

A mellkasán úgy érzem, hogy csak a bőre van a csontjain 😞

Látni nem látom sajnos, mert hatalmas a bundája.

2022. okt. 10. 13:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Tudom hogy ez mennyire para. Első válaszoló vagyok, az én kutyám 1 éves koráig totál sovány volt, érezni és látni is lehetett a bordáját, oviban is mindenki kérdezgette, hogy etetem-e rendesen, ő rövid szőrű, tök ciki volt. Megvettem mindenféle fajta prémium tápot, egyszerűen nem kellett neki, de emellett hiperaktív volt.


Aztán egyszercsak összekapta magát, és gyakrabban ropogtatott. Most jutottunk el oda hogy azért jó adagot megeszik, de tényleg csak apránként, ropogtat napközben, most 2,5 éves.


Másik kutyám behabzsolja a napi adagot egy pillanat alatt.

2022. okt. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen, a nagyobbik habzsolháp, a kisebbik hol eszik, hol nem. Én most fogok velük átállni főzésre, azt biztosan jobban fogja enni. Próbáld ki.
2022. okt. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!