Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltattam a kutyámat, de...

Elaltattam a kutyámat, de rettentő bűntudatom van. Ez normális?

Figyelt kérdés

Hosszas vacillálás után elaltattuk a 14 éves vizslánkat. Még egy 2-3 hónapja végső stádiumú szívférgességet állapítottak meg nála. Szedett vízhajtót, szívgyógyszert illetve értágítót, de egyre csak romlott az állapota. Így a végére már sokszor maga alá piszkított, nem tudott felállni, és látszott rajta hogy nagyon beteg, de elvegetált. A végére már a vízhajtó se nagyon hatott, hatalmasra duzzadt a hasa is, de enni azért eszegetett. A mai nap nagyon nehezen, de sétálgatott, viszont ma jött az orvos elaltatni, amiért hatalmas bűntudatom van. Biztos jól cselekedtem?

Egyszerűen úgy érzem hogy megöltem a kutyámat, amikor még volt benne életakarat. Mit gondoltok?



2022. okt. 10. 21:09
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat ha hülyén fogalmaztam, vagy elírtam valamit, csak még mindig zokogok..
2022. okt. 10. 21:10
 2/14 anonim válasza:
97%
Nézd, már így is szép kort megélt, és nem akartad, hogy szenvedjen. Szerintem semmi okod a bűntudatra, ő is jobban járt, hogy már nem szenved. És ha hiszel benne, vígasztaljon, hogy Odaát újra találkoztok majd.
2022. okt. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%

Biztos jót cselekedtél. Az orvos nem tette volna meg, ha van esély a gyógyulásra, ez az ő felelőssége.

Sajnos csak az állatoknak jár ez a könnyítés...

2022. okt. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Nem hagytad szenvedni. Nehez dontes ez, de szerintem jol dontottel es reszvetem. 14 ev nagytestu kutyaknal mar szep kor, a szivfereg pedig mire tuneteket produkal, mar legtobbszor menthetetlen a kutya.
2022. okt. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azt mondták a klinikán hogy jobb már nem lesz, csak hosszabbítani tudjuk az életét, amibe belevágtam. Nagyon remélem hogy csinálhattam neki még egy pár boldog hónapot. Nagyon köszönöm a válaszokat.
2022. okt. 10. 21:29
 6/14 Kólauborkával ***** válasza:
96%

Én is 14-15 éves kora között, a 3. agyvérzése után alttam el. Büntudatom volt nekem is, de sajnos jobb nem lett volna, látszott rajta, hogy szenved, sajnáltam szegényt, de nem gondolom, hogy rossz döntés volt.

Sajnos az állatok többsége jóval kevesebb évig él, mint az ember, a halál pedig a legritkább esetben nevezhetö szépnek, szóval inkább örüljünk annak a 14 évnek, amég velünk volt.

2022. okt. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
94%

Ne marcangold magad!! Helyesen cselekedtél. Képzeld el ezt a fordított helyzetben. Mondok egy példát

Nekem volt egy szeretett kiscicám (tudom, a cica nem nő úgy az emberhez, aláírom)

3 éves sem volt még, amikor veseelégtelenséget diagnosztizáltak nála. Gyógyíthatatlan volt, műtéttel sem lehetett volna helyrehozni. Néhány hét orvoshoz járkálás után a doktor úr megemlítette ezt a lehetőséget. Hallani sem akartam róla, vittünk helyette infúzióra a cicusomat, de így is láthatóan épült lefele. Nem tudtam elengedni, hagytam szenvedni. Biztosan nagyon sokat szenvedett, részben miattam. Mert nem döntöttem helyette az életéről…pedig sokkal kíméletesebb lett volna. Te jól döntöttél, én anno nem. Tarts ki!! Ha beszélni szeretnél, írj bátran!❤️

2022. okt. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

#7 Azzal nem értek egyet, hogy egy cica nem tud úgy az ember szívéhez nőni. Igenis szerető társak, családtaggá tudnak válni ugyanúgy, mint a kutyák.


Kérdező, szerintem teljesen normális, amit érzel, ez csak azt mutatja, tényleg szeretted a kutyusodat. 14 év után az lenne furcsa, ha könnyű lenne elengedni. Az legyen a szemed előtt, hogy az ő érdekét nézted. Szörnyen nehéz döntés lehetett, és érthető, hogy fáj. Részvétem!

2022. okt. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
"tudom, a cica nem nő úgy az emberhez, aláírom" - ne írd alá, legfeljebb a magad nevében
2022. okt. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is sokáig bűntudatom volt, pedig tudtam, hogy jobb döntés volt elaltatni, mint hagyni, hogy szenvedjen. Gyászold el a blökit, nem lesz könnyű, de egy idő után el fogod tudni fogadni, hogy így volt a legjobb, hiszen nagyon beteg volt már szegény.
2022. okt. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!