Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltattam a kutyámat, de...

Elaltattam a kutyámat, de rettentő bűntudatom van. Ez normális?

Figyelt kérdés

Hosszas vacillálás után elaltattuk a 14 éves vizslánkat. Még egy 2-3 hónapja végső stádiumú szívférgességet állapítottak meg nála. Szedett vízhajtót, szívgyógyszert illetve értágítót, de egyre csak romlott az állapota. Így a végére már sokszor maga alá piszkított, nem tudott felállni, és látszott rajta hogy nagyon beteg, de elvegetált. A végére már a vízhajtó se nagyon hatott, hatalmasra duzzadt a hasa is, de enni azért eszegetett. A mai nap nagyon nehezen, de sétálgatott, viszont ma jött az orvos elaltatni, amiért hatalmas bűntudatom van. Biztos jól cselekedtem?

Egyszerűen úgy érzem hogy megöltem a kutyámat, amikor még volt benne életakarat. Mit gondoltok?



2022. okt. 10. 21:09
1 2
 11/14 anonim válasza:
96%
Az én nèmetjuhàszomat ma kellett elaltatni . Hètvègèn mèg jól volt. 10 éves volt ,màr nehezen ment,többet feküdt,de amúgy evett ivott.. Tegnap màr kevesebbet evett,nem jött elèm mikor haza èrtem. Ma reggel màr állig tudott menni ,ha elindult elesett😭😭😭😭😭😭. Nem birtàk el a làbai,dèlutàn màr folyt a nyàla,nem evett semmit,ès nyüszögött. Hîvtam az àllatorvost. Màr az örök vadàsz mezzőn van.😭😭😭😭😭 Elbúcsúztak tőle😭😭😭😭😭 .Legjobb kutyàm volt ,mondtam neki,h köszönöm,h èveken àt vígyàzott rànk,ès majd egyszer talàlkozunk.😭😭😭😭 Azóta csak sírok,de màr ő nem szenved.😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😔😔😔
2022. okt. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is 2 éve búcsuztam el imádott 13 éves kutyámtól. Azóta is könnybe lábad a szemem ha csak eszembe jut.

Az egyetlen ami vigasztal, hogy nem hagytam tovább szenvedni, már csak rosszabb lett volna neki.

JÓL DÖNTÖTTÉL!!

2022. okt. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, hogy így érzel. Nekem sokkal rosszabb állapotú kutyámat kellett már elaltattatnom, ő is még az utolsó fél órájában evett, amíg a dokit vártuk, de másra már nem nagyon volt képes és nagy fájdalmai voltak. nekem is volt bűntudatom jó darabig, pedig olyan gyenge volt szegény, hogy már szinte az első injekció után alig lélegzett. :((((

Nemrég azt olvastam, hogy teljesen normális, hogy ha a kutyánk meghal, szinte minden esetben érzünk bűntudatot. Akkor is, ha az eszünkkel tudjuk, hogy nem helytálló. ez azért van így, mert egész életükben mindenben a mi döntéseinktől függnek, az ő életminőségük kb. rajtunk áll, hisz arról is mi döntünk, mikor esznek, vagy mikor mennek ki sétálni stb. És ezért érezzük magunkat felelősnek a halálukért is, akár megtettünk valamit, akár nem tettünk meg valamit. Mindig tudunk találni okot a bűntudatra.


Egy idő után jobb lesz, csak ennyit tudok mondani.

2022. okt. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
38%

Annyiban hibáztál, hogy nem védekeztetek szívférgesség ellen.

De egy elfekvő állapotú kutyát elaltattatni nem bűn, ha ezzel megkönnyíted neki a távozást.

2022. okt. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!