Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámban kullancsvan és...

A kutyámban kullancsvan és elég nagy a nyaka közelében nem tudjuk kihuzni tacskó kutyám van olyat 15 kg -20 kg között van megisharapott nagyn nagy kullancs szerintetek kifogjönni? a kullancs magátol?

Figyelt kérdés
vajon kifogjönni?
2022. okt. 12. 14:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
99%

Biztos kullancs? Lehet pl. szemölcs is


Vigyétek állatorvoshoz, és egy kutyasuli se ártana

2022. okt. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Kólauborkával ***** válasza:
95%

Én a kutyám “ujját” akartam egyszer kiszedni, mert kullancsbak néztem (még kicsi voltam), szóval csak azért írom, mert ha szemölcs ahogy elöttem írták, akkor nyílván nem tetszik neki, hogy piszkálod.

Vidd állatorvoshoz ö tudni fogja mi az és kiszedi, ha kullancs.

2022. okt. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

15-20 kilos tacskod van? Na most vagy nem vagytok normalisak es hagytatok igy elhizni, vagy az nem tacsko, csak valami keverek.

Remelem az utobbi.

Amugy meg kutyara akkor szajkosar, ha megnevelni se sikerult eddig, aztan ha tenyleg kullancs, ugy majd ki tudjatok szedni.

De jo lenne elkezdeni vele foglalkozni, mert ez nem palya, hogy hozza se lehet erni harapas nelkul.

2022. okt. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%

Kullancs kiszedő nélkül nagyon nehéz kivenni, én nem próbálkoznék…


Van ez a Nexgard Spectra tabletta én tudom ajánlani a havi alkalmazását, bár állítólag hosszútávon káros a májra…


Viszont a kullancs, bolha, férgek is károsak és ez nagyon beválik ellenük.


Az én kutyámban így ősszel van, hogy 30 kullancs is van egyszerre, ha megkapja ezt, akkor 1-2 napon belül kiesik az összes.


Kb. 1 hónapig hat.


Az enyémnek még soha nem lett komolyabb baja kullancstól, nem fertőződött meg semmivel, rendszeresen nézi orvos… De már volt benne sok száz.


Viszont a kullancs magától nem fog kijönni, max átmegy a teste egy másik részére.

2022. okt. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

20 kilós tacskó? Ne viccelj, a skót juhászom nincs akkora súlyú, pedig nem sovány.

Ha kullancs, ki fog jönni magától idővel, de közben megfertőzheti a kutyát betegséggel. Érdemes lenne állatorvostól megtanulni a kullancs kiszedésének technikáját, és megnevelni a kutyát (kutyasuli? kiképző?), mert abszurdum, hogy ilyesmi miatt megharapjon titeket.

2022. okt. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%

Sajnos lattam en is mar menhelyen 19 kilos tacskot, persze szapis volt az is, de max 10 kilonak kellett volna lennie.

Fu, brutalis, tenyleg, mint egy hordo. Alig tudott menni, szivem szakadt meg erte. Szerencsere mara mar jo kezekben van, mert orokbefogadta egy nagyon kedves par es sikerult szepen lefogyasztani.

En annyira nem ertem, hogyan lehet igy elhanyagolni egy kutyat. Mert az is elhanyagolas, ha kontroll nelkul minden moslekot megetetsz vele.

Szo szerint halalra lett volna etetve, ha marad az eredeti gazdanal.

2022. okt. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%

Nem esik ki magától. Parazita. Ez a lényege.


Állatorvos.

2022. okt. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
22%
Kamu!
2022. okt. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
32%
Troll kérdés....
2022. okt. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
97%
Pont ma szedtem ki a 40 kilós németjuhászom arcából egy kullancsot és nagyon jól tűrte. Ideje lenne megnevelni a kutyádat kicsit. Ha tényleg kullancs ki fog esni, de orvoshoz jobb volna vinni, ő majd kirántja, de tegyél rá szájkosarat.
2022. okt. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!