Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lassan megutálom a kutyámat,...

Lassan megutálom a kutyámat, egyszerűen nem tudok vele semmit elérni?

Figyelt kérdés
2 hónapos kora óta tanítom, de nem tudom még sétáltatni sem. Nem figyel rám, csak húz, rángat, ide-oda rohangál. A jutalomfalat nem érdekli, ha megrántom, fel se veszi, megállítom, elindulunk, rángat, húz tovább. Megfordulunk, rángat tovább. Már az összes módszert megpróbáltam, nem ér semmit. Kutyasuliba járunk, ott is ő az egyetlen, aki szinte kezelhetetlen. Képtelen normálisan elmenni bárki mellett. (Nem első kutyám, előtte is ugyanilyen fajta volt, szuper jólnevelt és engedelmes. ) Ez a kutya pedig mintha nem értené, a harapásról hónapokig tartott leszoktatni. A sétálás pedig már számomra megoldhatatlan. Lassan ott tartok, nem szívesen viszem sehova, nem tudom szeretni már.
2022. okt. 14. 10:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%
Nem lehet hogy még mindig az előző kutyádat keresed benne és ezért vagy türelmetlen, mert ez egy eléggé gyakori hiba.
2022. okt. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A kutyasuliban mi a véleménye a trénernek? Esetleg próbálj ki másik oktatót is, hátha.
2022. okt. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Milyen fajta? Mennyi idős most? Fejhámot (Halti) próbáltad már?
2022. okt. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

6 hónapos német juhász. A legjobb trénerhez hordom, az előző kutyámmal többet kipróbáltunk, de ő a városban a legjobb, szerintem. Kifejezetten problémás kutyákra specializálódott, és nagyon jó eredményeket ért el már eddig is. Ő nem látja reménytelennek, de kb. az óra utolsó 10 percében produkál, addig csak próbálkozom. Igen, az igaz, hogy még mindig nem tudtam elengedni az előző kutyámat, de ezzel a kicsivel 3szor annyit foglalkozok. Pedig az előzővel is 1,5 óra volt a legkevesebb naponta. Érdekes, hogy az alapgyakorlatokban (ül, fekszik, marad, stb. nagyon ügyes, mindent tud hibátlanul, de ha nincs kedve, mintha süket lenne. Pedig még arra is figyelek, hogy egyszerre 5-10 percet gyakorolunk, utána játék. Apportot, labdát gyönyörűen hoz, ideadja (váltogatva szoktam, vagy jutalomfalattal) megkeresi, szóval alapjában sok mindenben nagyon okos. De ha kimegyünk az utcára, vagy a kutyák közé, nem hall meg semmit. Már nincs ötletem. Rengeteg könyvet olvastam az évtizedek alatt, rengeteg videót megnéztem, de most abszolút kudarcot vallok.

Haltit még nem próbáltam. Gondoltam rá, jó lehet? Hogy kell kezelni? Ja. és mekkorát rendeljek? Az hosszúú távra megoldja, vagy kizárólag addig, amíg rajta van? Állandóra nem szeretném, mert mi nagyon sokat megyünk erdei sétára is, ott nem tudna tőle szaglászni. Vagy igen?

2022. okt. 14. 12:23
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is a haltira szavazok, hozzá kell szoktatni, de utána szuper lesz.

Ha már működik a séta, fokozatosan le lehet róla szoktatni, de amúgy csak átcsatolod a pórázt a nyakörvre/hámra és tud szaglászni.


Fiatal még, 2-3 éves korára valószínű benő a feje lágya :) ha ilyen elszántan foglalkozol vele, biztos vagyok benne, hogy össze fogtok csiszolódni.

2022. okt. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
33%

Az oktató szögessel próbálkozott nála?


Nekem is egy nagyon izgága, szétszórt kutyám volt, 1-2 alkalommal, ha megkapta, de sokat segített és utánna sokkal szebben reagált a pórázjelekre, illetve a sétánál nekem a fojtó, ami még segített. Most meg már jobb nem is lehetne.


Egyébként ha van mód, akkor inkább magánórákat vennék nála, mert úgy tűnik a csoportos foglalkozásban nem tudtok előrébb lépni.

2022. okt. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Szögest én nem vagyok hajlandó rátenni. De a múltkor mondta az oktató épp az egyik gazdának, aki fojtót akart rátenni a kutyájára, hogy ő ezeknek nem híve. Gondoltam én is a magánórára, de azt már nem biztos, hogy tudnám finanszírozni.
2022. okt. 14. 13:08
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Milyen módszerrel dolgoztok egyébként?


Más jutalmazási módszer alkalmazása nem merült fel? Van olyan kutya, akit a labda jobban motivál, mint akármennyi jutalomfalat.

2022. okt. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Eredetileg virslizünk. De itthon szoktam labdát is használni. Viszont itthon, steril környezetben nem jönnek ki a gondok. Egyedül a maradj -nál fordül elő, hogy ha eltűnök, pl. befordulok a ház oldalához, akkor feláll és utánam jön. De olyankor visszaviszem, újra leültetem. A többinél már nem szokott hibázni. De utcán... mintha meg sem hallaná az utasítást. Utcán csak jutalomfalat van, de arra ilyenkor általában nem reagál. Laabdát nem viszek utcára. Ma pl. egyszerűen nem tudtam elvonni a figyelmét, kizárólag az autókat nézte. Pedig az úttest még jó messze volt tőlünk, itt egy gyalog-és bicikliút mellett füves rész, és úgy az úttest.
2022. okt. 14. 14:25
 10/18 anonim ***** válasza:
17%

Sorrendisegi szabalyokat ismered??? Ez lenne az alapja.


Ha szofogado kutyat akarsz,akkor olyan egyedet kellett volna adnia a tenyesztonek. Alacsony energiaszintut. Mar kiskorban is latszik.

Az ovkutyamat kamasz koraban vettem es mar akkor szofogado volt!! Harapdalasrol 8 honap volt leszoktatnom. Birom a fajdalmat 😂

2022. okt. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!