Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen sorrendben foglalkozol...

Milyen sorrendben foglalkozol a kutyàddal?

Figyelt kérdés
etetés altatás stb
2022. okt. 14. 16:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%

Reggel felkelés, leviszem őket aztán kapnak enni.

Hazaérek a melóból leviszem egy rövid sétára az öreget, ő egy félóra alatt elfárad, felmegyek, és lehozom a 2 évest futni vagy biciklizni. Ha ezek után meg van energiájuk, akkor trükköket csinálunk. Este 10kor még egy eü séta aztán alvás

2022. okt. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Miféle trükköket?
2022. okt. 14. 17:02
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Mindig séta, etetés, alvás a sorrend, nem jó ha tele gyomorral rohangál, az utolsó eü. kör kb. 2 órával vacsi után van, de akkor már nincs nagy rohangálás. Nagytestű, mélymellkasú kutya, ezért nálunk ez az elsődleges szempont, ezért kapja két részletben a kaját is.
2022. okt. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

Reggel 3-4 között van az első séta, fél 5-kor reggeli.

Délelőtt 8-9 között a 2.séta, utána kap egy falat valami jutit.

Délben ebéd.

Délután 1-2 között 3.séta, utána egy falat juti.

Este 6-7 között 4.séta, aztán juti.

8-kor vacsi.

11-12 között 5.séta, aztán juti.

Minden séta fél órás.


Lassan 15 éves volt menhelyes elkényeztetett terrier keverék.

2022. okt. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
Reggel 7 óra körül reggeliznek, utána munka miatt egész nap nem vagyok velük. Délután 6 óra körül sétálunk egy órát. Hétvégente kirándulunk.
2022. okt. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Össze-vissza, mert jelenleg az életem is olyan :P

Kertesben lakunk, reggel kiengedem őket az udvarra, ott gyorsan elvégzik a dolgukat és jönnek vissza. A legtöbbször délután van egy nagy (2-3-4 órás) séta, bandázás, valamikor csak egy esti 1 órás fér bele és ritkán, de előfordul, hogy nincs semmi. Egész nap amúgy 5-6x biztos kiengedjük őket a dolgukat elvégezni.

Egyetemre járok, a munkám meg elég rugalmas, a szerdákat általában egy sétával kezdjük, mert csak 11 kor kezdődik az órám.

A versenyzővel meg az aktívabb nyuggerrel az udvaron is szoktam agilityzni, rossz idő esetén meg bent dog-fitnessezünk, teljesen változó, hogy mikor.

A vacsi fixen este van.

2022. okt. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Reggel 5:30 kor kimegyünk. Pisi , kaki, kis kint lét az udvaron, öszzesen kb 15-20 perc. Reggeli.Majd kb 8:45 től 11:30 ig kintlét. Játszunk, ha igényli, ágakat rágcsál stb... Bejövetel előtt kb 11 kor séta. 11:30 től 15:30 ig pihi, neki. 15:30 tól kb 17 ig újra kint. A feleségem ekkor jön haza. Vacsi. 18:30 kor irány ki. Ma kb egy órás séta volt. Ilyenkor hárman megyünk... Este 11 kor megyünk ki, pisi, kaki. Ezek az időpontok kb 5-15 perc eltéréssel egyeznek minden nap. Séta mindig a kutyus kedvétől függ. Van mikor kb 40 métert jobbra , 40 métert balra sétál, szaglászik majd irány be. Ma este kb 100-100 métert tett meg, erre-arra. Ez majd egy órás volt. Szagolgatott nézelődött stb... Néha messzebb is elmerészkedik. 250 méternél még nem ment messzebb. Egyszerűen leül. Pedig minden nap megyünk ki, ha jelzi a szándékát. Olyankor bejövetel előtt, a ház sarkához ül s nézi a kiskaput. Gyerekeim szerint olyan mint a Hobbitok... A Megye határt át nem lépi....
2022. okt. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%

6:00 - felkelek

6:30 - reggeli nagyséta

8:00 - reggeli

12:00 - lemegyünk eü sétára (10 perc)


Néha játszunk, néha magában játszik, néha csak úgy van az ágyában délutáni sétáig.


17:00 - délutáni nagyséta

19:00 - vacsi


Általában alszik, bár ha nem futott eleget, pár órán belül elkezdi pesztrálni a játékait, meg engem. Ilyenkor szoktunk játszani a szimatszőnyeggel, vagy keresőset az egyik játékával. 8 éves, egész fiatalkorát trükkök tanításával töltöttem, hogy sajnos újat már nem tudok mutatni neki (vagy csak fantáziátlan vagyok:) ), így max csak gyakoroljuk a sokat, amit már tud.


22:00 - utolsó pisilés


Ezután már általában csak alszik, vagy legalábbis pihen. Lakáskutya. :)

2022. okt. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%

Reggel 1-1,5 óra séta. Most egy kicsit szét vagyok csúszva (beteg voltam), de azért 6kor igyekszek kint lenni vele a kapun. Séta alatt is van feladat.

Utána reggeli.


Általában van vele valaki, szóval napközben is ki tud menni pisilni, napozni, játszani, amit épp dob a gép.


Munka után otthoni foglakozás van. Nincs számszerűsítve, gyakorlás, tanulás, játék, közös fetrengés. (Kivéve, amikor heti 1x suli, és ha össze tudunk hozni egy szocializációs foglalkozást.)



7 körül vacsi, utolsó pisi 10kor.


Középkorú, kutyákkal támadékony menhelyi, kertes házban.



Mivel mástól is kérdezted, hogy mit:

- alapok: ül, fekszik, marad, laza pórázas séta, tiltószó, szemkontaktus, helyedre, kapuszabály, kérésre kiköpi, ami a szájában van, szájkosárhasználat, orvosi vizsgálat és kozmetika

- trükkök: pacsi (kérésre bal és jobb kézzel is), pörög (kérésre bal és jobb irányba), láb között szlalom, két láb közé ül, meghajlás, orral érintés, target követés, tereptárgy kerülés, kérésre ugat, dolgok felvétele földről, zokni- és kesztyű lehúzás stb.

- egyebek: klikkeres szabad formálás (a kedvenc az a 101 to with a box), treibball alapok, puller alapok, szimatmunka alapok, labdázás, zsákmányjáték.

- közös fetrengés: passzív foglalkozás, nagyon igényli a fizikai kontaktust, szóval ha olvasok, filmet nézek stb általában mellettem fetreng.

- etetés: a napunk intenzitásától függően tálból vagy szimatszőnyeg, lickimat ufo, kong, logikai játék...

2022. okt. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ez így állatkínzás, egyikőtök sem normális.
2022. okt. 15. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!