Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg van olyan kifejezetten...

Tényleg van olyan kifejezetten németjuhász fajbetegség amitől "megőrülnek" a kutyák?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves németjuhász kutyusom, nagyon gyönyörű, okos, aranyos, imádom!


Ma volt egy lyukas órám, és az egyik osztálytársammal a kutyákról beszélgettünk (tudni kell az illetőről, hogy egy párszáz fős falucskában él, szóval van arrafelé mindenféle pletyka) és azt mondta nekik is volt németjuhászuk de el kellett altatni mert elkapott valami vírust ami az agyára ment. És mondta nekem, hogy ha felnő a kutyám és egyszer rám morog, akkor ő is elkapta ezt a vírust, és akkor azonnal el kell altatni, mert megtámadhat (nyilván nem fogok ilyen drasztikus lépéseket tenni)


Na most amióta az eszemet tudom a családomnak németjuhászai vannak, de soha nem hallottam ilyen betegségről.


A kutyim be van oltva, szúnyog, kullancs, minden riasztó cseppel is be van kenve (3 helyre kellett csepegtetni, oda lett csepegtetve).


Tényleg van ilyen betegség?



2022. okt. 17. 22:33
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Nálunk oltva van a kutyus, rendszeresen sétálunk, sokat játszunk, és a héten kutyasuliba is megyünk :D

2022. okt. 18. 09:51
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Oltott, nem traumatizált kutyánál elvileg nem fordulhat elő olyan viselkedés amit az osztálytársad mondott.

Genetikai gond, beltenyészet.... nem megfelelően tartott, bántalmazott kutya megkattanhat.

2022. okt. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
86%

"elkapott valami vírust ami az agyára ment."

Igen, van ilyen. Veszettség a neve a betegségnek, ami ellen oltással lehet védekezni. Az évenkénti oltás nem mellesleg kötelező minden kutyának Magyarországon.


Egyébként német juhászoknál gyakori betegség a diszplázia, főleg a mostani, csak a küllem számít túltenyésztésnek köszönhetően.

2022. okt. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy fajtabetegség van, úgy jön ki, ha láncon tartják és nulla foglalkozást kap.

Az osztálytársad ostoba, nulla tudással. A kutyája pedig szimplán neveletlen és elhanyagolt volt. Esetleg rossz idegrendszerű, valószínűleg tk nélküli szaporítvány volt.


Vírus van több is, ami tud ilyen tüneteket okozni, de az nem fajtaspecifikus.

2022. okt. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, még arra figyeljetek, hogy a kutyáknál is van kamaszkor, amikor feszegetik a határaikat, bár hallottam olyat, hogy kimaradt, de inkább számítsatok rá, de ez sem olyan megkattanás, amin neveléssel ne lehetne segíteni. Fél éves kutyával ezen az időszakon még nem vagytok túl.
2022. okt. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

#15 köszi a tanácsot, még nem vagyunk túl rajta, de már elkezdte :D Ugrál, harap, egyszer ki is ment az utcára, de alapjáraton fél a kocsiktól (pedig semmi traumatizáló nem történt vele, szerintem csak szimplán nagyok és hangosak) szóval az egyszeri alkalom volt. És tudta, hogy rosszat csinált, utána nagyim megszidta, de csak szóban, egy ujjal se ért hozzá, és a kutyus bepisilt :D


Egy kutyamániás barátom azt mondta, hogy ha rosszalkodik nem szabad foglalkozni vele - mármint ha ugrál meg ha harap, nem ha megszökik - mert figyelemért csinálja, és ha nem figyelünk rá olyankor, akkor egy idő után abbahagyja.


Többiek, nem tudom, hogy az osztálytársamék kutyusa beltenyészett volt e, sajnos nekem van tapasztalatom olyan kutyával. Okos, aranyos volt ő is, de folyton kergette a farkát, és alig 10 évesen annyira felvizesedett a szíve, hogy a doki azt mondta kaphat vízhajtót, de csak szenvedne, úgyhogy elaltattuk. Nem mi vettük, valami ismerőstől kaptuk. A mostani kutyim szülei nem rokonok, törzskönyve is van :D

2022. okt. 19. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!