Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutya tanulhat az idősebb...

A kiskutya tanulhat az idősebbtől?

Figyelt kérdés

Van egy idősebb kutyánk (8éves). Nem nevezném rossz kutyának,mivel nincs benne agresszíó meg nem ugrál rád ezerrel. kb egy éve került hozzánk nagyon rossz körülmények között volt! Így nem tanulta meg az alap dolgokat. Pl: nem hallgat a nevére, simán kimenne a kapun, ha nyitva van, egyszerűen nem tudom pórázra szoktatni és van még pár ilyen dolog.


Szeretnénk egy kiskutyát,de félünk, hogy a nagyobbtól átvenné ezeket a szokásokat. Szerintetek van rá esély?


2022. okt. 20. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Igen tanulnak tőlük.

Hidd el egy 8 éves kutyát is meg lehet tanítani ennyire alap dolgokra.

Inkább akkor kerüljön kölyök a családba, ha az első kutyával nincs probléma.

2022. okt. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen, minden "helyi szokást" megtanul tőle. Nálatok pl. az a szokás, hogy ki lehet menni a kapun és nem ti vagytok a falkavezérek. Nem vennék így magam mellé még egy kutyát, inkább a meglévővel kellene többet foglalkozni.
2022. okt. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám még a macskától is sokmindent eltanult. Ma már kb. ötvenszer akkora, mint a macska, de az még mindig be tudja fenyíteni.
2022. okt. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szóval lényegében el tudja tanulni. Köszönöm.
2022. okt. 20. 19:38
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
El tudja tanulni, de a rosszat is.
2022. okt. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

De egyaltalan probaltatok tanitani ezt a kutyat vagy csak parszor gyakoroltatok vele, aztan inkabb hagytatok a francba, mert ilyen hamar nem tanulta meg?

Korabol adodoan biztosan nehezebben tanul, na meg lehet te se ertesz hozza, de nyugodtan lehet vele menni kutyasuliba, trenerhez, nem kellett volna gyorsan feladni.

A kutyak eletuk vegeig kepesek tanulni :)


Nem (csak) azert rossz otlet igy kutyat hozni,mert a kicsi tanulna tole, hanem mert nem tudod iranyitani a kutyat, szarik a fejedre, nem tudod fegyelmezni, tiltani, semmit. Akkor ha bantana a kicsit? Vagy csak egy banalis dolog, megeszi a kajajat. Ezekrol hogyan nevelned le, ha nem hallgat rad? Na ugye.

Emiatt kene vele is foglalkozni, aztan johet a kolyok :)

2022. okt. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Rosszat is, jót is el tud tanulni. Pl szeparációs szorongás simán átragadhat vagy ha azt látja, hogy a nagy szétrághat bármit akkor ő is csinálni fogja.


De a jóra tanítás is előfordulhat, de az jóval ritkább és "tökéletes" kutya kell, aminek nincsenek nevelési problémái. Én németjuhászom mindig erősen irányította a kicsit, nem hagyta bemmenni a konyhába, vagy rámorgott, ha fel akart ugrani az asztalra.


Erre is van példa, de ilyet a tiétek nem fog csinálni, mert még vele is sok dolog van. Azt javasolnám, hogy tegyétek őt rendbe, és aztán gondolkozzatok új kutyán.

2022. okt. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nyilván próbálkoztunk, de azért nem vagyok egy profi kutya kiképző. Mivel számomra megfelelt így a kutya, ezért nem vittem el kutyakiképzésre. Nem tanítgatom rendszeresen a nagy kutyát. Inkább sétálunk és játszunk.

Egyáltalán nem rág szét semmit, számomra jó "falusi kutya".

Csak ezt a pár apróságot (pl: névre hallgatás :D) jó lenne,ha a kiskutya tudná.

Azért hozzátenném, hogy mióta itt van a kutyus (1éve) sokat tanult! De amiket leírtam, a sok gyakorlás ellenére nem nagyon változik.


#6Azért nem mondanám, hogy teljesen szarik a fejemre. Jó kutya ő. Így kicsit nehéz körbeírni pontosan milyen pontosan..


De jójó. Értem. Ne legyen kutya, mert a mostanit se tudtam megnevelni. Bár valójában az volt a kérdés el-e tanulja... De ahogy olvasom, igen, el tanulja.

2022. okt. 20. 22:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy tanul az idősebbtől. De erre egyszerű a megoldás: felügyelet nélkül ne legyenek együtt és a minőségi foglalkozás, séta, nevelés, szoci, tanítás stb is külön legyen. De ez amúgy is alap egy tudatosan nevelt kölyöknél.
2022. okt. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem így ne vállalj be második kutyát.


1. A kutya akkor is tanul, amikor nem tanítod.

2. A kutyák tanulnak a fajtársaktól. De az emberektől, sőt akár egyéb állatbarátaiktól is. Nem, ők nem tudják, hogy "jót vagy rosszat" tanulnak-e el.

3. Amiről te beszélsz, hogy nem sikerült megugrani, az alapvető, mindennapi együttéléshez, a kutya életben maradásához szükséges.

4. Egy kölyök első 1-1,5 éve iszonyat fárasztó. Szobatisztaság, socializáció, alap feladatok, fogzás, félelmi periódusok, fejletlen szervezet- és idegrendszer, amihez igazodnod kell foglalkozás mennyiségében és minőségében.

+ 1. Lehet, hogy a mostani "jóvanazúgy", de simán kifoghatsz egy nagyobb mozgás- és feladatigényű kutyát, akkor meg szabhatod.


Szóval én a helyedben adnék magamnak 1-2 évet, hogy rendbe tegyem a saját szaktudásom, a meglévő kutyus nevelését és igazán felkészüljek egy új kutyára.



Személyes vélemény: sosem értettem azt, aki nyűgnek tartja a kutyák képzését. Ha jól csinálod, a kutyának is hatalmas öröm, hogy együtt tanultok. Ami meg a gazdinak is öröm.

(Ma a 7 évesen örökbe fogadottam teljes lelkesedéssel hagyott ott egy iszonyatosan érdekes néhány napos döglött sünt, csak mert szépen kértem.)

2022. okt. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!