Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya éves oltásnál van...

Kutya éves oltásnál van valamennyi türelmi időszak, vagy rögtön büntetnek?

Figyelt kérdés
Betegség és haláleset miatt csúszik a kutyám éves oltása, tavaly július legvégén kapta, most november közepére kaptam időpontot az állatorvoshoz. Viszont közben ráadásul ebösszeírás van nálunk, ahol értelemszerűen kérik az előző oltás dátumát. Ha leadom a papírt, hogy tavaly mikor kapta, akkor rögtön számíthatok büntetésre, vagy max felszólítanak, hogy intézzem el? Állatorvossal beszéltem, tudja, miért nem kapta meg időben, azt mondta semmi gond, ennyi belefér a két oltás között.
2022. okt. 24. 09:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Az utolsó mondatod miért nem megfelelő válasz számodra?

Milyen dokihoz jársz, hogy egy 10 perces oltás ne férjen bele előbb a rendelési idejébe?

2022. okt. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi se. nekünk 2 perc volt az egész. Időpontos doki, de nagoyn jól dolgozik. Telefonáltam neki, visszahívott, emrt műtétje volt, mondta, hogy jöjjek. Már fecskendővel várt, kint a váróban beadta és aláírta a könyvét aztán csókolom.
2022. okt. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Nem büntetnek gyakorlatban még azért sem, ha a 10 éves kutyádban nincsen csipp sem és soha nem is oltattad.
2022. okt. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%

Sajnos nem buntetnek, kb semmiert se. Amikor rohadt allatkinzok HA egyaltalan kapnak valamit, az is max egy kis penzbuntetes? Ebben az orszagban az allatok nem szamitanak. Bar ugye az emberek se, nem meglepo.



De amugy meg tenyleg 5 perc az egesz, en konkretan ugy oltattam be a kutyamat iden, hogy egy teljesen masik allatorvoshoz mentunk be, mert a sajatunk is huzta az idot, hogy 2 hetre ra kaptunk idopontot hozza. Na mondom akkor elmegyek mashoz, mert most van erre idom.

Egyebkent allitolag maga az oltas 2 evig hatasos, szoval emiatt nem aggodnek, de ugye nalunk a torveny szerint evente kell oltatni.

2022. okt. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azért nem tudom vinni hamarabb, mert jelenleg még kórházban vagyok, és a kutya a szüleimnél van, akik nem tudnak már annyit mozogni, így nem várom el tőlük, hogy elvigyék. Eddig ugye megkapta minden oltását időben, chipje is van, stb.

A doki pedig az utolsó mondatomat arra értette, hogy a kutyusnak nem lesz baja ha később kapja, nem arra, hogy engem büntetnek érte. De akkor nem aggódom túl, köszönöm a segítséget mindenkinek 🙂

2022. okt. 24. 10:25
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Hát, szerintem így ciki a dolog, nálunk is épp ebösszeírás van, ráadásul most költöztünk ide úgy, hogy 3 hetet emiatt a szüleim vigyáztak a kutyákra. Aztán töltöttem volna ki az ebösszeírós papírt, erre látom, 2 hete lejárt az egyiknek az oltása... Gyorsan felhívtam az egyik közeli állatorvosi rendelőt, aznapra bekönyörögtem magam, mert amúgy meg csak utána hétre kaptam volna időpontot, de most úgy dolgozok alkalmi munkában, hogy sosem tudom előre melyik nap kell mennem, mindig aznap derül ki, úgyhogy nem tudtam igent mondani az időpontra. Mondták akkor menjek most, gyorsan beszálltunk a kocsiba, és 5 perces művelet volt a dolog, meg még az adatokat is átírták az adatbázisban a lakcímváltozás miatt.
2022. okt. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Én legutóbb 8 hónapig húztam. Sajnos műszakolás és egy beteg gyerek mellett nem volt lehetőségem hazautazni beoltatni. Nem lett belőle semmi. Előtte évente kapta.

Ha rendesen van oltatva addig, nem lesz belőle baj. Előfordul.

Csak pótolni kell mindenképp.

2022. okt. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 NTBS ***** válasza:
Van türelmi idő.
2022. okt. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem büntetnek egyből, gondolom, azért sem, mert az oltás is több ideig véd, mint 1 év, csak biztosabb a védettség így, hogy évente, mert így biztosan nem felejtődik el, hogy tavaly kapott-e oltást, vagy nem. Idén lehet, hogy mi is csúszni fogunk, mert az én kutyámat meg traumatizálta a korábbi állatorvos, és azóta fél, bárhova viszem, úgyhogy előbb ezt kell feloldani nála, és elég lassan haladunk, nem tudom, hogy sikerül-e annyira előrelépni az oltás évfordulóig, hogy be tudják adni neki az oltást. Ha meg erővel lefogjuk, kezdhetem a rehabilitálását elölről.
2022. okt. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kétféle "szokásjogról" hallottam már, az egyik a 90 napos türelmi idő, a másik, hogy első alkalommal csak figyelmeztetnek, bármennyi idő is telt el az utolsó oltás óta és csak a következő "lebukásnál" büntetnek, de hogy ennek mennyi a valódi jogalapja azt tényleg csak a netjogtár felcsapásával lehetne megmondani, mert a gyakorlatban szerintem nagyon minimális azok száma, akit egyáltalán ellenőriztek és ha ellenőriztek is, akkor is inkább más volt a kiváltó ok (póráz nélküli séta, támadás stb.) szóval erre valószínűleg még az állatorvos sem tud válaszolni.

Halkan jegyzem meg, hogy olyanról sem hallottam még, akit azért büntettek, mert nem nyilatkozott ebösszeíráson...

Mindenesetre a legbiztosabb az lenne, ha be tudnád oltatni, de még ha meg is büntetnek akkor is van jogod fellebbezni a döntés ellen, és az, hogy jelenleg kórházban vagy, illetve, hogy nem években, hanem csak hónapokban mérhető a csúszás eléggé enyhítő körülmény.

2022. okt. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!