Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell szakszerűen beadni...

Hogy kell szakszerűen beadni injekciót kutyának? (több lent)

Figyelt kérdés

Intramuszkulárisról lenne szó, lapocka tájék környékére.

Helyesek-e az értesüléseim, hogy a tűt 90 fokos szögben kell tartani, és a 2/3-át beszúrni. Milyen hibát nem szabad elkövetni? Hallottam, hogy kockázat, hogy a kapillárisba vagy idegbe kerül, ezt hogy lehetne elkerülni, ha megtörténik mivel jár?



2022. okt. 26. 17:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%
Mint a dartsoznál. Kb 2 méterről beldobod.
2022. okt. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan merül fel az, hogy ne az állatorvos adja be?? Megölheted a kutyát azzal, ha otthon kísérletezel ilyesmivel!
2022. okt. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Bízd állatorvosra.
2022. okt. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan gondolom mint a 2-es valaszoló. Ezért írtam az #1-es válaszomat.
2022. okt. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Csupán lexikális tudásról lenne szó, alapból minden gazdinak tudnia kéne a bőr alatti és az izomba történi injekció beadását (Ez nekem valahogy kimaradt, de jobb később mint soha)! A bőr alattit tudom, a kérdésre kérném innentől a válaszokat. Ha valaki internetről tudakozódik, forrást is említsen, mégsem ez a leghitelesebb oldal, de minden választ szeretettel fogadok.
2022. okt. 26. 17:21
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Minek kene tudnom? Barmi baja van a kutyamnak, elviszem orvoshoz, az ejszaka kozepen is.


Ha meg nekem kene otthon injekciozni, most nem tudom, pl cukorbeteg es inzulint kell neki adnom, akkor azt is majd az orvos megmutatja hogyan kell.

Magamtol nem tanulok ilyesmit, gyakorirol foleg nem.

2022. okt. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
5. Fogadni mernék hogy állatorvosi költségek megspórolása miatt vetődött fel benned a kérdés. Igazam van?
2022. okt. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Épp ezért említettem, hogy akinek van információja, említsen forrást mert az oldal nem hiteles. Továbbra is a kérdésre várom a választ!
2022. okt. 26. 17:29
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvosi megmutatja, ha arra van szükség, hogy te add be.
2022. okt. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Bízd az orvosra. Ne légy buta. Hallgass a 6-osra ! Magamnak sok injekciót adtam. Vérhígítót műtétek után, fehérje pótlót kemoterápiás kezelésem alatt. De a kutyámat az orvossal oltattam.
2022. okt. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!