Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások, mire számítsak?

Kutyások, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Húgomnak lesz egy kutyája a lakásba, yorkie. Kölyökként jön, ha jól tudom, hónapokba telik, mire szobatiszta lesz. Mire számítsak? Állandóan mindenhova odapisil, odakakil majd? Előre félek, bár szeretem a kutyákat, de én nem örülök neki a lakásba.
2022. okt. 31. 20:28
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
37%

Én egyből kintre szoktattam a kutyáimat, nem pelusra, mert akkor később lesz szobatiszta. Ne azt tanulja meg, hogy szabad bentre pisilni. Az enyémek kb. 5-6 hónaposan lettek teljesen szobatiszták.


Az első hetekben nyilván sokszor pisiltek/kakiltak be, de ez van, egy 2 hónapos kutya még nem tudja visszatartani. Fokozatosan egyre ritkábban voltak balesetek. A szőnyegeket addig érdemes eltűntetni. Ébredés után, lefekvés előtt, evés után érdemes egyből kivinni (meg eleinte minél gyakrabban, 2-3 óránként) és megjutalmazni, ha kint végzi a dolgát. Ha bent, akkor ne bántsátok! Kicsi még, fizikailag képtelen visszatartani, nem az ő hibája.

2022. nov. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!