Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Évekig kertben elő pitbull...

Évekig kertben elő pitbull keveréket mennyire nehéz lakásba szoktatni? Lehet e egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nagyreszt egésznap otthonról dolgozok, egy héten 2-3 alkalommal megyek el hosszabb időre, de akkor is csak 5-6 órára. Nem teljes munkaidőre.


Napi 3* tudnám elvinni 1 órás sétára, plusz ha kell akkor még egy negyedik EÜ séta is beleférne.


Egyébként ezzel a kutyával eddig is én foglalkoztam a legtöbbet, anyukám kutyája.

Lementem hozzá vidékre heti 2-3 alkalommal és órákra elvittem sétálni, meg tanítottam. Amit tud, az tőlem tanulta…


Anyukám 24 órázik. Mivel meghalt nemrég a párja, egyedül nem tud vele eleget foglalkozni.

Ezért kerülne hozzám, de én meg lakásban élek.


Azért arra nem tudok vállalkozni, hogy minden alkalommal le menjek hozzá innen másfél órányira, amikor anyám nincs otthon.

Bármi közbe jöhetne.



2022. okt. 31. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Egy udvaron tartott kutyaval nem is kell foglalkozni. Eteti, itatja, meg osszeszedi az uruleket utana. Azt anyud is meg tudja csinalni. Szerintem folosleges egy ilyen terhet a nyakadba venni. Ahol en lakom, a szomszed megkeri a masikat, hogy adjon enni a kutyanak, ha ugy van, es annyi. De kirak neki 24-orazas elott tobb kajat, meg vizet es nincs vele gond.
2022. okt. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Valószínűleg boldog kanapékutya lesz belőle, csak arra vigyázz, ne járj így vele: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__11986406-nem..
2022. nov. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
#1 Ugye tudod, hogy az udvaron tartott kutyák nagytöbbségénél sem ennyiben merül ki a "foglalkozás"? Ha szerinted igen, semmilyen körülmények között, semmilyen tartásmóddal ne legyen kutyád.
2022. nov. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jól át lehet szoktatni lakásba udvaron élő kutyát, minél fiatalabb annál könnyebben. Találj ki egy napirendet és ahhoz tartsd magad, eleinte minél pontosabban, hogy átszokjon az új életmódra, később majd lehet lazítani.


Ami probléma lehet:

szeparációs szorongás - _fokozatosan_ szoktasd az egyedülléthez, pár perctől növeld, ne hirtelen hagyd ott 5 órára, mert akkor jó eséllyel szét fogja szedni a lakást és/vagy végigugatja, szétstresszeli magát

szobatisztaság - de ezt - ha nincs eü probléma - gyorsan megtanulják (mi menhelyről hoztuk, előtte utcán élt, 2 napig volt itthon bepisilés, 3. naptól megértette a séta-ürítés összefüggést)

fajtától függően a lemozgatásra ügyelni kell, de amit írsz az elegendő (elég egyébként 2 hosszabb + 1 eü séta is, ha a séta nem ház körül andalgást jelent, mert azért egy ilyen jellegű keverék igényle az aktívabb mozgást, de ezt nyilván már kitapasztaltad vele)

ami problémás lehet, hogy mennyire van szocializálva? ezt te tudod, hisz eddig is te vitted sétálni, eleinte inkább óvatosan, mert bekavarhat a drasztikusan megnövekedett új mennyiségű inger, ember, kutya

2022. nov. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kerdezo, 2 eves szuka pitbullt hoztunk haza sinterrol anyamnak. Az utcan koborolt honapokin at ,mielott a sinter befogta.


A kutya 1 het alatt lett szobatiszta.

Nagyon boldog.

Mindig a gazdi mellett szeret lenni 1-2 meteres fizikai tavolsagban! Nekik buntetes,ha kirakod akertbe!! Raadasul fazos kutyak!! Ilyenkor mar oltoztetjum ,ha az utcara kivisszuk.

Minden parancsot mi tanitottunk neki falattal. 100%-osan szot fogad barhol barmikor barmilyen kutyajelenleteben.



Anyu a belvarosban lakik egy kislakasban . Setalni napi tobbszor viszi es poraz nelkuli futasra is minden nap.


A kutyafutasat ugy is intezheted,h vele kocogsz,mig o fut akar orakon at es akkor pihenonap legyen. Vagy nsponta 30 percet fusson a szabadban fuvon /folduton lehetoleg.

2022. nov. 2. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Ez a kutyaöltöztetés külön vicces nekem mindig. Persze, fűtött lakásban tartott kutyánál szükséges, mert teljesen meg van zavarva szegény, nem tudja, vedleni kell-e vagy téli bundát növeszteni. Ha konzisztensen kint lenne tartva, ösztönből beásná magát a hóba, hogy az szigetelje. Helyette extrém változik a hőmérséklet, nem tudja, mit kezdjen magával, ráadásul folyton letakarítják róla a latyakot, többet "fürdik" mint egészséges lenne, az sem segít rajta. De hát vannak olyan önző, értelmetlen emberek akik minden hátránya és a kutya egészsége ellenére ragaszkodnak ahhoz, hogy lakásban kutyát tartsanak. Aki panelproli, ne legyen kutyája, az lenne a megoldás.
2022. nov. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
4-es vagyok: aki ilyen tájékozott, az ne tudjon ide kommentelni, az lenne a megoldás! :D Mi panelprolik vagyunk, labi-bull keverék kutyánk van, és teljesen normálisan, az évszakoknak megfelelően vedlik/növeszti a bundát (sajnos) :D És elnézve, ahogy a többi panelproli tavasszal az utcai padon keféli ki a félkilónyi szőröket az aljszőrzetes kutyákból, a többi kutya is így tesz. A pitbull, a német dog vagy egy agár rövidszörű, aljszőrzet nélkül, ha az udvaron tartod akkor ízületi gyulladást, nem pedig téli bundát fog "növeszteni", okostojás.
2022. nov. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!