Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barf etetésnél hogy kell...

Puf123 kérdése:

Barf etetésnél hogy kell kiszámolni a napi adagot?

Figyelt kérdés
Többféle számítást olvastam. Az egyik szerint az aktuális tömegének 2%-a, a másik szerint a felnőttkori tömegből kell kiindulni. Jelenleg 13 kilós skótjuhász kölykünk van (felnőtt tömege kb 20 kilo lesz), ez alapján napi 260g a napi adag, a barf boltos csaj meg 500-600 grammot mondott. Mi a helyes mennyiség?

2022. nov. 1. 08:40
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
10-es: Akkor most áruld el, hogy te hány kilós kutyát napi mennyi nyers kajával etetsz? Két kutyát neveltem fel Barf szerint, napi 400 grammal, egyiknek se lett semmi baja az ízületeivel emiatt. Lemérted már, hogy mennyi egy 260 grammos Barfos tál? És mennyi ez három felé osztva ill. később kétfelé (kölyöknél, ugye, még napi többszöri étkezés ajánlott)? Értem én, hogy meggyőzhetetlen vagy, de áruld el akkor azt is, miből fakad a tudásod, ami felülírja a kutya dietetikust, és a kérdező hibás számítását támogatja - mivel kölyökkutyánál nem az aktuális tömeg 2%-ával számolunk, hanem a kora szerint többel VAGY a várható testsúly 2-3%-ával. Az alultápláltság egy növekedésben levő kölyök esetében legalább annyira káros, mint a túletetés, szóval áruld el, légy szíves, mi az a tudásod, ami alapján több vagy, mint egy ismeretlen netes válaszoló, mert én legalább szakemberre, ezzel foglalkozó oldalra és a saját tapasztalataimra tudok hivatkozni, de rólad semmi nem derül ki, honnan ered a meggyőződésed.
2022. nov. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!