Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen ködös, hideg időben...

Ilyen ködös, hideg időben elég a Yorkienak a vékonyabb kötött ruha vagy kell már a bélelt kabát?

Figyelt kérdés

2022. nov. 9. 05:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%

Van bundája.

Ha pedig nincs tövig nyírva, akkor még télen sem kell neki ruha.

2022. nov. 9. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az embernek meg haja van mégis fázik a feje télen. Egy Yorkienak nincs olyan vastag és sűrű bundája mint az átlagnak. Télen meg hiába nincs lenyírva akkor még vacog is.
2022. nov. 9. 06:56
 3/13 anonim ***** válasza:
14%
2. Pont ez a baj, hogy még vastag bundával is vacog szegényke. Ez, számomra sem elfogadható, mert szerintem már ez is a túltenyésztés egyik következménye.
2022. nov. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Ugyan nem yorkiem van, de kistermetű, fázós a kutyusom.

Én 10 fok környékén pulcsit adok rá, ami wellsoft anyagú, és bélelt kabátot pedig akkor, amikor már nekem is előkerül a vastag kabátom, ami olyan 5 fok és alatta.

2022. nov. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%
Mert talán nem kéne támogatni a plüsskutyákat gyártó szaporítókat, és nem tőlük venni kutyát. A yorkie egy patkányfogó kutya. Angliában, Skóciában a mai napig használják őket erre. És nincs rajtuk se ruhácska, se kiscipő.
2022. nov. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Kettőtök közül te vagy a Homo sapiens, azaz gondolkodó ember: látod, hogy mennyire fázik a kutyád, egyáltalán fázik-e, és a látottak alapján eldöntöd, hogy mit adsz rá.


Nincs olyan, hogy "kell", egy csomó dolog befolyásolja, hogy mit adok a kutyára:

- egyéni hőérzete

- mérete (talaj közelében hidegebb van)

- kora (az idősebbek általában fázósak)

- egészségügyi állapota

- sétálási stílusa: ha folyamatosan mozog, akkor kevésbé fog fázni, mintha gyakran, hosszasan megáll nézelődni, szaglászni.

2022. nov. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Ne haragudj 5-os, de teljesen mas egy kutya munka kozben, mint sima seta alatt. Mashogy mozog, dolgozik benne az adrenalin, akar meg melege is lehet 0 fokban.

Nyilvan nem is szerencses egy dolgozo kutyara ruhat adni, mert lehet vizes lesz es akkor az csak rosszabb.


Nekem ugyan tacskom van (tenyesztotol amugy, de mindegy) nem viszem vadaszni, de pl futtatoba jarunk es akkor en se adok ott ra ruhat, mert meg se all 2 percig, rohangal, jatszik.

De sima seta alatt fazik mar hidegben, hat latszik rajta.

Ne te dontsd el lecci a kerdezo helyett se, hogy mikor fazik a kutyaja es mikor nem :)

2022. nov. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Az én yorkimnak jó sűrű szőre van, ő most éjjel a 18 fokban is a padlón szeret aludni, betakarózva semmiképp. Csak télen adok majd rá kabátot, most csak a yorki keverékemre szoktam, mert ő fázós, neki ritkásabb szőre van.
2022. nov. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

De basszus, ne hasonlitsuk mar ossze a kutyat munka kozben meg a kutyat seta kozben! Ezt igy nem lehet!

Aki szerint ez emlitheto egy lapon,

az rohadtul nincs kepben.


Amugy azert, mert valaki ruhat ad a kutyara, miert egyenesen aranyos a neveles hianyaval? Vagy azzal,hogy gyerekkent kezelik? Nem ertem.

2022. nov. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
27%
Akkor más a fogalmunk a kutyasétáltatásról. Nálam az egy intenzív mozgást jelent (ami egyébként kell a kutyának), nem pedig andalgást.
2022. nov. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!