Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen ruhácskára van szüksége...

Milyen ruhácskára van szüksége egy yorkshire terriernek ha télen, ha a szabadba viszem? Standard 3 kg-os yorki, nem mini. Elég-e hátvédő, illetve kell-e bélelt kabát, cipő vagy overall?

Figyelt kérdés
2009. nov. 17. 09:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%
Elvileg egyik állatnak sem kell semmilyen ruha. A mi yorkinknak sosem volt, az állatorvos szerint többet árt, mint használ.
2009. nov. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
Figyu ezt most komolyan mondom ha tényleg akarsz ruhát akkor vegyél vagy egy pulcsit vagy egy kabátot cipőt semmi képpen sem szte m azzal csak a kutyit kínzod
2009. nov. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
egy ilyen kis testű kutyusnak mint a yorki MINDENKÉPP kell ruha, gondolj bele egész nap 22-23 fokos lakásban van utána meg kint a hidegbe, ha ésszerűen nézed te is veszel fel egy kabátot, plussz gondolj arra, hogy ő közelebb van a földhöz, ott méghidegebb van, könnyen megfázik a hasa és abból bizony komoly bajok lehetnek... amikor megvettem a yorkim én is majomkodásnak tartottam, hogy kutyára ruhát, aztán az első télen rájöttem hogy bizony kell, nagyon jó kis megoldások vannak, kötött pulcsik kismellények palástok, a legfontosabb hogy a hasát takarja rendesen, és ha nem akarsz egy vagyont kiadni akkor ne a fresibe nézegess 7-8 ezerért, ajánlom neked hagnesz (google-ba beírod) vagy napsi kutyaruháit, gyorsan, szépen és olcsón dolgozik! a cipőt felejtsd el azért van a kutyusnak egy tappancsa meg a kis lábujjak hogy tudjon egyensúlyozni kiscipőben ez lehetetlen el is deformálódhat a lába, ha mindenképp óvni akarod a lábát a télen felszórt sótól akkor vannak erre nagyon jó kis krémek plussz minden séta után lábmosás. remélem tudtam segíteni, sok örömet a kiskutyához
2009. nov. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szia előttem író, és kérdező!

Megnésztem Hagnesz oldalát, nagyon szuper, én is köszi!

2009. nov. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
17%
Attól még hogy a kutya kistestű van szőre és ha normálisan van fürdetve (nem hetente meg kéthetente hanem félévente 1X) akkor van faggyúréteg is a bőrén ami megvédi a hidegtől és egyéb külső hatásoktól. Nem fog megfázni. Nem lesz semmi baja. Ha még is fázik adj rá egy régi gyerekpulóvert és kész. A többletet meg költsd kajára, játékra.
2009. nov. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Azért van a szőre hogy melegítse. Szerintem felesleges ilyenekkel elkényeztetni, hidd el, túl fogja élni a telet, nem lesz semmi baja. Ilyenkor ne vágasd le a szőrét, hogy jobban melegítse. Ne aggódj, az én kutyámnak kb. 1 mm-es a szőre (nem yorkim van), kint van télen is, és nincs semmi baja. Annyi hogy a kutyaházba beteszek neki még egy plussz pokrócot, ami jó meleg, meg szigetelt a háza.

Szóval ne aggódj, rengeteg kutya túléli a teled, a tiéd is túl fogja. :)

2009. nov. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem is kell. Rengeteg olyan kiskutyát látok télen aki remeg mint a nyárfalevél..:( Nem kell foglalkozni vele ha lehurrognak érte.

Ja és csak szolok hogy a hasuk szinte csupasz, és a nedves jeges fűben olyan tüdőgyuszti kapnak hogy csak na!

A mi állatorvosunk mondta ezt..Mindenképp a hasa végén legyen nyitott, a fütykősének, ha kell..nem kell hosszuuju, és ha lehet vizlepergetős..

TIPP: egy csecsemő mellény vagy polo, az aljába gumit vezetni hogy ne logjon is tökéletes.

2009. nov. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

Az én yorkim sem fázós, de ruha igenis KELL nekik!

Egyrészt mert az ő szőrükről nem pereg le a víz (ugyanúgy szárad, mint az emberi haj), másrészt a hó rá is fagy nagyon durván. Tavaly a kutyám már nem bírta felemelni a lábát, annyi hó fagyott rá.

Az állatorvosok pedig sok olyat mondanak, amit megtanultak könyvből, de a gyakorlat egész más.

Ha csak simán hideg van, akkor nem adok rá ruhát, mert nem fázós.

Télre lehetőleg valami termo bélésűt, ami kívülről vízlepergető.

2009. nov. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Aki azt mondja, hogy nem kell ruha, az egyáltalán nem ismeri a fajtát.

Az ő szőrükön nincsen olyan réteg, ami lepergeti a vizet, és akkor sem lesz, ha fél évig nem fürdeted. (én 2-3 havonta szoktam)

2009. nov. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Az a baj az ilyen fajtákkal, hogy teljesen életképtelenek... Elég szomorú szerintem, hogy egy kutyát télen öltöztetni kell mint egy cirkuszi majmot....
2009. nov. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!