Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintem a kutya kinti állat...

Szerintem a kutya kinti állat és utálom ha bent van a házban, párom pedig egy ágyban is alszik a kutyákkal. Hogy jussunk kompromisszumra?

Figyelt kérdés
2022. nov. 11. 01:38
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam hogy ennyi választ kapok és ennyire megosztóak. Én csak simán undorítónak tartom ha valami kiborul a konyhában és egyből szaladnak felnyalni mindent, meg a sok szőrt meg a néha-néha bepiszkitást. Szerintetek dobjam fel azt az ötletet, hogy felőlem lehet bent de ha bármi történik ő fog utánuk takarítani én pedig kivonom magam ezekből és csak a kinti kutyámmal foglalkozok ilyen téren?
2022. nov. 13. 12:37
 32/40 anonim ***** válasza:
91%
De nincs szaguk egyébként?
2022. nov. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
61%

32-es.

Mindegyik kutyának van szaga. Minél nagyobb, annál nagyobb szaga van. Főleg szájszaguk.


Persze, akik velük élnek, azoknak hozzászokik az orruk, és egy idő után már nem fogják érezni. De, ha egy kutyamentes megy be a házba, az viszont megérzi egyből a kutyaszagot.

2022. nov. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
89%

Annyi szag van egy lakásban, nekem a kutyánké még sosem érződött ki belőle, ha sok idő után jövök haza és a teljes "lakásszag" újnak hat se.

Be kb. 2x piszkított élete eddigi 7 éveben, mindkétszer komoly betegség miatt.

Nem szalad, ha étel van a földön, meg se eszi, max. ha rámutatok és mondom, hogy "tiéd". Vagy akkor se. :D Persze ez az én kutyám, másé lehet más, meg biztos nevelés kérdése is.

Szerintem teljesen jogos kérés, hogy a párod takarítson bent, ha közvetlenül a kutya által okozott piszokról van szó.

2022. nov. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

"valami kiborul a konyhában és egyből szaladnak felnyalni mindent" - meg kell nevelni a kutyát, hogy nem ehet fel akármit, ami kiborul, már csak azért sem, mert esetleg az számára méreg, vagy forró stb. Vagy kitiltani a konyhából. Nálunk pl. nem jöhet be a konyhába, részben mert kicsi (a konyha), részben ugyanolyan okból, amiért a kisgyerek sem jöhet be egy bizonyos korig: mert balesetveszélyes lehet (megbotlok benne, ráborul vmi stb.)


"a néha-néha bepiszkitást" - szobatiszta, egészséges kutya nem piszkít be néha-néha.


A szőrrel nem tudsz mit csinálni ha olyan fajta, mármint gyakrabban kell takarítani sajnos.


Gondold át, mi zavar igazán, a háló vagy a konyha vagy a bepisilés vagy a szőr, és ahhoz mérten ajánlj kompromisszumos megoldást a párodnak. De amúgy jól mondják a többiek, ha ennyire a spektrum két szélén vagytok, elég nehéz lesz ez így.


Mi panelban lakunk, tehát benti kutya, de a hálószobába nem jöhet be, ez férjem kikötése volt, de egyébként nem is akart soha bejönni (felnőttként fogadtuk be menhelyről). Én elméletben elfogadnám, hogy egy ágyban aludjunk, mert aludtam már kutyával egy ágyba, és nem olyan fertő, mint itt néhányan gondolják. Az első kutyámat anno kölyökként kaptam, egy kis gombóc volt, nyilván velem aludt, de felnőttként már nem fért el mellettem, a lábamnál aludt (ha akart, de nem mindig maradt ott éjszakára, tacsi-spániel keverék volt amúgy). A mostani viszont egy 27 kilós labi-bull keverék, és ehhez van egy normál méretű franciaágyunk meg egy 185 centis 100 kilós férjünk, szóval a kutya nem is nagyon férne be mellénk. :D És így felnőtt fejjel őt már nem is engedném, télen is felkel legalább egyszer-kétszer éjjel, körbeforog, "megágyaz" (fészket kapar a pokrócába), majd hatalmas sóhajtással ledobja magát, és néha az éjszaka közepén jön rá, hogy fenék-nagytakarítást végezzen magának, nem lenne nyugodt az alvásunk ezekkel a mutatványokkal, néha még így is felébredek, hogy mit zörög kint (pici a lakás és nyitva van a hálószoba ajtó), nyáron meg többször fel-le ingázik a hűvös helyeket keresve.

2022. nov. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
75%

34-es.

Minél nagyobb egy kutya, annál több alapszaga van. Hiába te nem érzed, te hozzá vagy szokva. Kérdezz meg egy olyat, aki nem kutyás.


Én akármelyik ismerőshöz megyek, mindenhol érzem ezt a kutyaszagot. Minél nagyobb egy kutya, annál inkább érződik.

2022. nov. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
Kivéve tacsi, az mindent visz :)
2022. nov. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
88%

"Hiába te nem érzed, te hozzá vagy szokva. Kérdezz meg egy olyat, aki nem kutyás."


Nekem anyám mondta csodálkozva, hogy meglepte, hogy nincs szaga a kutyámnak, és nincs kutyaszag a lakásomban, amikor először jöttek el meglátogatni, mikor kutyám lett. Akkor már pár hete nálam volt a kutya. A szüleimnél nincs kutya, és más háziállat sincs, egy ideje (egy utcáról valahova berepült hullámos papagáj volt az utolsó néhány éve, akinek nem lett meg a gazdája), szóval ők nem kutyások, és nem érzik büdösnek a kutyámat, nem mondható rájuk, hogy hozzá vannak szokva, és ugyanúgy panelben élnek, mint én. A kutyám utcáról mentett, egyesülettől örökbefogadott, ivartalanított kistestű szuka. Az egyik szomszédom hasonló méretű ivaros, tenyésztőtől vásárolt kan kutyáinak viszont erős szaguk van, azt mindig lehet tudni, ha ők mentek éppen a lifttel, még ha nem is találkozom velük.

2022. nov. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 NTBS ***** válasza:
100%
Nehéz eset. A megoldás egy olyan lakrész, ahová csak a kutya jár be, ha megoldható.
2022. nov. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
46%

Menekülj az ilyen nőtől.

Egy ismerősöm (férfi) bőgve mesélte, hogy nem nem csak aludt a kutyájával a nő....

Nem egészséges ha rivalizalnod kell az állattal.

Na azért most komolyan hol élünk már..

Igen a kutya az kintre való. Régi időkben így is volt. De sajnos a mai világ egyre torzabb

2023. febr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!