Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok...

Milyen kutyát ajánlotok nekem? Mindig is szerettem volna egy kutyát, de eddig nem tudtam volna rá megfelelő mennyiségű időt ráfordítani. Viszont a fajtákkal hadilábon állok.

Figyelt kérdés

Szóval alapból lakásban lakom, de kb. minden második hétvégét a vidéki házamban töltöm. Ne legyen nagy méretű, de legyen rendes kutya, ne zsebcirkáló. Lehetőleg rövid szőrű.

És még egy kérdés? Egy kölyökkutya mennyiben veszélyes a berendezésre? Mert van néhány tárgy a lakásban, aminek nem örülnék, ha bajuk esne.


2010. szept. 29. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát kölyökkutyás lakásban érdemes elpakolni minden olyan tárgyat, amit az ember félt. Ha csinálsz egy kis részt, ahol semmiben nem tud kárt tenni, mondjuk konyhát, vagy előszobát, akkor ott meg lehet oldani, hogy odazárva hagyod egyedül, miután jól lemozgattad, és hagysz ott neki a bútoroknál izgalmasabb rágnivalót.


De azért károkkal mindenképp számolj, minden kölyök rombol valamennyit, hacsak nem teszel mindent elérhetetlennné. Bár akkor is bármi előfordulhat :)


Van valami komolyabb célod a kutyával? Akarnál sportolni, őrző védőzni, vagy ilyesmi?


Egyébként ha ennyire nincs konkrét fajta elképzelésed, akkor szerintem válassz menhelyes kölyköt. Hétvégén voltam a noéban, van egy 5 hónap körüli belga juhász keverék, nagyon helyes, elég omega jellem és látszik rajta, hogy nagyon alkalmazkodó okos kutyus lenne, ha kapna egy jó kis gazdit.


Egy törzskönyves kölyök 100 ezer körül mozog, szaporítótól meg nagyon zsákbamacska, lehet, hogy a gatyáddat is orvosra költöd. Szóval ha nem vagy szerelmes valamelyik fajtába, akkor nézz szét itt, hátha megtetszik egy szempár: [link]


És a megmaradt pénzt elköltheted kutyasulira :)

2010. szept. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

egyetértek az előttem szólóval.

Nézz körül néhány menhelyen. Rengeteg kölyökkutya is van

a menhelyeken.

És igen, a kölyökkutya kb. 1 éves koráig rág.

Erre fel kell készülni, mert viszket az ínye, ugyanúgy, mint

a kisgyereknek, amikor fogzik.

Tehát be kell szerezni olyan tárgyakat, vagy adni kell neki valamit, amit rághat ( régi cipő, csont stb.)

2010. szept. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A legkisebb kutya szerintem ami mérete ellenére igazi kutya és rsz, az a beagle. A bútorokat amit féltessz le lehet fújni rágás elleni sprayvel, és ha a kutyával eleget foglalkozol, minden nap lefárasztod, mikor elmész hagysz neki rágójátékot, megtöltött kongot megmentheted, de ha nagyon félted egy évre amíg megkomolyodik a kutyus választhatnál egy szobát ahová betszed a féltett dolgokat.
2010. szept. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Beagelt lakásba ne!!!!!:)

Mindig is voltak beagle kutyusaim, makacs, önfejű, rosszcsont fajta. Mivel kotorékeb imád túrni, fúrni, hatalmas mozgásigényű, úgyhogy én csak kertes házban ajánlanám, vagy olyan helyre ahol sokat tud kint lenni a szabadban.


a francia bulldog az ami rövidszőrü, lakásban is tartható, csendes, nyugodt kutyus és imádja ha babusgatják. Igaz elég pici a termete, de mivel nem az a 2 kilogrammos kategória, hanem zömök és izmos, nem is tűnik olyan picinek, szerintem ideális. Én imádtam az én bulldogomat:)


amúgy meg igen, a menhely a legjobb megoldás. Ha nem akarsz kölyökutyát, akkor vigyél haza már egy 1 évnél idősebb kutyus, hidd el azt is ugyanúgy meg lehet szeretni, sőt, örökké hálás lesz neked a szeretetért és törődésért.

2010. szept. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ilyet!


Tök Cuki :P


[link]

2010. szept. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Törpeschnauzer.
2010. szept. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amstaff!:)
2010. szept. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hell-ikon ***** válasza:

:) hát ha amstaffot nem is, akkor pl. angol bulldog, ha pénztárca engedi s fontos, hogy fajtatiszta legyen.

[link]


Ha nem, akkor én is menhelyen néznék szét.

2010. szept. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!