Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elhozok egy kutyát valakitő...

Ha elhozok egy kutyát valakitől, hogyan tudom "beilleszteni" a másik két kutyám mellé?

Figyelt kérdés
Mi ennek a menete? Arra gondoltam, hogy majd valahol kicsit messzebb leszünk és a férjem hozza pórázon a másik két kutyát és akkor így a három kutyaval sétálunk egyet. De ezen kívül mit célszerű csinálni? Külön kell lennie neki először majd? Ha igen, mennyi ideig? Vagy majd látom, hogy vannak el együtt? Az első két kutyám együtt jöttek, szerencsére jól kijönnek más kutyákkal is.
2022. nov. 13. 11:45
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és mind a hárman felnőtt kutyák már.
2022. nov. 13. 11:46
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A közös séta egy semleges helyen remek módja egy falka összekovácsolásának. Jól szocializált kutyák szinte azonnal kijönnek egymással, ezért lehet pl. kutyás túrákat szervezni.


Én mikor hoztam a harmadikat, szimplán csak odavittem a többi közé, morgolódott egy darabig, aztán beilleszkedett. De nyilván figyelni kell a reakciójukat, szükség esetén közbelépni.

2022. nov. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen semleges terület, én anno a 2 másik kutyámmal külön -külön barátkoztattam össze a kölyköt, egymás után. Majd miután mindkettővel oké volt, utána már 3-mal együtt sétáltunk haza. De nálunk speciálisabb a helyzet, az egyik kutyám reaktív, a másik meg nagyon félős, kulon-kulon könnyebb volt, mert máshogy viselkednek, mint együtt, könnyebb őket kezelni.


Látod majd, hogy otthon hogy viselkednek egymással, amikor a 2.kutyamat hoztam haza, akkor az elsőtől külön volt zárva, amikor nem voltunk jelen, mert félelem agresszív volt. A 3.-at, kölyköt nem szeparáltuk sosem, szerencsére nem is volt gond.

2022. nov. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi dgy ivaros kan amstaff melle hoztunk egy 2 eves szuka pitbullt sinterrol . Nem egyutt laknak,mert csaladtagnal van,de gyakran talalkozunk es akkor a ket kutya egyutt fekszik/jatszik.


Eloszor sokat talalkoztunk es szaladtak automentes ovezetben poraz nelkul egyutt. Szoval semleges teruleten talalkoztak jo ideig az eros teruletvedelem miatt.


Elso idokben mindig figyeltuk oket jatek kozben es leallitottuk,ha teptek egymast jatek kozben. Mindig mondtuk,h nyoma ne legyen a jateknak. Mostmar siman jatszanak nyomot,serulest okozas nelkul egymassal.



Mostmar ,ha csak egyik kap enni a masik jelenleteben,meghagyja a masiknak a felet.

Tokeletes osszhang van .


Elso idoben figyeld oket,csak a jelenletedben legyenek egy helysegben. Semleges teruleten megvan az azonnali szimpatia?? Ha nincs,nem eroltetnem,hanem olyan kutyat valasztanek,ahol azonnali szimpatia van.

2022. nov. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Én simán hazavittem a harmadikat és saját területükön találkoztak először. Volt egy kis morgás az enyémek részéről, de az új nem vette fel, 2 hét alatt teljesen beilleszkedett. Ha én beengedem, azt el kell fogadniuk, persze figyeltem rájuk, de tudtam, hogy kontroll alatt vannak általam és nem fognak balhézni. Otthon hagyva egyedül együtt 1 hónapig nem voltak, az új kutya nagy szobakennelben volt a biztonság kedvéért, utána lettek összeengedve.
2022. nov. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A kutyáim jófejek és jól szocializáltak, így én is az udvaron mutatom mindig be az új jövevényt (ideiglenes), akin póráz van, a többi meg szabadon van. Nálunk pár hétig szobakennel van és fokozatosan tesztelem az új kutya határait, mire minden kutyámmal teljesen egyedül merem hagyni.


Menhelyen egy semlegesnek nevezett térre kiengedjük őket pórázzal, majd azt a földre dobjuk, ha minden jónak látszik és 10-15 perc múlva meg mennek együtt a kennelbe és a kövi pár órában figyelgetjük, hogy nincs-e feszültség, aztán reméljük, hogy mikor kövi nap megyünk, mindenki egyben lesz még.

2022. nov. 14. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!