Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám éjjel, nappal alszik....

A kutyám éjjel, nappal alszik. Egy nap max 10percet van lábon. Miért lehet ez? Szívbeteg és a lábait is műteni kéne, amit a szíve miatt nem lehet. Lehet, hogy ez a gond? Fájnak a lábai?

Figyelt kérdés

Kétnaponta pár percig úgy megy mint egy robot, nagyon lassan, darabosan, gondolom ez is a lábai miatt van.

Napi kétszer kap szívgyógyszert és egyszer porcerősítőt.

Próbálok vele játszani, eldobom a kis plüssöket, kétszer visszahozza, majd nem adja oda és nem engedi, hogy elvegyem. Kicsit rágcsálja és ennyi, megint lefekszik. Vettem ilyen jutalomfalatos játékokat, azokkal egyáltalán nem játszik, nincs türelme, vagy nem érdekli.

Már nem is akarok vele játszani, mivel nem akarom, hogy megfájduljon a lába. Így viszont gondolom, hogy nagyon unalmas az élete..

Nagyon szomorú vagyok, hogy így szenved.



2022. nov. 17. 23:40
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
40%
És? Egy szívbeteg kutyáról beszélünk. Nem azért van, hogy kiéld rajta a játékos kedvedet. Én két kezemet összetenném, ha nyugalomban tudna élni, te meg itt ugráltatnád, mert unalmasnak tartod az állapotát. Szép!
2022. nov. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Elolvastad amit írtam? Napi max 10percet van lábon. Ez sem egészséges és unalmas lehet neki.

Nem ugráltatom, a lakásban szőnyegen szalad a plüssért. Azt is csak kétszer.

2022. nov. 17. 23:55
 3/36 anonim ***** válasza:
98%
Simogasd, beszélj hozzá, vegyél neki új típusú kajákat -> ezek mind színesíthetik a napját!
2022. nov. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Sokat simogatom, szépen beszélek hozzá és jutalomfalatokat is rendszeresen kap.

Komolyan, kik azok akik az első válaszolót felpontozták? Ők sem értették a kérdést? :D

2022. nov. 18. 00:42
 5/36 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudjuk hány éves stb, szóval ennyi infóból véleményem szerint, sajnos haldokolhat is. Nem értem, ezt a kérdést miért kellett ide feltenni. Komoly baja van, ha egész nap alszik és nyilván nem minket kéne kérdezni az állapotáról, hanem az állatorvost.
2022. nov. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

9 éves

Nyilván az állatorvosnak is mondtam. Azt mondta, hogy játszak vele. Ezzel próbálkozom.

Évek óta ilyen a csivavám, eddig próbálkoztam mindennel.

Nálam jobban kevesen figyelnek oda a kutyusukra és költenek többet rá. Havonta csak a szív gyógyszere, ami 28db, 10ezer és ott a porcerősítő és még a többi.. Félévente visszük teljes kivizsgálásra és vérvételre.

Szóval ismeretlenül nem kéne hülyeségeket tippelgetni.

Haldoklik? Komolyan? -.-"

Ez lelki dolog, vagy a fájdalom.

Mások tapasztalataira, tanácsaira és véleményére vagyok kíváncsi.

2022. nov. 18. 02:05
 7/36 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudod elvinni kicsit sétálni?
2022. nov. 18. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

A szíve miatt ez neki sok lenne. Főleg amikor más kutyák jönnek, megugatják, vagy közel jönnek szagolgatni.

Sajnos a közelben nincsenek elhagyott helyek.

2022. nov. 18. 03:58
 9/36 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos a rossz szíve miatt fáradékony, főleg ha esetleg emiatt víz is halmozódik fel a tüdejében, hasüregében, az vezet ahhoz, hogy nem tolerálja a mozgást. Nem tudom, hogy kap-e vízhajtót, nem írtad, de az én kutyámnak azt is kell szednie, mert ez a ködös, párás hideg idő rontja a keringését. Ne erőltesd, hagyd hogy lefeküdjön amikor elfárad. Este tévézéskor vedd magad mellé, simogasd, esetleg üljetek ki az ablakba, nézegessétek a járókelőket, ez is le tudja foglalni. Ha csivaváról van szó, akkor akár ölben is leviheted egy kicsit az utcára, hogy kimozduljon a lakásból, ne csak az ingerszegény négy fal között legyen. És a jutalomfalatokkal vigyázz, mert ha ez elhízáshoz vezet, az még jobban megterheli a szívet.
2022. nov. 18. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hosszú és hasznos válaszod! :)

Az orvos nem írt fel neki vízhajtót. Legközelebb amikor megyünk megkérdezem erről.

Sokat simogatom, beszélek hozzá, ölbe veszem, mellé ülök, vagy fekszem. Csukott ablakhoz mi is megyünk, csak az a baj, hogy magasan vagyunk és nem nagyon lát le, csak előre. Néha le is viszem, pár percet hagyom sétálni, majd ölbe veszem. Ezentúl többet fogom levinni.

Nem kap sok jutalomfalatot, csak gyógyszerek után és piciket. Nincs elhízva.

Kívánom, hogy a kutyusotokkal legyetek boldogok! :)

2022. nov. 18. 06:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!