Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az aktívabb kutya,...

Melyik az aktívabb kutya, németjuhász vagy rottweiler? Lakásba inkább melyik?

Figyelt kérdés

Találkoztam rotis sráccal, beszélgettünk, azt mondta napi 3*1 órát sétál vele, elvan.

Németjuhászos ismerősöm mindennap biciklivel futtatja, labdát dobál a kutyának, heti 2* túráznak órákat és így is sokat rág. A rotti meg fegyelmezetten otthon vigyázza a gazdi lépteit.

Akkor ez alapján inkább rotti való lakásba? Mármint kevesebb gond van vele, mert higgadtabb fajta.

De amúgy mindkettő jó személyvédelemre? Bár azt mondják a rotti jobb.


2022. nov. 19. 10:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a két általad említett esetnél nem az energiaszint különbozik, hanem nevelésbeli különbségek vannak. A rotit valszeg keményebben fogja a srác, de szerintem, ő is elbírná azt a mennyiségű mozgást amit a juci.

Személyvédelemre mindkettő jó, és szerintem lakásban sincs sok különbség közöttük, csak tudni kell nevelni őket.

2022. nov. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20%

Lakásba? :D Egyik se.

Rottweilerről csak olyat hallottam, hogy felássa az egész kertet, kerítést szétrágja, kiszökik.

Németjuhászról sokkal jobbakat hallani (egyiket sem tartottam, de valakinek a valakijének a valakije vagyok, tudod, hogy van ez). Így inkább azt.

2022. nov. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

'Rottweilerről csak olyat hallottam, hogy felássa az egész kertet, kerítést szétrágja, kiszökik."

Minden kutya ezt csinálja ha ki van b*szva a kertbe és nem foglalkoznak vele annyit, amennyire szüksége lenne. Ahogy lakásban is akkor tartható bármilyen kutya, ha a mozgásigénye emellett kellően ki van elégítve. Egy pincsi is szétbarmolja a házat, ha nem foglalkoznak vele.

Első voltam.

2022. nov. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%

Lakásba egyiket sem. Ekkors kutyáknak nem egészséges szerintem.

De majd jönnek akiknek 3 nagykutya ban bent és az szerintük milyen jó, ők majd meggyőznek róla.

2022. nov. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

2-es!

Nekünk másik háztól hozott roti van, az említetteket nem csinálja nyugodt kutya. Sőt túlsagosan el lett cseszve a kutya. A legnagyobb nyugalomban alszik míg férjem be áll a garázsba ezt ugye nem halkan teszi, ki se jön elénk semmi. Postásra megvan veszve és a macskakat csesztetné.


Jobb lenne ha ugatná az idegeneket. Szerintem ha betörnének még segítene kipakolni a házat is.

2022. nov. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Nekünk németjuhászunk volt, (rendőr kutya) apukám napi szinten foglalkozott vele, tanította. Nagy kertes ház, de emellett is minden nap vittük sétálni/futni, játszottunk vele, mindent lehet mondani csak azt nem hogy ne lett volna levezetve az energiája, vagy ne lett volna jól nevelve. Hogy ettől függetlenül felásta-e az egész kertet? Hát fel, nem is kicsit, de nyilván függ az állat természetétől is.

Lakásban sosem tartottam állatot, ebben nem tudok segíteni, de azt biztosan állítom hogy a németjuhász zseniális személyvédelemre, de terület védelemre is. Hihetetlenül okos és jól képezhető, volt hogy nyitva maradt a bejárati kapu éjszaka, és el sem mozdult onnan reggelig a kutya. Ha kisgyerek volt akár az udvaron, akár csak körülötte amikor sétálni vittük, ugyanez volt a helyzet, udvaron lévő babakocsi mellől sem lehetett elmozdítani.


Persze ismerősöknél láttam ellenpéldát is (elképesztően fegyelmezetlen és kajla lett a kutya) persze nem is foglalkoztak vele annyit mint mi anno. Szerintem is inkább nevelés kérdése, de vannak olyan személyiség jegyek amik megmaradhatnak, vagy még több munka és türelem kell hozzá.

2022. nov. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Németjuhásznál nagyon nem mindegy, hogy show vagy munka vonalas a kutya. A Show vonalas napi 1 sétával elvan, annyira gyenge a hátsó felük, hogy többre nem futja. A munkavonalasat viszont mozgatni kell rendesen.
2022. nov. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

Német juhász, főleg ha munkavonalas, akkor aktívabb.

Lakásban kb. egyformák. A német juhászt lehet télen kint is tartani, a rotinál azért jobban meg kell gondolni, mínuszban már csak a házában kucorog.

Személyvédelemre a munkavonalas német juhász a jobb. A show vonalas nj és a roti kb. ugyanazt tudja.

2022. nov. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

Hat en tuti egy szep rovidszoru rotit tartanek a meleg lakasban es 2 eves kora utan jarnek vele kocogni,h ne tegye tonkre a lakast……

A tultenyesztes miatt a nj eletkeptelenebb es izuleti fajdalmas.

2022. nov. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9 Szerintem is.

Jobb őrző védő is, higgadtabb, egészségesebb fajta.

2022. nov. 21. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!