Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknek két kutyájuk van,...

Akiknek két kutyájuk van, nálatok is van/volt ilyen?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves németjuhász kanom, most érkezett hozzám egy 12 hetes rottweiler kölyök. A nagy apáskodik, nyalogatja, tanítgatja a kicsit. Azt vettem észre, hogy amikor a kicsi valami olyat csinál, amit a nagynak megtanítottam, hogy nem lehet, akkor a nagy elkapja a grabancát vagy "megpofozza".


Másnak is csinál ilyet a kutyája? Hagyjam, hogy nevelgesse a kicsit vagy tiltsam neki? A kicsit természetesen én is nevelem.



2021. okt. 10. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd hogy nevelgesse, természetesen addig amíg komolyabb durvulás nem lesz belőle.
2021. okt. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Így jobban tanul a kutya legalább.:) Benne vannak az apai ösztönök.
2021. okt. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Én még nem hallottam ilyenről. Inkább a fordítottját ennek láttam egyszer. Úgy értve, hogy egy még nem teljesen felnőtt kan kutya gondoskodóan bánt egy kicsivel, mint egy érző, törődő lény. Egy anyakutya kölyke kisodródott az alomból, nem volt messze onnan, de mégis a kankutya, aki nem az apja volt a kölyköknek, a szájába vette, mintha kb. az anyja lett volna a kicsinek, és visszatette szépen a többi kiskutya közé. Az anyakutya látta mi történik, de nem csinált belőle ügyet, jó haverok voltak a kankutyával.

Ekkor olyan 1,5-2 éves fiatal kan volt még. De ahogy még jobban felnőtté vált, már semmennyire sem érdekelték az ilyen helyzetek, hogy segítsen egy alomból kiesett kölykön. Pedig volt ilyen szitu utána is. Amolyan morgolódó, hagyjatok békén típusú felnőtt kutya lett belőle. Morgott a gazdájára is, minden családtagra, ha úgy tartotta kedve. Eltűnt a korábbi figyelmes, törődő jelleme.

2021. okt. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
De édes :)
2021. okt. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
60%
Nálunk kicsit idősebb németjuhász mellé érkezett kölyök rottweiler, a nagyot hidegen hagyta, a kicsi volt rákattanva, folyton játszani akart vele, a saját helye helyett hozzá feküdt be...
2021. okt. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!