Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bele merjek vágni a kutyatartá...

Bele merjek vágni a kutyatartásba?

Figyelt kérdés

3 éve szeretnék kutyust, most szembe futott velem a neten egy, ami nagyon megfogott.

Decemberben lenne elhozva, így kapásból 3 hetet vele tudnék tölteni, DE utána sajnos koliban vagyok és csak hétvégente tudnék vele lenni. Addig nyilván a szüleim gondoskodnának róla.

Amíg nincsenek otthon a szüleim, addig el lenne kerítve.

Ez úgy lenne megvalósítva, hogy egy szobakennelbe lenne bezárva (mint egy kis kifutó, kb a szoba felét el is foglalná, szóval nagy helye lenne) és addig is védve van esetleges sérülésektől (amit ha valahonnan leesik, akkor szerezhet), illetve nem tudna szétszedni semmit és összepiszkítan se tud semmit.

Ezután április körül már otthon leszek, hisz az utolsó évem és érettségi időszak van.

Mi a véleményetek?

Bele merjek vágni, vagy várjak vele?



2022. nov. 23. 13:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
16%
Bele.
2022. nov. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%

Nem neked lenne kutyad, hanem a szuleidnek. Ha ok akarjak, oke.

De ez igy mi? Otthon se vagy.

Majd aprilis utan, esetleg. De aztan meg valamifele tovabbtanulas? elkoltozes?

Nem biztos,hogy vinni tudod magaddal.

Ebbe igy jelenleg nem te vagsz bele, hanem a szuleidnek kell jobban odatenniuk magukat.

2022. nov. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%

Ne egy aranyos kiskutya miatt akarj kutyát tartani, akit megláttál a neten. Mivel csak hétvégente vagy otthon ezért egyáltalán nem javaslom, hiszem egy ilyen fiatal kutyával sok időt kell tölteni, 4 hónapos koráig biztos nem szobatiszta, rendszeresen takarítani kell utána, valamint az oltások után vinni szocializálni sétáltatni, amire hetente két nap nem elég. Gondolom szüleid nem akarnak kutyát, állandóan vele foglalkozni meg pláne nem akarnak. Nem kis vállalás egy kölyök kutya, nagyon sok figyelmet igényel és nem lehet azt csinálni, hogy heti két napot foglalkozol vele. Az első fél év nagyon meghatározó a kiskutya életében, ekkora alakul ki kihez fog kötődni, kit tekint gazdájának, ilyenkor a legjobb vele új dolgokat megismertetni. Mint pl. buszozás, elviszed étterembe, sok idegen forgalmas helyere stb.

Én mindenképp megvárnám az év végét és aztán végnék bele, de előtte biztos széles körben tájékozódnék a kutyatartásról, mert általában az ilyen hirtelen felindulásból bevállalt kutyákból lesznek a problémák amik senkinek sem jók, de főleg a kutya szívja meg a végén.

2022. nov. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
53%
Jártam én is hasonló cipőben. Nagyon szerettem volna kutyát, de hétköznap kollégiumban voltam. Én így nem vágtam bele, mert lényegében a szüleimé lett volna a kutya, ők gondoskodtak volna róla. Nem engem tartott volna a gazdájának. Ha nagyon szeretnéd, beleszerettél ebbe a kutyusba amit neten találtál akkor ne engedd el, mert lehet később megbánnád, viszont abban a tudatban fogadd be/vedd meg, hogy a szüleid lesznek az ő legjobb barátai.
2022. nov. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
82%

Jézus. Ne.


Röviden: "én nem tudnék vele foglalkozni fél évig, a szüleim ki tudja, milyen gondját viselnék, addig bezárva élne biztos, ami biztos."


Nem tudom, hogy ebből a börtönből szabadulna-e napközben, legalább hosszú séták erejéig, de ez úgy hangzik, mint egy házi menhely. A kölykök amúgy rombolnak, harapnak, bepisilnek stb, ezt mind neked kéne megtanítani neki, hogy hogyan kell viselkedni, majd tanítod hétköznap online oktatással? :D


Nagyon rosszul hangzik, szerintem ezt legbelül te is tudod, azért kételkedsz. Várj még vele. Érettségi után lehet, hogy mész egyetemre, szintén kolesz stb. Vagy ha dolgozol is, ki tudja mit és hol.

2022. nov. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%
Azért, hogy hétvégén 1-2 órát játsz vele? Többre úgyse lenne időd, család, barátok, tanulás mellett.
2022. nov. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%

Most még ne. Érettségizz le, felvételizz vagy kezdj el dolgozni (attól függően, hogy mit szeretnél) és ha beállt az életed, akkor fogj bele.


Szüleid dolgoznak, napi 8-10 órát lenne a kennelben, ez így nem okés. 4 hónapig meg majdhogynem semmi rálátásod nem lenne a kutyára, teljesen a szüleidre hárulna az egész feladat, ami azért gond, mert ilyenkor lehet jól rögzíteni a rossz szokásokat.


Április után meg hiába vagy otthon, érettségi alatt nem a kutya lesz az első.


És igen, ne egy meglátott kiskutya miatt akarj belekezdeni. Nagyon nehéz, de ilyenkor az eszünkre kell hallgatni, nem a szívünkre.

2022. nov. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
46%

Mondjuk az en kutyam is napi 8 orat van kennelben, nem tartom kinzasnak, mert csak alszik.

De nalunk szeparacios szorongas van, kennel nelkul egyelore meg vegig pisilne a hazat, de mar haladunk.

Amugy ki van engedve es termeszetesen setalunk is eleget.

Szoval egy megfeleloen kennelbe szoktatott kutyanak nem kinzas, de le kell mozgatni rendesen, nyilvan. Bar a kerdezo fel szobat emleget, az raadasul meg alapbol nagyobb is, mint az atlag kennelek.

Szoval ez a resze nem baj. De a szuleinek kell vallalni nyilvan a melo oroszlanreszet.

2022. nov. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Nem kis hülyegywrekként vágok bele. Tudom hogy egy kutya mivel jár.

És elmondtam hogy amíg nincsenek otthon a szüleim, addig lenne szobakennelbe, ami inkább a védelmére szolgál, mint börtönként.

Miután végeztem, olyan helyen fogok dolgozni, ahol velem lehet egész nap a szabadban a kutyus.

2022. nov. 23. 14:45
 10/25 anonim ***** válasza:
77%

De kerdezo, heti 7 napon kell foglalkozni a kutyaval, nem csak ketton!

A szuleid akarnak kutyat? Ez az elso es legfontosabb kerdes.

Ha igen, az tok jo, akkor csinaljatok!

2022. nov. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!