Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyivel több idő / ,,gond"...

Mennyivel több idő / ,,gond" egy második kutya, ha alapvetően már van egy?

Figyelt kérdés
Van egy mentett staffim, és szeretnék hozni még egyet. Mindenki riogat, hogy ne tegyem, mert nem fogom bírni, több idő, több gond. Lehet, hogy igazuk van, az én fejemben viszont az van, hogy alapvetően rászánok a kutyára napi minimum 3-5 orát. Ha van még egy, őt ugyanúgy viszem sétálni, játszani stb. Tehát miért kellene 2 kutyára több időt szánnom, mint egyre? :D nincs tapasztalatom 2 kutyával. Ha bunkón válaszolnál, inkább ne válaszolj. Köszi!
2022. nov. 30. 10:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Ha van napi 3-5 orad kutyazni meg kerteshazad akk sztem belefer
2022. nov. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Az összeszoktatásra kell rengeteg idő.

Ha már összeszoktak, akkor nem kell sokkal több idő két kutyára, mint egyre.

2022. nov. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Hat igazabol nekem a masodik kutyanal a kulon ido volt a nehez. Most az, hogy egyszerre foglalkozol a kutyakkal, egyszerre viszed oket setalni, jatszani, kirandulni es stb, tok egyszeru dolog.

Na de ugy, hogy ugye az elso kutyanak is naponta pont azt a foglalkozast nyujtsd, de mellette a masodikkal kulon kell foglalkoznod (mert ha kolyok, akkor nem szobatiszta, nem tud setalni, kulon kell vinni, kutyaovi se art es ilyenekre gondolok)

Na ez volt nekem nehez. Az elejen dupla ido volt, aztan kesobb mar nem. Raadasul a masodik kutyam reaktiv is lett valamiert, akkor hozza kellett hivni trenert, nagyon sokaig csak egyedul setaltattam, hogy nyugodtan tudjunk gyakorolni. Szoval ezek a dolgok azert nem konnyuek, foleg 40 oras munka (es csalad) mellett.

2022. nov. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól kijönnek egymással, akkor semennyivel. Na már most, eleve úgy választunk, hogy megnézzük hogyan viselkednek és csak akkor fogadjuk be, ha pozitív a teszt eredménye.
2022. nov. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a kutyáktól függ. Nekem pl. az előző páros esetében nem volt sokkal több gond a kettő, most viszont az egyiknek lényegesen magasabb az aktivitása, a foglalkozás igénye, ugyanakkor viszont a másik lenne a falkavezér, tehát ha a kicsivel foglalkozok, a naggyal is kell pluszban, mert úgy vannak el jól.


De ha két nagyjából azonos igényű kutyát fogsz ki, akkor is kell mindegyiknek külön foglalkozás, hiszen az engedelmességet, kontrollt külön-külön kell megtanítanod, és ez még csak az alap dolog. Idő, amíg együtt tudsz ilyeneket gyakorolni velük. Szóval igenis, két kutyára több időt kell szánni, ne abból indulj ki, hogy majd szépen ellesznek egymással a kertben és gond nélkül megoldod együtt a sétát, játékot és minden jól fog menni. Mi sem úgy terveztük, ahogy lett, de kifogtunk egy kifejezetten nehéz esetet másodikra, és ez a választáskor még nem derült ki.

2022. nov. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Az a baj, hogy nem lesz mindig 3-5 órád rájuk. Nekem is két kutyám lett, amíg home office-ban dolgoztam és szingli voltam, bőven volt rájuk időm, de munkát kellett váltanom, este 7-re érek haza és párom is lett, rá is “kell” időt szánnom. Már ott tartok, hogy sajnos lehet új gazdit kell keresni a kutyáimnak, mert unalmukban szétszedik a házat és egyszerűen nincs minden nap több órám rájuk, még 1 is alig. Úgyhogy nagyon fontold meg ezt a dolgot, mostani fejjel csak akkor vállalnék kutyát (pláne kettőt), ha már nagyon stabil kiforrott életem van. De lehet még akkor se, mert franc se tudja, mi lesz a következő 15 évben, amíg a kutyus él és nyilván neki sem jó, ha új gazdihoz kell kerülnie.


Amúgy két kutyával sem nehezebb, mint eggyel és legalább van társuk, tudnak játszani egymással. Én ilyen téren nem bántam meg, hogy kettő lett.

2022. nov. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Kutyától is függ. Nekem az első 2 (egyik vásárolt, másik menhelyi) kutyámmal abszolút semmi gond nem volt, aztán menhelyről hoztam egy harmadikat. Na vele azért vannak gondok, nehezebb eset és többet kell vele foglalkozni emiatt.
2022. nov. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%

Az első kb fél-egy évben kell sokkal több időt rászánni. A második kutyát külön kell nevelni, szocializálni, képezni. Egyedül kell vinni, foglalkoztatni, hogy megfelelő kapcsolat alakuljon ki veled - és ne csak a másik kutyával.

Utána meg kell mind a kettőnek tanítani, hogy ha együtt vannak, akkor is csak rád figyeljenek és ne vigyék bele egymást a hülyeségbe. Ezért mondják, hogy az első hosszabb időben két kutya nem kétszer annyi idő, hanem háromszor annyi.

2022. nov. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

Nekem három kutyám van és szerintem 10-20%-al megy el rájuk több idő, mintha csak egy lenne.


Kertesbe lakom, napi egy nagyobb séta van, arra jön mindenki és mindenki a maga energiaszintje szerint teljesíti a távot. Az öreg mellettem kullog és szaglászik, a középső kicsit többet mozogva szaglászik, a fiatal meg fel-le rohangál vagy cannicross felszerelésben húzhat, ha olyan helyre megyünk, ahol nem merem elengedni őket. Sokszor találkozunk kutyás ismerősökkel, akkor a fiatal nagyon szuperül lefárasztja magát a játékban, a többiek meg szaglásznak vagy bezsebelik a simiket.


Otthon szokott lenni pár perces feladatozás, abban mindenki részt vesz és a képességeikhez mérten kapnak feladatokat (agility/balance training/trükközés). A fiatallal járok külön edzésre és biciklizni, ha pedig pályát bérlek, viszem a középsőt is.


Szerintem, ha a kutyák megfelelően viselkednek és ideális a környék, környezet, ahol foglalkozol velük, nagyon sok kutyát lehet tartani ugynannyi idő és energiabefektetéssel, mint egyet.

2022. nov. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Erre szerintem nincs egyértelmű válasz. Nagyon függ a kutyák habitusától, aktivitásától. Ha sikerül hasonló beállítottságú kutyát választanod, akkor nem sokkal több idő, lehet őket együtt sétáltatni, együtt játszani velük, sőt ők is eljátszanak egymással. Én ezért fogadtam örökbe felnőtt, az első kutyámmal hasonló korú kutyát, akinél már látszott, hogy milyen az energiaszintje, így zökkenőmentes volt az összeszoktatás és most az együttélés is.
2022. dec. 1. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!