Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik a nyers hús-zöldség-gyümö...

Akik a nyers hús-zöldség-gyümölcs kombinációval etetnek, hogy adják a zöldséget, gyümölcsöt, ha alapvetően nem eszi a kutya?

Figyelt kérdés
Úgy értem, vannak kutyák, akik maguktól is szívesen elfogyasztják, de olyanok is, akik nem. Hogy oldjátok meg?
2013. okt. 22. 09:12
 1/6 anonim ***** válasza:
turmixolva
2013. okt. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A BARF szerint etetők általában turmixoljáx, pépesítik a zöldséget, gyümölcsöt már csak azért is mert igy jobban tudja a kutya hasznosítani. Ezt a pempőt keverik hozzá a husihoz. Az első időben amíg a kutya megszokja ajánlott édesebb dolgokkal kezdeni ami jobban izlik neki. Most ősszel pl alma, körte, sütőtö, sárgarépa, majd folyamatosan emelni az egyébb zöldség félét.
2013. okt. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 sippara ***** válasza:
66%
Pépesítve :) de az a tapasztalatom, hogy körtével és/vagy banánnal minden csúszik :) Ha nagyon finnyás, érdemes valami kevésbé erős ízűvel kezdeni az édes mellett, mondjuk cukkinivel - azt totál elnyomja a körte -, illetve én az elején néha hozzádaráltam egy-egy szívet is :)
2013. okt. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az egyik kutyám nekem sem szereti a zöldséget, gyümölcsöt, kivéve a répát, azt rágókának is szoktam neki adni egészben. A húsról simán letúrkálja a turmixot, viszont szereti a rizst és egy kicsi rizzsel összekeverem a mixet, abba beletapad, nem tudja kiválogatni és inkább megeszi az egészet, minthogy a rizst ott hagyja :D
2013. okt. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám a turmixolt zöldségből is otthagyja, ami lecsorgott a hús mellé. Ezt 2 dologgal lehet kivédeni:

1. Vérrel is meglocsolod a pürét.

2. Aki BARF-al etet, az többnyire ad a kutyájának halolajat ill. zöldkagyló kivonatot. A legtöbb kutya nagyon szereti a hal ízt, ezért a halolajjal meglocsolt vagy zöldkagyló porral kevert bármely zöldségpürét benyomja.

2013. okt. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sippara ***** válasza:
66%
Tényleg, a halolajat meg a zöldkagylót ki is hagytam, de nagyon jól írja az utolsó, azoknak is tök jó illata/íze van, én is a zöldségbe keverem (többek közt azért, mert így három napi zöldbe belemegy az egész kapszula mindkettőből és nem kell vele esténként szórakozni :D)
2013. okt. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!