Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Lassan már...

Mit csináljak? Lassan már tele vagyok lila foltokkal.

Figyelt kérdés

A kiskutyám folyamatosan harapdál, ha rászólunk, rákoppintunk az orrára, akkor csak még jobban folytatja. A karom és a lábam már tele van lila foltokkal, mert nagyon erőseket harap :S. Tudom, hogy ez csak játék neki, mert közben csóválja a farkát, de bőven van mit rágjon. Van botja, gumi-játéka, frizbije, szóvalminden...Apa szerint még kicsi, és nem tudja kimérni mekkorákat harap, de majd ha nagyobb lesz [ha már meglesznek a csontfogai] abbahagyja... Ez igaz? És hogyan szoktassam le erről a kutyusomat?


( 11/L)


2010. szept. 30. 15:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az enyém is folyton ezt csinálja! A kölykök már csak ilyenek! Én hangos szóval többnyire letudom állítani! Nem, vagy valami éles hangot adj ki, mikor csinálja, és a testbeszéd is sokat segít! A tenyeredet tartsd felé, mintha megállítani próbálnád( merthogy ezt is akarod:)és úgy szólj rá hangosan.
2010. szept. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ki fogja nőni,utána is játékból "beleharap" a kezedbe,de nem fog fájni,mert csak megfogja játékból,de nem fog fájni,nem fog harapni
2010. szept. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Tanuld meg azt a hangot, amit akkor ad ki, amikor véletlenül rálépsz a lábára. Ha rádharap, ezt rikkantsd.

Ezután fordíts neki hátat karba font kézzel, ne vedd fel a kontaktust.

A mikor leül vagy lefekszik, akkor visszafordulhatsz és játszhatsz vele. Ha újra harap, akkor ismételd az elejétől.

Ne koppints az orrára. Az jó mókának látszik a neki.

2010. szept. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Jó mókának látszik neki. "a" nélkül.
2010. szept. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"A kiskutyák az alomtársak között tanulják meg, hogy mekkorát haraphatnak játék közben. Ha az alomban az egyik kutya fájdalmasan megharapja a másikat, akkor a megharapott kutya rendszerint felnyüszít és odébbáll. Egy ütés a fenekére számára csak azt jelenti, hogy benne vagyunk a játékban. Lehet, hogy furán hangzik, de ha úgy érezzük, hogy a játék eldurvult, akkor fájdalmasan kiáltsunk fel és függesszük fel a játékot. A kiskutya hamar megtanulja, hogy mekkorát haraphat anélkül, hogy véget érne a játék." kutyasuli.hu


Vagy ha durvább megoldást választanál, akkor fogj rá felülről a fejére, és szorítsd meg az orrát úgy, hogy a pofáját a fogai alá gyűröd. Az anyikája is ilyen felülről pofára mért harapásokkal állítja le.


De ez ebben a korban még természetes, pláne ha korán lett elválasztva. Neked kell megtanítanod, hogy mennyire haraphat.

2010. szept. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon korán lett elválasztva, mert az utcán találtam június elején, akkkor az állatorvos azt mondta hogy kb. 5 hetes... Anyát,apát meg a tesómat bezzeg nem harapja :/... Pedig nem is szoktam hergelni
2010. szept. 30. 15:29
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor kimaradt az a korai szocializációs szakasz, amiben a lágyharapást tanulta volna a tesóitól. Az igaz, hogy a fogváltás után kevésbé fog fájni, de nem azért mert gyengédebben harap, hanem mert a csontfogak már nem olyan hegyesek. Úgyhogy ne bízd az időre, kezdj el vele foglalkozni.
2010. szept. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 gratis30 ***** válasza:
Téged tekint a tesójának és ezért veled teszi mindazt amit a többi kölyökkel kéne. Ezért legyél vele határozott és ne sajnáld kicsit erősebben fejbekoppintani. Az én német juhászomnál például az jött be, hogy amikor ezt csinálta belenyúltam úgy a szájába, hogy a pofáján lévő bőrt vagyis a szája szélét is a fogai alá nyomtam. Párszor ráharapott vinnyogott egyet, de egy héten belül befejezte a harapdálást.
2010. szept. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mennyi idős korban lett elválasztva az anyjától?
2010. okt. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hogyha 6-7 hetes kora körül választanak el egy kutyát az anyjától, még az is nagyon korán van.

Nem tanulta meg, hogy nem szabad harapni, és nem tudja, hogy neked fáj, még akkor is, ha ő csak játékból csinálja.

Sajnos nehéz erről lenevelni, az én kutyám is csinálta. Kiabáltam, megrángattam a bőrt a tarkóján, csináltam mindent, ennek ellenére is volt, hogy véresre harapta a kezem.

De a jó hír, hogy ez nem tart sokáig:) Nálunk körülbelül 1 hónapig tartott, igaz, 1 hónapig azt hallgattam a szüleimtől, hogy a kutyám idegbeteg, és adjam el.

Legyél kitartó, apukádnak igaza van! Ha megharap, akkor sikíts, nem baj, ha a kutyád megijed. Utána pedig hagyd ott egy időre, és ne figyelj rá. Meg fogja tanulni, hogy hol a határ.


Sok sikert:)

2010. okt. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!