Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyám,...

Hogy tanítsam meg a kutyám, hogy jöjjön oda hozzám, ha azt mondom, "gyere ide! "?

Figyelt kérdés
9 hetes keverék kutyusom van, elég öntudatos fajta... Pl. ma amikor rászóltam hogy pfuj mert a cipőfűzőmet rágta, és dobvbantottam mellé egy picit, megugatott. Szeretném, ha engedelmes kutya lenne. Az ül-t már tudja. És a gyere ide nagyon fontos lenne, hogy mindig értse. Linkelhettek videókat, leírásokat, saját tapasztalatokat.
2010. szept. 30. 17:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy kell megtanítani nekik, az enyém sosem tanulta meg, hogy ül,de azt hogy gyere ide mind a kettő tudja és azt is hogy nem. A hangsúly az fontos, de hogy ezen kívül, hogy? Mondd neki sokszor és ha odajön simizd meg. De hogy tanítottad meg ülni?
2010. szept. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Tényleg nem jó a mostani helyzet,nehogy így maradjon,a végén ellened fordul.

Én mindíg megsimogatom,megszeretgetem ha odajön,így tudja,hogy csak jóra számíthat.Esetleg jutalomfalat is lehet nálad.

Szerencsére nálunk nincsenek ilyen gondok.

2010. szept. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Kajával :) Leülsz vele szembe, mondod hogy gyere ide, és adsz egy falatot. Ezt eljátszod 10-szer, aztán felállsz odébb mész, megint mondod, megint falat. A lényeg, hogy első körben tanulja meg, hogyha ezt mondod az azt jelenti, hogy spuri hozzád mert kaja van. Ezt ráérsz később finomítani, első körben elég ha azt tudja, hogy gyere=kaja.


Aztán van néhány alapszabályt, amit valamelyik kommentelő tök jól összeszedett, úgyhogy idézném tőle:


"- sose kergesd a kutyát ha meg akarod fogni

- ha nem jön oda, akkor az ellenkező irányba kezdj el futni

- ha elengeded akkor ne csak a séta végén tedd rá a pórázt hanem közben is sokszor hívd be, tedd rá, majd engedd el - ha csak a végén fogod meg, könnyen kialakul h akkor nem megy oda hozzád, mert tudni fogja h akkor van vége a sétának

- sokszor játssz olyat vele (csakis biztonságos helyen (lehetőleg nem elkerítetten) - pl. erdő, mező, hatalmas park ahol nincsenek autók), h amíg ő mást csinál elbújsz -> a kutyában minél fiatalabb korban el kell kezdeni tudatosítani, h neki kell vigyáznia arra h el ne hagyjon téged és nem te vigyázol rá.

- szintén sokszor csináld séta közben, h hívod a nevén, amikor látod h felvette veled a kontaktot, elkezdesz rohanni a másik irányba és közben hívod majd iszonyatosan megdícséred

- legyen egy konkrét parancs a behívásra és az ne a neve legyen! Ez olyan parancs amire azonnal, hezitálás nélkül jönnie kell!

- ha nem jön, akkor SOSE hívd többször, menj oda és fogd meg!

- olyan helyzetben sose add ki a behívás parancsot amikor nem vagy benne biztos, h végre tudod hajtatni a kutyával - pl. heves játékban van más kutyákkal - ha mégis hívod és nem jön, akkor csak azt erősíted benne, h "anya hívhat, akár többször is, nem kell mennem ha nem akarok"


Nagyjából ennyi. Ha ezeket betartod, akkor nagyon nem cseszheted el. A lényeg, ne féld elengedni! És tanulja meg, neki kell vigyáznia arra h te ne veszítsd el!

2010. szept. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen ezek nagyon jó tanácsok!

És a legfontosabb ezek közül szerintem,hogy Te sose szaladj utána.Ha elmegy tőled akkor gugolj le és várd meg amíg odajön.

Az enyémek már akkor is jönnek ha tudják szidás lesz a vége:D Nagy sunnyogva....

2010. szept. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Amúgy az, ha megugat, amikor rászólok (egyszer-kétszer már volt ilyen) az mit jelent? azt hiszi, hogy ő a főnök?
2010. szept. 30. 17:50
 6/13 anonim ***** válasza:
Egy ilyen kölyök még nem hisz ilyesmit, inkább csak teszteli a főnököt, próbálgatja a határokat. De arra készülj fel, hogy ez jelentheti azt, hogy nagyon domináns kutya lesz. Legalábbis az enyém nagyon domináns lett, és kiskorában vele is előfordult ez. Nagyon bánom, hogy nem kezdtem el időben suliba járni vele, és most már beégett rossz szokásokat kell kijavítanom, ami sokkal nehezebb, mintha eleve a jó viselkedést tanulná meg. Szóval ha teheted menj vele oviba, suliba, nehogy úgy járj mint én.
2010. szept. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
9 hetes kutya még baba. Azért ugat, mert gondolja, hogy te is mondtál neki valamit, hát biztosan azt várod, hogy ő is beszéljen hozzád. Ennyi idősen még nem nagyon értik, mit akarsz tőlük.
2010. szept. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az enyém is ugatott,még Ő is "ovis".

Én ilyenkor csúnyán nézek és azt mondom:"fujj de rossz kutyus vagy"aztán otthagyom.Nekem bevált:)

2010. szept. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ajánlom neked, hogy keress fel vele egy kutyaiskolát, ott együttes erővel ő lehet a legengedelmesebb kutya! ;)
2010. szept. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát, tanítgattam egy picit a gyere idére, és úgy spurizik, mint a fene, tudja hogy sajt van nálam :D Apropó, ugye nem lesz semmi baja a trappista sajttól? Pici darabokban adom neki.
2010. szept. 30. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!