Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a reaktivitás egy szép szó a szocializálatlanságra, neveletlenre?

Figyelt kérdés
Már minden 2.kutyara ezt sütik rá, aki őrjöng a póráz végén a másikra.

2022. dec. 5. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Csak te érzed így. A reaktivitás egyáltalán nem ezt jelenti.
2022. dec. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Mikor a gazdinak zsinórban 2-3 "reaktív" kutyája van, úgy, hogy még tenyésztőtől is hozta őket és a fajta sem indokolná az ilyen viselkedést, szerintem esélyes, hogy a gazdában is van hiba bőven.


Mikor meg valaki előtte-utána fel tud mutatni normálisan viselkedő kutyákat, akkor az ideggyengeségre egy szép szó.

2022. dec. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
2 nem reaktív, 1 reaktív (vagyis mára csak volt) kutya gazdája vagyok. A reaktivitás nem egyenlő az agresszióval, ez egy túlérzékenység, önvédelmi mechanizmus, túl reagálnak egyszerű dolgokat. Le lehet nevelni őket róla, de nem kis munka, kezdő kutyás pont ezért gyakran nem bír velük. Van, amelyik enyhén reaktív, van amelyik durván. Menhelyi kutyáknál azért szép számmal előfordulnak. Bántalmazás, kutyatámadás, egyéb trauma, szocializáció hiánya, gyenge idegrendszer stb. mind állhatnak a háttérben.
2022. dec. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Erdekes,h en el tudok jarni kocogni a kutyammal es nem orjon a porazon setanal. Amikor tul sok idot hagytam ket futas kozt,akkor orjongott.


Ennyit az orjongesrol. A gazda lustasaga jon ki sajnos

2022. dec. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

A reaktivitás gyakran előfordul mentetteknél, és náluk nyilván képben lehet az előéletükben szocializáció hiánya, neveletlenség, félrenevelés, de sok más is. Minél erősebb kellemetlenségek érték a kutyát, annál nehezebb lehet akár az egyesület, akár az örökbefogadó gazdi dolga, hogy ezt elviselhető szintre hozza.

Ha te látsz egy örjöngő kutyát, nem feltétlenül a gazdiban kell keresni a hibát, akivel látod, simán lehet, hogy a kutya mentett, és az előélete miatt viselkedik úgy, ahogy.

De reaktivitást válthat ki a környezet is még akár egy tenyésztőtől vásárolt, tiszta lappal indult, és felelős gazdi kezei között is. Például vannak olyanok, akik heccből hergelik a kutyákat, a mi környékünkön gördeszkások vannak ilyenek, de olvasok olyanokról, akik a kerítés mögötti kutyákat hergelik, hogy bottal zajt csinálnak a kerítésen, mi egyszer futottunk bele ilyenbe, futtatóban voltunk épp a kutyámmal, elvettem a botot attól, aki a kerítésen húzta végig, meglepődött. Vannak állatorvosok, akik nem türelmesek, és feszültségoldás helyett úgy bánnak a négylábú páciensekkel, hogy azok traumaként élik meg a kezelést.

2022. dec. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
2022. dec. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

Egyébként elég, ha egy másik kutya megtámadja a tiédet, onnantól kezdve nagyon könnyen kialakul a reaktivitás. Ismerek olyat, akinek németjuhász támadta meg a kutyáját. A kutya azóta az összes németjuhász jellegű kutyát utálja, de csak rájuk reaktív, a többi típusú kutyára nem 🤷‍♀️ szóval minden ilyen viselkedésnek megvan az oka, amit egy felnőttként befogadott kutyánál nem fogsz tudni. Ha pedig pl kutyagyűjtőtől, vagy szaporítótól mentették, ahol össze-vissza szaporodtak, akkor simán lehet beltenyésztett, ami idegrendszeri problémákat okozhat. Erről szintén nem fogsz tudni, maximum sejtheted.


Enyém pl csak férfiakra reaktív (most már 95%-ban nem), abból is főként egy bizonyos típusra. Munkás ruha, 40-50 év közötti kimondottan az, akire reagálni fog. Gondolom nem véletlenül, bánthatta egy ilyen ember régebben. Nőpárti alapból, biztosan van rossz tapasztalata.


Aztán van az a kutya, ami kint a pusztában, sintértelepen vagy egy lánc végén nőtt fel és teljesen kiesett a szocializációja. Szóval rengeteg oka lehet, nem tudhatod az a kutya min ment keresztül.

2022. dec. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Drága 2,5 pipás, gondolkodj azon, hogy miért vagy lepontozva nullára (bár nem valószínű, hogy megérted, mert rendszeresen ideböffented az általad egyetlen igazságnak vélt elméleteidet).

Én is sportolok a kutyámmal, célzottan olyat kerestem, akivel lehet.

Rengeteg melót fektettem bele a nevelésébe, utcáról mentett kutya, aki már felnőtt volt, amikor hozzám került, ki tudja, milyen előélettel, bánthatták, kidobhatták, ma már kevesen mondanák meg róla, hogy ő valaha az utcán élt, de a legjobb trénerek segítsége mellett több év után is vannak visszamaradt problémák, amikkel még mindig kell foglalkozni, amikre bekattan neki valami a múltból, és se nem lát se nem hall, csak az inger van. Én tudom kezelni, de nem tudná bárki. És persze, a hozzám kerülése óta is érte rossz tapasztalat, mert vannak errefelé hülye gazdik, és harapta már meg a kutyámat ilyen kattant gazdi kutyája, megjegyezte, ki volt az, nem bírja az agresszív alkeszokat sem, olyan is van errefelé, állatorvossal is volt rossz tapasztalat, váltottunk. Én ezekkel együtt vállaltam a kutyámat, és számomra a legjobb kutya, nem cserélném le egyetlen díjnyertes tenyésztős kölyökre sem.

Rengeteget tanultam a kutyákról, amióta velem van, neked sem ártana bővíteni az ismereteidet és nem ilyen csőlátással hozzáállni a kutyázáshoz. Nem lehet mindent futással kezelni.

2022. dec. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%
7.es nálunk is német juhász támadta meg a kutyámat, fél évembe telt mire a német juhászokra nem örjöngött. Szerencsére a kutyanapközi,magánórák,futtató rengeteget segített! Most már csak arra feszül aki megtámadott minket mivel sajnos a környéken lakik. Ritkán,de össze futunk vele,de próbálom kerülni De már rá sem örjöng,csak nagyon feszült lesz, látszik rajta. Német juci cimborái is vannak. Szóval egyébként teljesen át lehet nevelni egy rossz élményt is. Csak nehéz,illetve melós. Bár az enyém nem reaktív,amúgy jó idegrendszerű,csak ez a német juhász egy hét alatt kétszer jött nekünk,a bal.fax gazdája miatt,mert egy agresszív behívhatatlan kutyát végülis tök poén elengedni.
2022. dec. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!