Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vasarnap kaptam 1 Beagle...

Vasarnap kaptam 1 Beagle kutyust most 8hetes, hogyan tudnam minel hamarabb szobatisztasagra szoktatni?

Figyelt kérdés
ugyanis reggel 8-2 ig egyedul van:( delutan nem gond mert 2 oranket leviszem de mire hazajovok suilibol irto budos van a szobamba, amugy nagyon okos kutya mar halgat az ulsz're es a nevere is, na most meg azt szeretnem megkerdezni hogy hanyszor kell adni neki enni 1 nap mert eltero velemenyeket kaptam, eddig reggel delben s este kapott na meg mikor ugyeske akkor jutalomfalatot:)segitsetek legyszives tanacsokat varok
2010. szept. 30. 20:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Szia.Nagyon könnyú dolgod lesz a beagleval.

Az első 1-2 hónapban mikor tanítod a szobatisztaságra,óránként vidd a szabad levegőre.Ha pisil vagy kakil nagyon finom jutalom falatot adj neki.

Amíg nem tudja a szobatisztaságot ne kezdj neki megtanítani semmit.Tehát csak akkor kapjon finom jutalom falatot ha jó helyre pisil.És nagyon dicsérd meg.Reggelre biztos be fog kakilni, mert olyanok mint a kisbabák, nem alusszák át az éjszakát, de idővel leszokik róla.

Nos ennyit tudok neked ajánlani ( egy beagle tulajdonos)

2010. szept. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
0%
egy nap négyszer kaja. a beagle MINIMUM 2 éves koráig nem lesz szobatiszta. tapasztalatból mondom. kb 3hónap és mindent szét fog szedni a lakásban. nem normális hogy egy kis csöppség 8-2ig egyedül van otthon. nkm 2beaglem van.nagyon okosak de elevenek és egyszerűen nem szobadögök!!! soha nem lesz belőlük szobakutya..
2010. szept. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

A beagle-lel tényleg nem lesz nehéz dolgod.

A jutalom falatért bármire képes. Ezek a fajták imádják a hasukat. Nekem is beagle-m van, ő még nem volt szobatiszta, addig pelenkára pisilhetett fennt. ez talán az időben míg nem vagy otthon segitség lehetne. És igen, az én kutyám is úgy szokott egy helyre, hogyha a pelusra pisilt megdícsértem, falattal jutalmaztam, ha máshova akkor nem. A végére odáig jutottam vele, hogy 2-3 percenként szaladt a pelusra és sokszor csak pisin pózbe állt be, nem csinált semmit, utána még is jött a falatért. :)

2010. szept. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
2. válaszadó: hülyeség amit írtál: az én kutyám két hét alatt szoba tiszta lett, és BEAGLE! Nem szed szét semmit, mivel jól lett nevelve. A beagle nagy mozgásigényű kutya, ha nem tudsz vele eleget foglalkozni, nevelni és teret biztosítani neki, nem ilyen fajtát kellett volna választanaod. Mert ez nem a kutya, hanem a gazda hibája.
2010. szept. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
0%
ti tudjátok. akkor szegény kutya szenved. a beaglenek mozgásra szabad térre és kicsi törődésre van szűksége. egy 100.dik emeleti lakásban nagyon rossz neki. de szegényke már biztos megszokta. elmondom hogy állatorvos vagyok és láttam már egy pár beaglet.
2010. szept. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

2. válaszadó te hülye vagy

tanítható, okos és azért önfejű ,mert a beaglöknél nincs soha falkavezér,soha nem fog senkit falkavezérnek elfogadni,de nagyon tanítható panellakásban tartom, megfelelő mozgást biztositva a beaglnek őgy neveled ahogy akarod.

Nem szabad abba a hibába esni, hogy a nagy szemeinek ne tudj ellenálni és etesd, mert akkor kövér lesz.

Tökéletes szoba kutya

2010. szept. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
ha állatorvos lennél akkor nem mondanád azt a hülyeséget hogy négyszer kell etetni meg ,hogy 2 éves koráig nem lesz szobatiszta te idióta vagy
2010. szept. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem rossz neki, remekül el van, soakt van lennt és játszik. Pont azért választottuk őt, mert tudunk vele foglalkozni,. És ez hülyeség, hogy rossz neki. Csak azt nézd meg, hogy Te magámnházba nem tudtad megfegeyelmezni ahol elméletileg nagy szabadság érzete van és szarsz a fejére, én pedig megneveltem mivel egy légtérbe vagyunk és jól viselkedik. A beagle nagyon nevelhető és formálható kutya. Na akkor arra varj gombot, hogy póráz nélkül sétáltatom!
2010. szept. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Dehogynem lesz szobatiszta!

Nekem is beagle-öm van, 4 és fél hónapos, már legalább egy hónapja nem pisilt/kakilt be.

Még mindig dícsérem, ha kint pisil, és nagy szidás volt, amíg bent sikerült neki... És rögtön raktam is ki az udvarra, ott is hagytam minimum 5-10 percig utána. Egy idő után odament az ajtóhoz, ilyenkor nem engedtem ki rögtön, hanem odaálltam mellé és úgy csináltam, mintha nem figyelnék, elkezdett nyüszíteni is, mostanában már kaparja is az ajtót, ha ki kell mennie.

A kajáról annyit, hogy én úgy emlékszem 3 hónapos koráig naponta 4szer etettem. Azóta 3szor kap (reggel, délben, este), és fél éves korában fogunk áttérni a 2-re. Arra figyelj, hogy etetés után ne ugráljon, ne mozogjon sokat minimum egy órán keresztül.

2010. szept. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
nos akkor 4szer fog kapni...hat az ujsagpapirra csinalja a dolgat ameg nem vagyok itthon es amugy meg 2tol egesz este 8ig allandoan lennt vagyunk.romaniaban lakom es az utobbi 2napban esett az eso es csak epp levittem hogy elvegezze a dolgat mert nagyon hideg is van es o is jott a lakas fele, amugy szofogado kutyus tenyleg imadja a pocijat olomben alszik most is ja es amikor nem tudunk kimenni a hideg miatt akkoris kifarasztom a picurt itt a laksban mert 3 szobas nagy eloszoba konyha 2 furdo es azert vettem beaglet mert a kedvenc fajtam es imadom az ertelmes szemecskeit es a fulecskeit...koszonom a valaszokat beagle tartok linkellhettek kepet a kutyusotokrol szivesen varom a kics dragakat
2010. szept. 30. 20:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!