Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám a kiskutyámat...

Hogy tudnám a kiskutyámat lehamarabb szobatisztaságra szoktatni 8 hetes?

Figyelt kérdés
2009. szept. 9. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is egy 8hetes kiskutyám van. Én úgy csináltam, hogy vettem ilyen kutyapelenkát, és amikor pisilt rátettem, vagy ha már késő volt akkor egy kicsit belenyomtam a pelust. Egyszer-kétszer volt erre szükség. Most van nálam harmadik napja, de egész ügyes, mert általában szaglászik mielőtt pisil vagy kakil, és megszagolja a pelust és oda végzi dolgát. Szinte majdnem mindig. Olyan előfordult, hogy egy kicsit mellément, de a szándék jó volt. De ez nem is megy egyik napról a másikra.

Remélem tudtam segíteni.

2009. szept. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm! és hol tudnék iyen pelust beszerezni?

nálunk még tegnap óta van,nagyon sokszor kivisszük és pisil meg kakil is kint. bent alom van neki de abba nem megy bele.milyen kutyud van?

2009. szept. 9. 11:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Kertes házban laktok vagy panelben?

Az én mopsomnak 8 hónap kellett mire ügyesen megtanulta a szobatisztaságot.Ha itthon hagyjuk akkor sem piszkít már be.Megvárja míg hazaérünk.Nagyon figyelni kell a kutyára ha szaglász azonnal kitenni vagy az alomba ha oda pisilt juti falat dicséret.Ha mellé akkor dorgálás.Picit a seggére csapni de csak épp hogy.

Sok-sok türelem!

2009. szept. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én a kutyapelenkát a Tescoban vettem, az van ráírva, hogy Puppy Trainer. 30 db van benne, ha jól emlékszem olyan 700-800 Ft körül volt.

Nekünk 3-4 nap után a pisi már 100%-ban a pelusra megy, akkor is ha nem vagyunk itthon. A nagy dolognál még oda kell figyelni. :) Sajnos levinni nem merem, nehogy megbetegedjen. Azt majd később. Mindent nem lehet egyszerre.

2009. szept. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyszerű: Látod szaglászik, forgolódik egy helyben, fejét lent tartva, akkor pisi vagy kaki lesz, ilyenkor kiviszed, és ha elvégzi a dolgát akkor dicsérd meg, össze fogja kötni a 2t. Nekünk kikéredszkedik a most 4 éves kutyánk, de mi is ugy kb 8 hetesen kaptuk. És igen, kis dorgálás ha bent végzi el. A pelus sztem felesleges.
2009. szept. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves 11:36-os. Szerinted felesleges a pelus? Hogy lehet egy kutyát a lakásból kivinni utcára, ha nincs meg minden oltása? Lehet, hogy neked ez nem számít, de én mindenhol azt olvastam, hogy majd az 5. oltás után lehet biztonsággal sétálgatni vele. És addig szerinted hogy végezze a dolgát?

Szerintem ilyen helyzetbe ez a legtisztább megoldás egyenlőre. Aztán idővel ki lesz szoktatva.

2009. szept. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

11-36os vok.

Hűt nemtom, nem kell félteni azt a kutyát, az alap-immunrendszere megvan. Régen nem kaptak a kutyák ennyi oltást.

2009. szept. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!