Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez jó hám? Ez a "H" hám?

Ez jó hám? Ez a "H" hám?

Figyelt kérdés
[link]
2022. dec. 11. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez kutya es gazdi fuggo, hogy ki melyiket szereti. nekem beletelt 9 evbe, mire talaltam neki egy olyat, amit vegre szeret. Nyakorvben, meg minden mas fajta hamban (a kepen levoben is) ugy megy, mint akknrk fajna valamije. Oldalazva megy, es kicsit ”santit”. Ki kell tapasztalni, hogy a kutyanak mi jo.
2022. dec. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez a H hám. Szerintem a legjobb hám típus, ennél csak a 3 pontos (pl Trixie Stay) hám biztonságosabb. A 3 pontos kimondottan félős, pánikolásra hajlamos kutyáknak való, de ha a tiéd nem extra félős a H hám tökéletes. Három kistestű kutyán használok H hámot évek óta.
2022. dec. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

H (ami a képen is van), Y, és X típusú hámok a legmegfelelőbbek.


H és Y - hasonlóan néznek ki, a H-nak "kör" alakú a nyaka, az Y-nak meg y tehát a kutya vállán fekszik.


Az X hám a keskenyebb, hosszabb kutyákra a jó, kockább, robusztusabb formájú kutyán nem tudod beállítani jóra.


Step in hám - belelépős. - Van két lyuk, amin a kutyának át kell dugnia a lábait. A mellkasi és a hasi része általában széles, ezért kényelmes.

A hám a kutya hátán záródik, csat, két karika.

Ezek a hámok azoknak a kutyáknak lehetnek jók akik nem szeretnek belebújni a hámokba.

Hátránya - rosszul beállítva könnyen kibújhat belőle a kutya, akadályozza a lábak szabad mozgását, kidörzsölheti a kutya hónalját.


Puha kutyahám. Van belőle H típusú - felrakása ugyan az mint a sima H hámnak.


Mellény típusú - bele kell bújtatni a kutya lábait mint a step in hámnál. Könnyű, puha, légáteresztő.

Ezeket a hámokat kistestű és vagy kölyök kutyákon szoktam látni.


A biztonsági hám - 3 pontos hám, pánikhám.

Ezt a hámot a szabadulóművészeknek tervezték.

A biztonsági hám általában egy H- vagy Y-típusú hám kiegészítve egy plusz pánttal a mellkas aljánál, hogy ne tudjon a kutya kibújni belőle.


A legjobb választás félős, illetve frissen befogadott mentett kutyák számára.

És Szilveszter környékén is jó szolgálatot tesz ez a hám.

2022. dec. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez a H-hám, az egyik legjobb típus, az én mentett kutyámnál nagyon jól bevált, és még kocogáshoz is jó. Állatorvostól pánikol, oda a 3 pontos, ennél még stabilabb pánikhámot fogom használni, de máshova olyan nekünk nem kell. Emellé még a mellény típusút nagyon szeretem, azt például nyáron be tudom vizezni, és hűti a mellkasát a melegben, arra is jó. Viszont mellény típusúból is van H kialakítású, nem csak step-in, én a H típust használom abból is.
2022. dec. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!