Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinti kutya délután bejöhet,...

Kinti kutya délután bejöhet, éjszaka viszont kint van. Mennyire tesz ez rosszat a téli bundájának?

Figyelt kérdés
Egy 8 éves labradorom van, világéletében kinti kutyának lett nevelve. Szigetelt háza van, amibe szalmát is raktam, hogy ne fázzon. Az előszobába időnként bejöhetett (tovább amiatt nem, mert nagyon hullik a szőre, illetve nem akartuk nagyon beszoktatni), és most ahogy jöttek az esős napok, gyakrabban volt, hogy séta helyett behoztam inkább és itt volt velünk, trükköztünk vagy csak szimplán dögönyöztem. Napi 2 sétája van egyébként, reggel és este, napközben pedig 5-10 percekre kimegyünk hozzá egy-egy meeting közötti időben. Tavaly egy betegsége miatt aludt már bent a kutya, illetve ha barátokkal megyünk nyaralni, akkor is bent alszik a házban, úgyhogy nem ismeretlen neki a terep, el tudna aludni bent. Viszont én nem szeretném újra beszoktatni, továbbra is napközben vagy délután bent lehetne, séta, etetés és alvás lenne a menetrend. Mennyire lenne ez gond a bundájára nézve? Nem fázna kint, ha minden nap be lenne engedve, mert akkor és úgy tudunk vele szociálisan is eleget foglalkozni? (Mmint pl a konyhában főzünk, közben végig mesélek neki, a gyerekek tanulnak és őket is látja, elmegyünk mellette, kap simit is, stb.)

2022. dec. 11. 22:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Idősebb kutya jobban fázik, de attól is függ, hogy mekkora a bundája. Estére beengedném, nappal lehet kint is, ha a háza jó-
2022. dec. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Rövidszőrű kutyát nem szabad kint tartani! A labi nem tud aljszőrzetet növeszteni, szóval alap lenne a bent tartás.
2022. dec. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Labinak mondjuk pont viszonylag jo kis vastag(abb) szore van, nem olyan, mint pl egy tacskoe, szoval egy fokkal jobban birjak kint, mint mas rovidszoruek.

De amugy en hagynam, hogy a kutya dontson, hol akar lenni. Az tuti, hogy labradort en kezdettol fogva nem is tartottam volna csak kint, nem erre lettek kitalalva.


Amugy igen, milyen meglepo, hogy egy kutyanak hullik a szore es takaritani kell utana...ki gondolta volna? 🙈🙈

2022. dec. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Maya Bunnyheart ***** válasza:
67%

Jó lenne ha az éjszakákat meleg helyen tölthetné, ha nem is a házban de legalább egy zárt helyen. Az mondjuk jó hogy szigetelt háza van szalmával.


De az ízületeinek nem tesz jót a hideg, pláne hogy már 8 éves a kutyád. A labrador nem kinti kutya.


Nekem labrador és border collie keverékem van, panelban, de ha el kezd lehűlni a levegő akkor már jön mellém az ágyba aludni. Illetve ha nagyon hideg van/nagyon esik az eső akkor ruhát is kap, mert nincs aljszőrzete.

2022. dec. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha hullik a szőre, akkor nem védi annyira a hidegtől. Inkább éjszakára kéne beengedni, nappal melegebb van, mint éjjel.
2022. dec. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Jogos a dilemma, mert az időszakos meleg megkavarhatja a vedlését. Ez attól is függ, hogy mennyire meleg az előszobátok. A mi kutyánk más, elég bundás és nagy fajta, nálunk azzal nem volt gond, ha elutaztunk pár napra és a szálláshelyen bent aludt velünk (nap közben velünk együtt kint volt) és azzal sem, ha éjszakára beengedtük a verandára (melegebb, de közel sem szobahőmérséklet). Az állatorvosotok mit mond? Nekünk öreg kutyánál a tényleges kinti-bentiséget nem javasolta (+20°C-ból a fagyba).

#2: A labradornak pont, hogy igen jó aljszőrzete tud nőni, ha hidegebb helyen tartják. Nem épp a trópusokról származik a fajta és az eredeti munkaköre sem a kandalló előtti heverészés volt ;). Ha nagyobb részt lakásban tartják, akkor tényleg nem nő jó aljszőrzete, a testvéreméknél is kabátot kell rá adni, ha hidegebb időben kint van és épp nem mozog komolyabban, de ismerek/ismertem pár kerti labit, ők aztán télire jó kis bundát tudnak növeszteni. A kinti labradornál inkább azt látom gondnak, amit a kérdező is: a foglalkozást és hogy kevesebb kapcsolata van a családdal.

2022. dec. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%
Rövidszőrű kutyát nem tartunk kint! Tönkrevágja az izületeit, plusz fázik is!
2022. dec. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
A labradornak van aljszőrzete. Tacskó, boxer, agár, vizsla, bull típusúak és a német dog, aminek nincs pl.
2022. dec. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
41%

Ha az előszobába bemehet, akkor miért ne maradhatna már bent éjszakára is? Vagy akár egész napra. Akkor többet lehetne veel foglalkozni, és meg se fázna. Szerencsétlent vénségére már csak nem kéne kilökni, az utolsó éveire.

Nyírjátok le a szőrét, ha hullik, de akkor már mondjuk egyértelműen bent kell, hogy legyen, mert akkor már védtelen lesz.

2022. dec. 12. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
13%
7 majd a Kangálom is beviszem 😂
2022. dec. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!