Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff gazdák tanácsára,...

Amstaff gazdák tanácsára, tapasztalatára lenne szükségem?

Figyelt kérdés
Van egy 2,5 hónapos kutyánk.Nem az enyém a lányomé,de ha Ő suliban van én etetem.Eddig is nagyon féltette a kajáját de a morgáson túl még más gond nem volt.Ma viszont ahogy öntöttem ki neki a kaját vicsorogva nekiugrott a kezemnek és bizony jócskán megrángatta.Ki is vérzett,jó kis hegyes tejfogai vannak.Volt már kutyánk de ilyet még eddig egyik sem csinált.Bár nem ilyen fajták voltak.A kérdésem az lenne hogy le lehet-e erről szoktatni és főleg hogy hogyan??!Kis gyerekem is van 3 éves és nem szeretném hogy gond legyen belőle.Ha valakinek van tapasztalata és megosztaná velem nagyon megköszönném!
2010. okt. 1. 18:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

lehet hogy már most ő a falkavezér?

mindenesetre szerintem csináld úgy, hogy vedd fel a tálat és öntsd bele a kaját, hogy addig ne is érjem a tálhoz. aztán ülj le valahova ahol látja, hogy mit csinálsz és tégy úgy mintha ennél belőle. csináld ezt 2percig kb aztán tedd le a tálat.

remélem ez be fog válni.

sok sikert

2010. okt. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én rondán elverném,ha az én kutyám lenne.

Nem vagyok híve a verésnek,de azt nem tűröm,hogy saját kutyám ellenem forduljon.

Képzeld el,mi lesz később!

Lányod hogy bír vele?

Jó tenyészetből való a kutya?Ha szaporítótól,ez bizony lehet idegrendszeri probléma.

2010. okt. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!Nem tudom honnan való a barátjától kapta.Törzskönyve nincs.A lányomra is morgott ha evett.De amúgy egy nagyon értelmes ,szófogadó kutya.Ha játszunk vele és egy kicsit durvább,és rászólunk ,mondjuk neki hogy fujj vagy fáj rögtön reagál és visszavesz a durvaságból.

Amúgy most biztos lesz aki elitél de amikor megharapott hirtelen akkorát lekevertem neki hogy rögtön abbahagyta.Soha nem bántottam még semilyen állatot ,de még Ők sem engem.Azóta ha kimegyek az udvarra odajön hozzám de már nem ugrál és nem is akar játszani velem.Ja és próbáltam neki adni kaját bemegy a házába.Nem fogadja el csak ha 2 lépést hátralépek a táljától.Amúgy egy imádnivaló kis "dög",nagyon szeretném ha megváltozna ,nem szeretnék ilyen miatt megválni tőle.Bármilyen ötletet szívesen fogadok.

2010. okt. 1. 19:00
 4/12 anonim ***** válasza:

Elősször is menjetek kutya iskolába. A kutya túl domináns, ti nem értettek hozzá, ha felnő ebből bajok lesznek.


Majd ott megtanítják nektek, hogy kell vele bánni. De a lényeg, meg kell a kutyát nevelni, hogy ne ő legyen a főnök. Még kaja miatt sem moroghat a gazdáira! Ez nagyon fontos , főleg egy ilyen fajtánál.

2010. okt. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz: kutyasuli.

Az igaz, hogy nagyszerű családi kutyák, csak a megfelelő neveléssel.


*****


Ezt a könyvet olvasd el te is, és a lányod is. Próbáljátok meg alkalmazni a benne leírtakat.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. okt. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat!A kutyasulin már én is gondolkoztam de nem lesz egyszerű mert a környékünkön nem tudok sehol.Van egy ismerősöm Ő képez ki kutyákat pénzért de azt mondta hogy még korai mert kicsi.Azt viszont nem szeretném megvárni hogy a legkisebb gyerekemnek baja legyen.2 hónap és ha nem változik nagyon durva dolgokra lesz képes.Ezért vagyok tanácstalan.Mégegyszer köszi!
2010. okt. 1. 19:34
 7/12 anonim ***** válasza:

Így van, könyv és suli. Én is ezt javasolnám. A staff nem egyszerű eset, úgy szelektálták, hogy kivegyék belőle a félelem és fájdalom érzetet.


Ha a kiskutya 2,5 hónaposan bevédi a kajáját, annak két oka lehet. Vagy éhezett korábban, ez a kevésbé valószínű, bár nekem a mentett cicám morgott az első etetésnél, nyilván mert ki volt éheztetve, de macska lététre ő is kapta a fülest, ezt nem engedem még a nevelhetetlen naplopó fajnak sem. De nála elmúlt. A másik ok, hogy a kutya NAGYON domináns. Ha már 2,5 hónaposan ilyet csinál, az nem jót jelent.


Olvasd el a könyvet, kezdd el alkalmazni a benne írtakat, az valamennyit segíthet, de ha meg tudjátok oldani, kezdjetek el vele mármost kutyaoviba járni, aztán irány a kutyasuli, mert különben nagyon komoly gáz lehet belőle. Készüljetek fel, hogy nem lesz könnyű eset a kicsike, és inkább előzzétek meg, hogy a fejetekre nőjön, minthogy utólag kelljen korrigálni a hibákat.


Még nem késő, még ne ijedj meg nagyon, és én se vagyok híve a verésnek, de az tuti, hogy ilyenért nálam a lába se érte volna a földet.


Vezesd be, hogy előtte eszel, és hogy nem nyúlhat a kajához míg nem kap engedélyt. Lehet ez leejtett kaja, lehet direkt csalinak kitett kaja, a cél, hogy minden körülmények között (akkor is ha elmész tudolni) tiszteletben tartsa, hogy a kaja minden esetben a tiéd.


És kezdjetek szabályokat állítani. Minden helyzetben fejezzétek ki felé, hogy ti vagytok döntő pozícióban, sose engedjetek az ő akaratának semmiben. Ha hozza a labdáját,hogy játszani akar, küldjétek el, és akkor labdázzatok mikor ti akartok. Ha jön simiért küldjétek el, és hívjátok ti oda, ha simizni akarjátok.


Remélem nem ágyban alszik.


Nem akarok vészmadárkodni, és tudom, hogy kegyetlenül hangzik a dolog, de ha megvárjátok míg egyre több esetben az ő akarata érvényesül, akkor később még ennél is kegyetlenebbnek kell lenni, és azt az ember nagyon szarul viseli. A kutya amúgy nem viseli ezeket olyan rosszul, számára ezek természetes és értelmezhető gesztusok, de emberként pocsék érzés elzavarni a boci szemekkel simiért esdeklő kutyát.


Ja, és bünti után mindig old is ki, ne várd meg, míg magát oldja ki, mert akkor azt is ő irányítja.


De az cseppet sem baj, hogy nem mer a kajájához nyúlni amíg közel vagy, tartsátok is meg ezt a jó szokását. És ha odamész, akkor is álljon csak félre.

2010. okt. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hátha itt találsz közeli kutyasulit,területi bontásban vannak:

[link]


Nem tartom jó ötletnek,ha ismerős képezi.Valószínűleg neki szót fog fogadni,nektek nem biztos.

Úgy tűnik,tipikus szaporítótól származó,wesenhibás kutyát fogtatok ki.Én is hasonló kutyával küszködök már több mint 2 éve,de nekem már van annyi tapasztalatom a fajtával(bullterrierem van),hogy tudom kezelni az ilyen megnyilvánulásait.

2010. okt. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!
2010. okt. 1. 21:06
 10/12 Morfologus ***** válasza:
Enyém is 1x megmordult rám, én nyakánál fogva egy kicsit megráncibáltam, persze nem úgy mint egy őrült, majd elvettem a kaját, majd mikor visszaadtam odatartottam a kezem a táljához, belenyúltam a kajájába, hogy lássa hogy nem akarom elvenni tőle, ezt néhányszor megcsináltam és azóta semmi gond. (Amstaff)
2010. okt. 2. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!