Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlotok?

Milyen fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés

nagy kertes házunk van szeretnék egy kutyát a 3 éves szuka labradorunk mellé legyen gyerekszerető mivel van egy 2 éves kislányunk.

kérdzetek és én válaszolok


2010. okt. 1. 20:56
1 2 3 4 5
 1/45 xXxOoOxXx ***** válasza:
A labradorhoz hasonló, barátságos családi kutya pl.: a golden retriever is. Nem tudom, hogy hasonló kutyát szeretné, vagy valami "újabbat"?
2010. okt. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
én valami újabbat szeretnék kiprobálni
2010. okt. 1. 21:01
 3/45 xXxOoOxXx ***** válasza:
0%
Border collie, és a szetterek is barátságosak. Nekem a gordon szetter nagyon tetszik. :) Viszont a keverék kutyák között is akadnak barátságos kutyák. (persze nem pitbull, vagy staffordshire-re gondolok)
2010. okt. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
93%

a bullterrier a legjobb fajta, mindenképpen ajánlom, imádja az embereketés nagyon mókás:D

esetleg boxer, de mind a bullyt mind a boxert nem egyszerű nevelni, tehát csak akkor vágj bele, ha elég jól értesz a kutyákhoz, türelmes vagy és határozott, domináns személyiség

ha van elég pénzed minőségi táppal etetni, akkor leonbergi vagy dándog (meg persze, ha elbírsz az ilyen nagytestű kutyákkal)

aztán ott van a skót juhász vagy még inkább a rövidszőrű változata, ezzel nem lehet melléfogni.

2010. okt. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:

ma 21:06

szerintem te nem tudod miről beszélsz, nagyon melléfogtál már bocs. a pitbull és úgy alapból a bull típusú terrierek a legemberimádóbb kutyák. persze egy ilyen kutyával tudni kell bánni, de jól nevelve a legjobb kutyák.

2010. okt. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 xXxOoOxXx ***** válasza:
0%
Igen, a nevelésen múlik minden. Egy pitbull, vagy hozzá hasonló "félelmetes" kutyák is lehetnek kezesbárányok. De mivel van már egy kutyád, nem javasolnám az ilyen kutyákat, mert azt hallottam róluk, hogy még ha emberrel barátságosak is, más állatokkal kiszámíthatatlanok. Remélem tudtam segíteni.
2010. okt. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:06

ja, és border colliet ajánlgatni fűnek fának nagy felelőtlenség, ezeknek a kutyáknak hatalmas a mozgásigényük és meg merem kockáztatni, hogy egy átlagember ezt nem tudja kielégíteni, nem is beszélve arról, hogy szellemileg is le kell kötni, mert nagyon okos kutyák.

2010. okt. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
a bullyn gondolkodok vagy a boxeren már volt amstffom és pitbullom is apum mikor kicsi voltam kaukázusiakat tenyésztet szoval vanak kutyástapasztalataim
2010. okt. 1. 21:12
 9/45 xXxOoOxXx ***** válasza:
Nem akartam vitázni, csak sajnos rossz élmények szereztem a bull-típusú kutyákról. Mert nem rég az én kutyámat támadta meg egy ilyen.:(
2010. okt. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
Osztom az előttem lévőt, a bull típusú terrierek, hozzáértő kezekben, a legjobb kutyák. Nekem boxerem van, imádja a gyerekeket, barátságos, idegennekkel is bratyizós, de ha veszélyt szimatol, akkor tud kemény is lenni.
2010. okt. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!